1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓусебни односи

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Таа Сум, 18 ноември 2016.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Ретко сум на форумов но вчера прочитав доста невкусни работи во неколку различни теми. Си реков, можеби една ваква тема ќе ги среди работите, тема во која ќе пишувате кој и како ви згрешил за да дојде до ваков степен на нетрпеливост. Целта, сепак, не е да се рашири омразата и препукувањето туку напротив, со разговор, макар и жесток, да ги СМИРИТЕ односите. Можеби мислите дека нема потреба од ваква тема и во ред. Мое е да понудам.
   
  Последна измена: 18 ноември 2016
  На rose60, Mr. Right, baba Rada и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.224
  Допаѓања:
  53.742
  Пол:
  Женски
  Ова нешто како дуел би дошло а? :D
   
  На Ketchup и theowndemon им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.696
  Пол:
  Женски
  Предизборно сега модераторски :D
   
  На krEM4Eto, Outlook, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.774
  Допаѓања:
  170.752
  Пол:
  Женски
  Да ја смириме топката со памет за друг пат.
   
  На Ketchup, crimson и Rama им се допаѓа ова.
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.224
  Допаѓања:
  53.742
  Пол:
  Женски
  Да де,кога им се може на Латас и Заев зошто да не можеме и ние :D
   
  На fallenangel и theowndemon им се допаѓа ова.
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  Aj prvo ti izvini se za postot vo sdk so rece deka nie kuklite, specijalnite, mackite, ubavite I tn...na se sme te asocirale samo na toa ne - e onda ke vidime, ke storime nesto mozda :D
   
  На Barbie20, MilaP, macka91 и 7 други им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.836
  Допаѓања:
  50.600
  Пол:
  Женски
  Не ја слушај, ти по сликите што ги имам видено, кукла си. :inlove:

  Еве јас дојдов во темава фини работи да кажувам :)
   
  На 1209, Dabria, fallenangel и 5 други им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Прекрасна тема, браво(y) Нема да има потреба од многу фулозофирања, а се надевам дека членовите трпеливо ќе прочитаат од која причина се искритикувани и на културен начин, секој без навреди да си се произјасни....(мошне интересно, рекла казала)....пуканки, кафиња, грицки на маса и 8-|
  Ајде јас прва да скршам мраз.
  Мојата замерка е кон членката@Someonespecial, ..поради нејзе имам забрана да пишувам во темата за хомосексуалност...:envy:
  Сега за сега толку, имам уште некои замерки но факт е дека овде на форумов има членови кои сакаат преку нечиј грб или со нечие "спуштање" да се искачат на повисоко ниво, да бидат приметени, видливи, посебни и.......(facepalm)
   
  На Bitter-Sweet, rose60, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.046
  Допаѓања:
  163.259
  Пол:
  Женски
  Така е Кукле, I feel triggered too! :!: :D
  За друго не коментирам. :D
   
  На theowndemon, Ketchup и Kukla994 им се допаѓа ова.
 10. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Jas imav zestoka kavga so nekoja clenka black nesto ili samo black bese ne mi teknuva ja bloknav i toa e toa.
  Mozam da kazam na forumov deka se nema razbiranje za necivi mislenja,kje pises mislenje i ako na "x" personata ne i se dopaga odma sarkazam i ruganja i cel den komentiranje vo taa tema i ne komentiraat na zadadenata tema tuku pola tema ja polnat so ruganja na tvojot kommentar ....treba okolu toa da se sredi malce da se znae koga e dosta.Mislam forumov deka ne e za izivuvanje vrz nekogo tuka da se pomogne na nekoj,da se oraspolozis,da se druzis ,da komuniciras
  Pozdrav :)
   
  На Bitter-Sweet и fallenangel им се допаѓа ова.
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam so poslednata recenica!
   
  На rose60, fallenangel и Outlook им се допаѓа ова.
 12. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Па животот не убав кога е се совршено така и овде не е интересно без да се прочита дека некој од нас сме се згачкале :D8):hai:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.905
  Допаѓања:
  68.563
  Пол:
  Женски
  Гледам многумина имаат нешто против мене па ајде, ве повикувам да кажете во што е проблемот. Иако нешто ми кажува дека проблемот е мојата искреност и реалност од која често останувате навредени.
   
  На Angie24 и mizerija им се допаѓа ова.
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Koj e protiv tebe odma da go tepame hahaha :P
   
  На baba Rada и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.905
  Допаѓања:
  68.563
  Пол:
  Женски
  Немој одма со тепачки... :D
   
 16. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Shale e mrazam nasilstvo ...peace and love samo hahahah :l::f::sun:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.905
  Допаѓања:
  68.563
  Пол:
  Женски
  Сега ми текна на она... што си го закачал брат ми?! :D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Ete taka :D
   
 19. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Ja nemam problem so nieden/niedna na forumov,osven so kukla994.Nema pricina za brisenje moj komentar,i sama znae vo koja tema bese toa.Eve sega malo obracanje do nea-ne mora da vlagas vo duel so mene i koja si da mi go brises mislenjeto?A i do site za edno-nemora posle nekoe mislenje odma da se dokazuvate koj e vo pravo a koj ne so negovo mislenje.
   
  На rose60 и elimkd им се допаѓа ова.
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Умре ли циганката што те фалеше?:rofl::rofl:
  (знаешдекатесакам):f:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.