1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прогонува број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bibs, 16 февруари 2010.

 1. bibs

  bibs Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  знае ли некој зошто и како може некој број постојано да ни се појавува во секојдневието? дали е само случајност има некое значење или самите потсвесно го бараме бројот наоколу????
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Епа и мене едно време 7ици ме прогонуваа....барем јас така си мислев, пошо со еден дечко на 7ми се фативме. :lol: :lol: :lol: Искрено мислам дека нема баш некое значење. До нас самите е.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па незнам баш,ама пример бројот 6 ми се појавува во хороскопот,нумерологијата,имам и лозинки со бројот 6,а зошто,врска немам.Мислам дека тоа може да се види во нумерологија,можеш да го пресметаш твојот датум на раѓање и ке видиш кој број ке излезе,си има значење.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.713
  Допаѓања:
  150.531
  Мене пак се во животот ми е поврзано со број 3.Велат бил убав број,свет,а клучни моменти во животот ќе ми бидат годините со присутна тројка во нив...што добро,што лошо.Буквално се што ми го бележало животот ми се случило под знак три,трет месец во денот,трет ден во неделата,тројка во датата...ама нема промашај.
   
  На Aurelia-Aurita му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.889
  Tрет месец во денот?Да не мислеш трет ден во месецот? :)
  Инаку јас не сум суеверна посебно за вакви работи,верувам дека се чиста случајност.
  Додуша ако размислам и јас и кој и да било сигурно ке најде некое бројче што е поврзано со повеке работи.
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.713
  Допаѓања:
  150.531
  Да де трет ден во месецот,а бога ми и третиот месец во годината!Ми се спиело вчера. :D
   
 7. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Интересна работа , Треба да се испита :lol:
   
 8. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Мене пак се ми се повторува бројот 7...кога ке се збере датум на раѓање, регистрација на кола ми е 313, датум кога се фативме со дечко ми, на 07.07.2007 паднав од мотор и сл. :)
   
 9. celebrity

  celebrity Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  0
  ajde be ma4e uzivaj. ne veruva6 valjda vo tie raboti... jas pa se si mislam deka e neksakva slu4ajnost... pa ne znam...
   
 10. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  neznam,mislam deka ima nekakva vrska,mene sve nesto nakaj 6 i 5 me vlece..i 8 isto..neznam ama 1,3,7,4 ic ic ne gi koristam..dali ima nekoja logika i simbolika tuka poima nemam,ali najverojatno ima :D
   
 11. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  Гледајте го филмот 23 со Џим Кери(не е комедија, многу е озбилен). Типот исто мислеше дека бројот 23 го следи насекаде, секоја случка во неговиот живот имаше некоја поврзаност со бројот 23, и секаде го бараше тој број. На крајот типот полуде :)

  Затоа не се оптоварувајте со тоа, ако сакате да ви испадне некој број ќе испадне ќе собираш, ќе делиш, ќе множиш и ете ти го бројот...
   
 12. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Мене лично се ми е поврзано со бројот 4!Четврти ден од месецот сум родена,а и датумите на раѓање на моите и на сестра ми се деливи со 4 (16,16,24 и мојот 4) :D ... До сега имам сменето неколку броеви на мобилен,и ако верувате во сите преовладува бројот 4 и тоа по чиста случајност! чудно но вистинито :D
   
 13. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  9ките се секаде околу мене .. Ми ги има во сите важни дати ( 19.03.1993) Мојата интересна дата на раѓање :D
   
 14. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Срц и кај мене исто. Сето деветки 09.09.1993-датум на раѓање. Па од кога паметам за мене девет број во дневник :P
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Аууу ти ептееен со деветкиве :D ..Добро јас имам и некое тројче,али немам некое апла забележливо бројче кое ме прогонува,можеби бидејќи не им обрнувам внимание ..Имам само среќно бројче, 11ката :)
   
 16. Lovely8

  Lovely8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  jas vo se imam 8.. no toa povekje go smetam kako sreken broj :)
   
 17. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Истоо... Се ми се врти околу 8цата :rofl:
   
 18. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Мене ме следи 3 ка.
  1.3-дете сум.
  2.Од кога памтам за мене број 30 сум.
  3.на 3 заминав во болница, ме сместија во соба 3 резлутатие од крвта ми беа 13,23 33.
  4.Датумот ми е 02.08.1994=33
  и коа заклучив дека ме следи 3ка уплатив лото и ништо не добив хаххаха :D :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  jas mislam deka ne e slucajnost
  :D :D :D :D
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  :D