1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мешање на принтови

Дискусија во 'Мода и стил' започната од fashionista, 24 јуни 2011.

 1. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Кај нас мислам дека мешањето принтови е контроверзна тема. Дел зошто не знаат да искомбинираат дел зошто многу лесно може да се направи утка. Вие девојки што мислите и дали практикувате да мешате принтови или играте сигурно?
  Еве и некои слики
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Јас не би мешала. Ем не ми се допаѓа како стои ем ќе направам некоја утка.
  Само на последнава слика кај Блер ми се допаѓа :wasntme:
   
 3. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  770
  Мене ми се допаѓа и лично би носела но сепак ако се добро испомбинирани како на пример начинот на кој се носи Блер ,едноставно го обожавам :)
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Вакви принтови слични прифатливи се, точкест со цветен, или риги/линии со некој друг дезен. Ама на пр. анимал принт со цветен принт ?! Замислете зебреста чанта со цветно фустанче и чевли со змиска кожа. Не изгледа убаво :worried:
   
  На dankee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ние ги сакаме комбинациите на Блер, зашто Блер го носи принтот и таа го меша. А истата девојка кај нас во град да ја видиме ќе речеме кловн. 99,9% сум сигурна дека повеќето тоа ќе го речам.

  Јас сакам да мешам, јес да преретко го правам тоа ама сепак пробувам.
  Обично кога ќе измешам дома мајка ми ми вика дека сум како циганка (без навреда на некој ромска националност), исто и сестра ми, а јас си се свиѓам. Јас па мразам класични досадни комбинации. Досадни се едноставно!
  Еднаш баш поставив слика со пепито сако, цветна ташна, цветни чевли и дреч блуза и во глобала имаше критики дека не сакаат мешани принтови. Али секоја критика беше очекувана :)
  Ние сакаме на некоја позната личност да гледаме принтови, на некоја наша девојка си помислуваме јао кловн нема дома гардароба да си искомбинира, а на себе не ставаме за да не не гледаат чудно.

  Иако не се меша секој принт тоа дефинитивно ;)
   
  На Sephora и malechkata им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.782
  Физички невозможно е да вакво нешто биде приемчиво за еден многу функционален,чувствителен,а сепак не толку моќен орган ко окото.Прво кога ќе го видам,ме мрзи да го перцепирам парче по парче,па го гледам ко една огромна мрља и недефинираност,толку,чао мода,чао оригиналност.
  Убавината е во едноставноста.
  А за Блер оддамна се изјаснив,не ми се допаѓа.
  И не судам на луѓето по облеката,ама откако ќе ги запознаам се трудам да им ги врзам карактерните особини со облеката и зошто е тоа така.Кога на себе би ставила се ова,сигурно во моментот сум била неодлучна.Вкус е вкус,ама ова е претерано и една од непишаните правила кои ги научив од мала од мајка ми,ако носиш шарено горе,не носи доле и обратно! :D
   
  На Phyramide, Aniche, macysh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  17.442
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа и не носам!
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Не би мешала принтови од причина што ми изгледа премногу кич и шарено.
  Горните комбинации се донекаде прифатливи иако јас лично не би носела нешто такво. А мешање на анимал принт со цветен, тоа ми е веќе претерано. :puke:
   
 9. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Ни јас не би мешала, ич не ми се свиѓа, премногу шари!
  Сметам дека во една комбинација е доволен еден принт.
   
 10. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Воопшто не ми се допаѓа, никогаш не мешам.
   
 11. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не би мешала принтови бидејќи прво не би погодила...а ко второ не ми се допаѓа, не е по мој вкус.
   
 12. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Jaс често си правам експерименти. А, и ги следам модните трендови, и ова мешање е ИН оваа сезона. Како што кажа росонерка, секојдневието е досадно. Вака си внесувам свежина, иако се пазам да не претерам, и да не изгледам како кловн, секогаш се ми е убаво за гледање. :)
   
 13. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Не ми е таков стилот, повеќе комбинирам 2 до 3 бои, или шарено со еднобојно.. Ова премногу ми е кич и невкусно
   
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Јас од принтови само цветниот си го сакам! :lol:
  Затоа, не мешам разни принтови.
  Како прво, скроз ќе утнам.
  Како второ не е по мој вкус.
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Да ја ставам пак? :D
  [​IMG]
  [​IMG] :o

  ... некои креации дефинитивно треба да останат само на модните писти.
  Ми се допаѓа во ептен ретки случаи, пример неколку комбинации на Блер или ова
  [​IMG]
  што сепак е посигурна варијанта. Треба многу храброст за да измешаш нешто, но и добро око, а дека на повеќето нема да им се допаѓа - тоа сигурно. Јас дефинитивно не би носела некоја мешана комбинација. И чудно би ми било да видам во живо :D Не ќе знам каде попрво да гледам, кај што не догледувам, ефект на калеидоскоп ќе се добие :lol:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Не мешам никогаш, но еве некои што ми се свиѓаат, од тие што сте ги постирале. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  И тие што не сте ги постирале:
  [​IMG]
  Не е нешто, ама ми делува откачено. :rock:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Не сум за некако многу ми боде во очи
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јас не можам да поднесам фустанот да има повеќе бои, а не пак на мене да ставам анимал принт (за кој се изјаснив дека го мразам и никогаш нема да го облечам) и тоа од повеќе животни и цветен дизајн! Значи не! Тоа е премногу шаренило за мене. Можеби супер би ми стоело, не би направила утка, ама едноставно не сакам еден куп бои собрани на мене. А освен тоа, некои парчиња облека со анимал принт се едноставно поелегантни од некои други со, да речеме, цветен дизајн. Треба добар вкус за облека за да се искомбинира тоа, а не само слепо следење на модата.
   
 19. LadyEj

  LadyEj Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  128
  Јас лично, многу бев против тоа да се мешаат различни принтови. Ама сезонава некако слатко ми стана, не мешам многу често, ама може да се случи некое деталче како венче со различен принт да ставам на мене :) Еве нешто што ми се допаѓа
   

  Прикачени фајлови:

 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Не е по мој вкус. Некако ми нема некоја целина и многу шаренила не сакам и голееем противник сум за цветиќи.