1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓуетнички (не)односи

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 16 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Предговор.
  Барам ваши мислења како девојки на оваа жална тема.
  Во Скопје за тие што незнаат е критично.Се плашам од поделба ;( ,се залагам за мир и соживот во последен период преактивно.Изучувам и Албански.Но вие девојките барем не се тепате,се воздржувате.
  И мене ми смета радикализацијата (на одредени девојки) од одредени села,кој ги ветуваат за пари и мислат дека се во саудиска арабија :^) ;( ...
  Темата на дискусија

  Но вие девојките како гледате на тоа?!
  Дали вие имате причина да се тепате со девојките албанки. ???????????
  Непријатна случка со Албанка?Имате момче Албанец?Познавате машко што има девојка Албанка?!
  Во Скопје во државна болница има средно медицинско училиште и до него интернат,за девојки само од цела држава 8) ..сум го посетувал.Таму има и Албанки,но не сум слушнал да се степаат :!:
  ВИ КАЖУВА ЛИ ТОА НЕШТО...???
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  За настаните веќе се дискутира во Актуелни политички настани. За врски од различна религија итн, си има теми во врски. Непотребна е уште една тема која би била извор на уште поголема меѓуетничка омраза. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.