1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меѓу двајца?

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 25 февруари 2010.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Миа ,кажи ни што се случи понатаму?Што беше повредно,Забот или Окото?
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Осети кој повеќе те сака и одбери го него :)
     
  3. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ох оваа ситуација како бумеранг ми е !
    Абе, цело време трча по мене ко луда !
    Јас неможам во еден да сум заљубена долго време, таман ке ми е убаво со некој, ја ете оп втор некој ке си најдам и ке си умрсам работа.
    Совет да ти дадам тебе лесно е, али сама да си дадам е тешко :) паахахаха
    Види со кој ти е подобро, кој повеќе те почитува и сака, спореди ги нивните карактери. Еден мора да се издвои :)
    Бирај брзо доека не си нашла некој трет хахаххаха ! :)
     
  4. baby19

    baby19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    pa vaka. najprvo zdravo na site ja sum nova na forumot i sakam da ve prasam za sovet.Moze ne trebase da go stavam tuka problemot no sepak sum nova.Znaci vaka se motam so edno momce so stavrno mi se sviga i se i so edno od najbitnoto e e eden od poserioznite ama me maci nesto drugo i toa bidejki mi se sviga eden drug sto e mnogu poubav i mi e mn poubavo so nego noe e eden od onoj tip koj sto e malku poveke za zabava i sega nezz koj da go odberam ve mola za sovet. позз Ч)
     
  5. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Па биди со тој кој што е подобар и тој што е посериозен.. Убавината е пролазна, важен е карактерот..
    Плус ти самата кажа дека тој вториот е повеќе за забава.. Според мене, одбери го првиот :)
     
  6. baby19

    baby19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    falaa na sovetot i taka i ce napravam :)
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ушето.
     
    На Cynthia, mysterious и Pelikuna им се допаѓа ова.
  8. strumfce

    strumfce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво дечки и од мене оддамна сум на форумов али прв пат да пишам и јас, ме заинтересира странва за бирање помеѓу двајца па ќе ве прашам за совет :)) вака сега минатото лето започнав врска со дечко кој не е од мојот град но меѓутоа откако се фатив со него се загледав во негов другар кој е помал од мене :) ја прекинав врската после 3 месеци затоа што повеќе не идеше никако али бидна што бидна. Ова лето се појавив таму имам обврски и имам многу време поминато таму но проблемот со мене е тоа што кога таму фатам да пијам не знам колку ми е доста и правам работи за кои подоцна се кајам. Ова лето пак бев 2пати со бившиот меѓутоа одма наредниот ден откако бев со бившиот ме изнервира нешто го отерав во пм :) и му реков да стои понастрана од мене, тој се тргна од мене но неговиот другар си беше со мене на излегување, јас нормално кефови дека овој што ми се свига е со мене и таа вечер излегов со енговиот другар бев со него и за малку ќе заглавев малку повеќе отколку што треба али за среќа се прибрав со паметот на време :) наредниот ден овој бившиот пак ме тераше да излезам со него и почна да ми кажува као сме биле во врска не знам што дека ме сакал... бла бла бла машки муабети али не попуштив да бидам со него :) почна да ми кажува како бил разочаран од многу работи и тука ми падна жал за она што јас му го направив минатата вечер. бидна што бидна си се вратив дома но имам многу голема носталгија за таму, се ми е во мислите пак да бидам таму пак да излегувам со нив . со овој другар му се слушам веќе некое време а со бившиот за среќа немам никакви контакти али ко слушнам и за бившиот пак некако треперам не ми е сеедно и за двајцата али знам дека згрешив со ова. МУ реков и на другар му дека згрешив ама ми рече као гајле ти е уживај не се секирај али сепак не ми е сеедно дека се другари. А башка ми е глупаво да идам таму дека таму сум многу поразлична од тоа што сум си дома :) таму кога идам нема излегување да помине а да не се начукам, додека овде кај мене нити излегувам нити пијам нти ништо :) па сега ве молам за совет што како да правам знам дека згрешив што бев со двајцата али нешто ме тераше да го направам тоа и само се молам овој бившиот да не дознае ништо не дека ќе ми рече нешто мене него раи другар му да не направам проблем меѓу нив зашто мене ме гледаат неколку пати во годината а тие се секој ден заедно :) Се извинувам што вака ве намачив со волку пишување али морав да си ја кажам маката :)) позз до вас и помогнете кажете ако некој се има најдено во ваква ситуација :))
     
  9. strumfce

    strumfce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1

    И според мене треба да го одпериш поозбилниот затоа што убавината проаѓа но не и карактерот. Многу девојчиња знаат да кажат битен е карактерот а не убавината али сепак не го прават тоа т.е. не го применуваат. Али ипак со кој ти е поубваво со тој. Од искуство ти кажувам не оди со тој што е ради забава затоа што ќе биде со тебе додека му е интересно додека не си најде нова играчка и ке те откачи така да откачи го ти на време :) мое мислење па за натаму не знам прави како што тебе ти одговара а не како што им одговара на другите :))
     
    На baby19 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bubeeeeee

    Bubeeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    увек истото ми се дешава... ne znam ni ja sto da pravam koga sum vo vakva sittuacija :/
     
  11. nikibi

    nikibi Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2019
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ако се двоумите меѓу двајца одберете го тој што има повеќе пари. Барем ќе се нервирате во Porsche, а не во фичо кога ќе дознаете дека ебе други.

    Сигурно сте ја нашле сродната душа вие што имате пишувано во темава од 2012, ама ај.
    Love.
     
    На Limpan, Nigredo Odor, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Кога се двоумите помеѓу двајца , одберете го третиот :rofl:
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Меѓу двајца изберете го вториот.
    Ако првиот е вистинскиот немало да се појави вториов нели?
     
  14. CandyfLoSs

    CandyfLoSs Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Меѓу двајца изберете го вториот, бидејќи ако првиот е вистинскиот нема да мислиме на вториот
    или изберете го првиот, зошто ако стварно го сакавте вториот немаше да се мислите уште за првиот?
    :?:
     
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Ne, bidete pametni i igrajte si so dvajcata, poso ocigledno ni eden od niv ne e vistinskiot spored vasite kriteriumi.
     
    На Dust, *Amethyst* и CandyfLoSs им се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Богами со сите критериуми што сум ги видела на форумот , уште малку жениве од следна генерација ќе бараат на прв состанок доказ - диплома по квантна физика - или ништо не бидува :rofl: .
     
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Ќе речев двајцата криј ги еден од друг, ама не може така во оваа мала држава, ќе те накодоши некој. Не некој, туку повеќемина, 100%.
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ја немам ни еден а не па двајца да имам :):D
     
    Последна измена: 1 март 2021
    На Limpan, Ajronmen, Black__ и 3 други им се допаѓа ова.
  19. t.a.m

    t.a.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2020
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    398
    Ти изгледа имаш искуство со двајца па можеш.да споделиш:D
     
  20. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    Сум била во ваква ситуација:D
    Се мислев мегу двајцата на крај и двајцата ги изгубив бившиот ми се врати:rofl:каша попара
     
    На t.a.m, Crna Dama и WildMk им се допаѓа ова.