1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓународно признати дипломи по англиски јазик

Дискусија во 'Образование' започната од Mermaid, 29 февруари 2012.

 1. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  225
  Сакав да ве прашам кои од вас имаат полагано TOEFL , ЕSOL , IELTS? Како поминавте? :)
   
 2. carazoreli

  carazoreli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Јас имам полагано TOEFL, кажи ми што поточно те интересира?
   
 3. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  225
  Прво фала што ми одговори. Ја првенствено сакам да аплицирам за една праска , ми бара познавање на англиски B .. дали разбираш како одат овие нивоа?
  И колку време го спремаше?
   
 4. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  [​IMG]

  Еве ги нивоата (А1, Б1...) и испитите односно дипломите кои ти се потребни.. :) ;)
   
 5. carazoreli

  carazoreli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Е па тогаш, ти препорачувам да го полагаш таканаречниот FCE тест кој одговара на тоа ниво на јазикот кое ти го бараат. Знам дека има една сесија во мај и дека тестот чини 7600 денари. Побарај информации во British Council или во Центар за странски јазици.