1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме лаже или не?

Дискусија во 'Канта' започната од celebrity, 11 март 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. celebrity

    celebrity Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    skoro najdov slika na kompjuterot od devojka so koja de4ko mi si pi6el na net...... ne kazav ni6to.samo ja staviv na usb-to oti znaev deka ke mi pritreba. ama ne misleev tolku skoro... i na ubav na4in go pra6av eden den 6to e ova? koj e ova? lele kako po4na da se pravda, ne mila, ne zlato, jas nemam ni6to so nea, samo tebe te akam, ona me najde i mi pi6a prva i taka op6to si pravevme muabet...jas go pra6av oti ne ja ignoira6e? ami nemali kako. e ok, ama od kakde pa takva provokativna slika dobil od nea? e ona mu ja pratila.... leleeeee........bide 6o bide, kazav 6o kazav...
    spieme edna ve4er i vo 3h sabajle mu stigna sms. mu kazav vidi odma od koj e da ne e polo6o da ne stanam jas da vidam od koj e smsta vo taa doba. i taka se pomolivme malku da stane da vidi i gleda kredit. veli gre6ka e. ok.
    si zboram so taa devojkata na drugar mu i ona mi kaza deka onaa devojkata so koja go fativ deka si zborat raboti od skoro vo tobako i odi i 3ti smeni!!! i pravo mi se povrzaa scenite vo eden film... ako be6e gre6ka kreditot ke go povle4ea, neli? a obi4no koga ti stiga kredit pi6uva ne6to -tobako e vau4er Skopje ili sli4no- da se znae od kaj e. a sega ne pi6uva6e...
    i eve go, se javuva... prvo so milo, posle kako po4nav da se deram - odi najdi ja i kazi i da ne ti pi6uva poveke ni sli4no! kazi i deka ima6 mnogu ljubomorna zenska i zaradi nea ima6 problemi vo vrskata i nejke6 poveke nikakov kontakt so nea... ima6e raspravija. ama znam deka ke e dzabe. i na krajot kazav deka jas nema poveke da go trpam ova i nema da pominam preku, oti sum predobra i ne go zasluzuvam.
    edna drugarka mi re4e da ne si kutam . devojkata na drugar mu kaza da dojdam vedna6 da go pripazam da ne napravi nekoja glupost. a drugarka mi, najludata, kaza deka mnogu sum pogre6ila i ne trebalo taka da se deram, oti na krajot jas ke izlezam lo6a, a ona dobra, pa ke mu pisne i ke ode so nea!! i vo pravo e!!
    mislam deka ke kolabiram, nejkam da si pravam problemi, ne ne ne... treba li da sedam mirna i da bidam mila...???
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    pa ete i jas bi rekla prvo deka ne treba odma da ripas na sekoj somnez. ete ke si reces pa dobro ona mu pravi muabet,mu praka sliki i slicno, ne e vredna da se karame. samo mene malku mi lici kako i da ne e on celosno nevin-mora on da dal nekakov povod barem nekogas za da ona si zeme za pravo da praka kredit vo 3 sabajle! vo pravo si sto baras da nema kontakt so nea i nastojuvaj na toa, zasto stvarno moze da premine vo nesto poveke, ne e drugarka nekoja pa ti da ispadnes losa. i on ke ti go baral istoto. trudi se da pominuvate poveke vreme zaedno,ti bidi fina,mila i slicno, nikako ne se raspravaj osobeno ne za gljuposti,ama celo vreme budno sledi ja situacijata i nastojuvaj na nemanje kontakt.
     
