Меѓународен маркетинг менаџмент

Дискусија во 'Образование' започната од florosita, 14 март 2013.

 1. florosita

  florosita Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Луѓе,што мислите за економски факултет-меѓународен маркетинг менаџмент?Има некој ваков што учи? 3та година сум средно,знам дека има време,ама уште една година..Разложете ми,многу сакам да знам,а и ме влече ова :)

  П.с ако има некоја ваква тема..Делете ит
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Економскиот во принцип е добар -според мене,инаку меѓународен маркетинг менаџмент , примамливо , имам јас учено , маркетингот е навистина интересен , менаџментот е лидерскиот дел ,сметам дека многу знаење и дарба треба да успееш на ова поле но сепак лидерот не се раѓа туку створува .
  како и да е примемлив е смерот но ;) ;) :o
  овој смер го нема мислам јас ...и сега за сега смеровите се
  Додипломски
  Економија
  Маркетинг
  Менаџмент
  Надворешна трговија
  Сметководство и ревизија
  Финансиски менаџмент
  Е бизнис
  значи одделно не веррувам до сега е сменето нешто од лани не не...
  провери на интернет страната бидејки само овие департмани се :?: