1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓусебни критики и забелешки на цртежите

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Crystals21, 2 мај 2014.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Прво кога ј видов ми заличе на Шакира во лицето. :D
    Според мене ти си прекреативна. Сенките на лицето се супер поставени, очите полни со живот. Перфектен е цртежов! :!: :)
    За првиот цртеж:
    Супер се сенките, иако е со графит или Б7/Б8/Б9 молив (не знам што е точно од тие работи) се гледа животот во цртежот. Само не го разбирам ова:


    За нога да му е, не ми е логично да е нога, многу е горе... а и многу е тенка во споредба со срнчето.

    Вториот цртеж:
    Сенките се одлични тука, но си требала да ја направиш погуста гривата на коњот и да му ги направиш потенки влакната од гривата со технички молив или со остар Б молив, и да додадеш движење, некои накривени влакна, некои прави, некои извиткани. Исто така забележав дека коњот има едно уво, другото уво би било тука:


    Тоа е се’. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Фала ама инаку двата цртежа ми се гледани од вистински слики и се со вистински прорпорции. Цртани се со туш и четка така да е малку тешко ептен да се напраат со прецизност.
     
  3. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Чекам критики :) :D
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_0050.JPG
      IMG_0050.JPG
      Големина на фајлот:
      174,6 KB
      Прегледи:
      58
  4. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Еве еден цртеж од мене.
    Би требало да е Ријана.Ова ми е прв потрет на мене,и како за првпат мислам дека не ми испадна лошо.Се потрудив да направам да има црти како Ријана,ама не ми многу успеа.
    Пуцајте. :)
    [​IMG]