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    hmm..sto bre ova deneska??ne se znae veke koj so kogo e?!zenski bez stram se pletkaat kaj sto ne im e mesto! :twisted: ova ne e naivna rabota zlato..ti odma da zemes da proveris sto ima megju niv..a inaku od iskutstva moi i na drugarki itn. nemoj da dozvolis da si fina,dobra,da preminuvas preku nekoi raboti zasto maskite nemaat oset za toa..ednostavno si gledaat svoja rabota..ne da se raspravas i nervozi..ama da si zazemes stav i da ja resis rabotava sto pobrzo..ostaj drugarkite sto ti zborat slusaj se sama sebe..nemoj da popustas i da se pravis deka nisto ne gledas,ne znaes..bidi svoja i kazi mu deka ne znae sto moze da se desi i kogo ke izgubi ako ti krie nesto,ako doznaes nesto sto ne treba da znaes...a ako mozes otidi i na taa i kazi i koja si,da si sedi mirna..ajde sto poskoro resis situacija podobro za tebe..megjutoa i onoj faktor e biten znaci ona sto ne zavisi od nas ako saka da bide se vo red ke bide, ako ne nisto..bidi spremna na se.
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ти рекоа да му каеш да дечко ти да и каже дека многу љубоморна девојка.. Да сум на твое место .. Можда иам лош карактер или незнам што али некоја да му става на дечко ми кредит .. у кое сака време нека е .. нема шанси да се деси тоа .. она од чиста мира да му стаила не .. он мора да и дал повод .. можда немал за да и враќа на повици , пораки .. Ќе дособерам уште нешто и би и отишла и би и кажала како стојат работите и каде припаѓа каде не ..Ама па коа ќе видиш у глобала , што е девојката крива ? Си рекла добар убав згоден .. ако не му смета да збориме зашо да не .. ако се дешава нешо ни дечко ти не е китка .. размисли малце ..
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    toa sakav da dodadam, taa devojka ne e ama bas nisto kriva, taa si pravi kako sto i odgovara, decko ti e toj sto e kriv ako ima nesto. Sepak mislam deka nema potreba ti da odis i so taa da se objasnuvas-i da bide uspesno, nisto osobeno nema da postignes-ke se najde nekogas nekoja druga,taka sto ti ova treba da si go resis so tvojot :D
     
  6. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Најдобро убаво да разговараш со дечко ти и да ја разјасните целата ситуација, а девојката што му ставала кредит не е ништо крива, затоа што дечко ти е крив што дозволил такво нешто ... а исто и мене ми се има случено ваква случка пред 4 месеци, можеби беше тешко но еден разговор реши се ... затоа мој совет е искрено да поразговараш што има дечко ти со таа девојка .. поззз
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Секако дека не треба да седиш мирна, од кај знаеш може не имало само „ бош муабет “ на нет !? и да немало ако продолжи дечко ти да пише со таа, сигурно нема да ти остане верен! Држи го малку под контрола, не може без причина некоја да му праќа кредит на телефон, што ме натера да се посомневам дека можеби си праќаат пораки, па дечко ти немал кредит да и враќа, па оваа му ставила.Размисли малку, зошто би му ставала кредит ако не ги троши на неа!? Сепак има нешто сомнително! Можеби таа девојка не знае дека тој си има женска, па си го планира. Ако е обратно пак, ако знае а се меша каде не и е местото, распитај се каде работи таа, отиди и речи „ Слушнав овде се ставало кредит без пари “ :lol: :lol: :lol: кажи и која си што си, и да не го замара веќе дечко ти :D
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Во врска со темава, ништо не е случајно :!:
     
  9. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Te laze duso te laze no toa nemora da znaci deka on imal ili ima nesto so nea. Moze ednostavno samo mu pratila slika da ja vidi ili nesto sl. A za kreditot sigurno si prakaat sms cim mu go znae i brojot :o no toa sepak nemora da znaci deka tie imale nesto poveke od poraki i razgovor. Moj sovet ti e da ne se raspravas so nego, ako razgovaras on samo ke NEGIRA nikad nema da priznae takvi se maskite. Jas mislam a i od iskustvo ti kazuvam deka treba malku da se povleces, bidi fina so nego, pokazuvaj mu deka go sakas, ostaj go da zaboravi na seto toa, ne mu spomnuvaj nisto nedela dve, ostaj go. Ako on pravi nesto so taa sam ke se upeca i ti ke go fatis, ke proveruvas dali si pisuvaat preku net i ke gledas kako on se odnesuva. A ako posle 1,2 nedeli vidis deka negoviot kontakt so taa prestanal e togas mozes da sednes i ubavo i smireno da napravis muabet so nego, da go prasas za nea, sto mu znacelo toa itd.
    Ete toa ti e moj sovet, ako mozes da izdrzis barem edna nedela nisto da ne spomnuvas za toa, za on da se opusti povtorno polesno ke go fatis AKO pravi nesto. A sega so razgovori i dokazuvanja nisto nema da postignes, samo ke se karas i nerviras zs on ke negira SEEE!!!!!
    pozz i pisi sto bidnalo
    Ti posakuvam se najubavo
     
  10. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    A da i zabpraviv da prasam kolku ste vo vrska i kolku on ti znaci i sakate da bidete zaedno??? Sovetot se odnesuvase ako deckoto epten ti znaci, imate dolga vrska i sakas da ostanete zaedno, vo sprotivno ako e nesto kratko i prolazno otkacuvaj odma :D
    I mislam deka ne treba taka odma sea da reagiras kako sto kazuvaat drugite devojki, nedela, dve plus minus za da doznaes nekoi raboti nisto nema da te kostaat, samo poleka i mudro, ako sea burno i odma reagiras nisto nema da postignes VERUVAJ.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.