1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прогонува број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bibs, 16 февруари 2010.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Мене бројот 7.
    До седмо одделние бев 7ма во дневник, од осмо бев 8ма. На седми септември сум родена. Неколку пати гледам таблици со број 777. Кога искачам надвор секогаш во 7. Кога ќе наполнам 17 години, се паѓа во недела (седмиот ден од неделата).И уште многу други.

    Го најдов ова на интернет, и барем според мене е точно. :o

    Значење на бројот 1 - Единицата претскажува јаки и самостојни личности. Иновативни се и креативни, што им обезбедува успех во работата. Ги сакаат предизвиците и секогаш се спремни да се впуштат во нешто ново. Позитивно влијаат на луѓето околу себе и ги мотивираат, поради што често се лидери на тим луѓе, иако повеќе им одговара да работат самостојно. Во секој случај, единиците можат да постигнат доста во животот.

    Значење на бројот 2 - Двојките се нежно и топли личности. Важно им е да постојано да бидат со саканитее, зошто само на тој начин функционираат. Во група се чувствуваат посигурно, па тимската работа за нив е идеална. Многу внимание им подаруваат на пријателите и семејството. Емотивни се, ранливи, па ако саканите ги запостават, се чувствуваат отфрлено и депресивно. Поради тога би требало да се осамостојат.

    Значење на бројот 3 - Личностите на кои им одговара овој број се шармантни, сакани, неодоливи. Креативни се и сакаат да се дружат. Често се занимаваат со уметност, ако не професионално, тогаш од хоби и макар како публика на концерти, драми, изложби... ако не се уметници сепак се занимаваат со нешто необично и несвекојдневно. Тројките често ја расфрлаат својата енергија на неважни работи, па би било добро да се сконцентрираат на долгорочните цели и да ја видат својата долгорочна иднина.

    Значење на бројот 4 - Четворките се совесни и вредни. Сериозни се се и темелни во се, па им пречи површноста и неодговорноста кај другите. Рационални се, понекогаш се резервирани и студени но не сакаат да се променат. Затоа останатите им се прилагодуваат ним. Би требало да бидат потолерантни за да можат да ги спроведат своите идеи и да ја развијат сопствената личност.

    Значење на бројот 5 - Петките се авантуристи кои не ги држи место. Сакаат да запознаат што повеќе луѓе и места; уживаат да се дружат и да излегуваат. Ваквитенивни особини ги прават да се успешни во организацијата на работата или во односите со јавноста, па во таа насока би требало да го развиваат својот талент. Другите често се воодушевени со нивните идеи и совети, но ако се долго на едно место- нивните мани излегуваат на видело. Рутината и секодневието кај нив ги будат нивните слабости, како што е склоноста кон зависности.

    Значење на бројот 6 - Личностите на кои им одговара овој број поседуваат нагласени уметнички талент, па и ако уметноста не им е главна професија, сигурно ќе им биде хоби. Одговорни сњ, великодушни и никогаш не ги изневеруваат луѓето околу себе, но не поднесуваат критика- тоа ги депримира. Поради својата потреба да им помагаат на другите можно е да станат лекари или психолози.

    Значење на бројот 7 - Седмиците се темелни и детални. Работите ги тераат до крај а им одговара самостојната работа. Интуитивни се и тешко ги покажуваат своите чувства, но ако му веруваат на партнерот со кого се во врска потполно му се посветуваат и предаваат. Слично се однесуваат и со пријателите; тешко прават нови познанства, но за старите пријатели се спремни на се.

    Значење на бројот 8 - Осмиците стојат цврсто на земја и сигурни се во себе и во своите одлуки. Имаат голема самодоверба која многу им значи на деловен план, посебно во финансиите. Способни се да бидат лидери, не се плашат од предизвици и почитувани се. Но, нивниот ѕаповеднички тон негативно им влијае на семејниот живот. Затоа е важно да се опужтат и да сфатат дека никој не е совршен, па ни тие самите..

