1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓуѕвездие (Interstellar) [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од Annabeth, 9 декември 2014.

 1. Annabeth

  Annabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Ги надмина моите очекувања. Предобар е! Филмот е од режисерот Кристофер Нолан и се работи за тим на истражувачи кои тргнуваат во потрага по погодна планета за спас на човештвото.
  [​IMG]
   
  На smajlii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smajlii

  smajlii Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам да го гледам филмов, бев пред некој ден ама немаше карти, викендов одам обавезно :) а мои другарки што беа кажаа дека не бил добар, долг бил и незнам што, ама јас одам секако
   
 3. Annabeth

  Annabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Скоро 3 саати е, ама вреди да се гледа ;)
   
 4. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Мора да го гледам деновиве.
   
 5. mistilloue

  mistilloue Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  неможам да го најдам онлине .. го има на putlocher но резолуцијата не е добра и слабо се разбира зборувањето.. некој го има најдено ?
   
 6. Dzes88

  Dzes88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Многу позитивни критики слушнав за филмов. Моментално го симнувам од kickass.to , би требало да е добра снимката. :)
   
 7. vetre

  vetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Одамна некој филм не ме држел толку во неизвесност. Го гледав пред некој ден со брат ми и можам да кажам дека секоја минута од тие два ипол саати вреди. Буквално ме остави без зборови . Патем можете да го гледате на кинотека.мк
   
 8. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  4.426
  Филмов е предобар, јас и сакам и не сакам вакви филмови, но овој ме држеше прикована за столчето цело време (y) Уживав гледајќи го а има вистина во него, како ги злоупотребуваме ресурсите на природата, ништо чудно да таа да ни врати за се :!:
  ПС Добро би било да има продолжение за планетата на која што има живот :D
   
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.411
  Пол:
  Женски
  Ретко гледам филмови, ама кога гледам, само квалитетно. :D
  [​IMG]

  Еден од оние ретките научни филмови кој ќе ми остане во сеќавање. Малку е тежок за разбирање, многу луѓе не го сфатиле. Требало малку повеќе да ги насецкаат работите во филмот, не сме сите физичари да го сфатиме на прва.
  Затоа и сега уште еднаш ќе го гледам.

  Долго време одбивав да го гледам кога видов дека трае 3 часа, ама вчера го изгледав. И да ви кажам, ни за момент не ми беше досаден.
  Мене филмот и те како ме трогна па цело време си плачев, женско како женско. :rofl:

  Добра приказна, ми се допадна глумењето. Ана ми беше прекрасна, како и секогаш добра глума.
  Се' во едно, еден прекрасен филм што дефинитивно вреди да се погледне. Особено го препорачувам на оние што се затрескани во астрономијата, како мене.

  10/10
  [​IMG]
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.