    Значење на бројот 9 - Деветките можат да работат најразлични работи, но најмногу ги исполнува хуманитарната работа. Другите во нив гледаат поддршка, а тие самите се среќни да помачаат кога и да можат. Иако се надарени за уметност, не значи дека ќе се ѕанимаваат со тоа. Отворено ги покажуваат своите чувства, понекогаш дури и предраматично, и не ги сакаат предизвиците.
     
  2. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    elena кога си родена пробај да ги собереш бројките кога си родена на пример 28.02.1993 2+8+0+2+1+9+9+3=34= 3+4=7 е тогаш навистина те прогонува 7 ехехеех кажи што ти излезе
     
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    07.09.1996
    0+7+0+9+1+9+9+6=41 41=4+1=5
    He e. x)
    Али има некои ситници, што ме бунат. Ноќеска, кога заврши Жаде, имаше журнал и пишуваше дека е 07:07 (реприза)
     
  4. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас само фаќам цагер 15:15
     
  5. Radiance

    Radiance Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    170
    Нумерологија

    И мене ме „прогонува“ 11, но тоа е затоа што премногу настани во животот ти се случиле на 11ка и премногу му даваш значење на бројот, како што читав 11 значи Пресврт или Доживување на Флешбек, како нов почеток и нова личност. 11 е примарен број на универзумот и претставува почеток на се.
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Нумерологија

    Баш тоа е тоа...Нов почеток...нова личност кој ми го промени животот..Него..го запознав на 1 Мај и со него сум од 11 Мај,на 11.11.2011 праевме 6 месеци.Мојот омилен број откако го запознав него е баш 11-ка
     
  7. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Јас две години скоро секоја вечер гледам 00.16 :|

    П.с. Ја мразам 16-ка како бројка само поради оној проклет 16-ти октомври!
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Ништо не е ова, така ви се чини :)
     
  9. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Досега никогаш ме нема прогонувано некој број.
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    може и има некое бројче,ама јас тотално не им давам значење,така да не сум ни заприметила
     
  11. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    И мене ми се има случено тоа, кај мене бројот 14...ама постојано...се мислам што ли е работата во денот морам обавезно да погленам 14:14 :/
     
  12. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Нумерологија

    Бројот 11-во нумерологијата
    Значење
    -Во својата животна патека имаат големи планови за себе,постигнуваат големи успеси,остваруваат големи дела но секако имаат и падови.
    Сепак значително за нив е што имаат многу јак карактер,тадури да дојдат до дното успеваат да се искачат и повторно да се борат да го добијат она што го зацртале
     
  13. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    mene brojot 6 ;(
     
  14. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
  15. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Jas otsekogas sum mislela deka brojkite imaat golema uloga vo zivotot na eden covek.

    Mene vo poslednive 2-3 godini me progonuva casot 17:07. Sekoj den go "fakam". Mozebi i porano sum go gledala, ama ne sum obrnuvala vnimanie. Isto, bidejki ima 7ki, mislam deka 7 mi e suden broj, bidejki sum rodena vo 7ot mesec od godinata, a vrskata so decko mi ja zapocnav na 17ti den od mesecot. Ima vrska casot so ovie dve raboti? Hm? Sto mislite?

    Inaku, 11 mi e zivoten broj.

    Izvinete za latinicata.
     
  16. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
  17. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    Кога бев прва смена во школо, последните 3-4 недели секој ден стигнував во 07:18 :)
    а за цагерите, последниве денови фаќам 22:22 ;)
     
  18. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    кај некои навистина има прогонување од број, на пр. кај Тоше Проески, него го беше прогонувал бр. 26, умре на 26 години, датата беше 16.10, роден е на 25. 01... Сега не е така кај сите, но кај некои навистина само еден број може да игра улога
     
  19. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    сотогашниот дечко се фативме 23 мај се земавме 23 мај после 4 години и керками е родена на 23 јуни и баба ми исто на 23 јуни мислам дека 23 игра голема улога кај нас
     
  20. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ме прогонува еден број. 3
    Од прво одд. до 4 год. сум трети број во дневник. Сега на полагањето мак. и анг. бев во соба бр.3, а утре на едниот интерен пак ќе бидам во соба бр.3.
    Случајност или не, кој знае.