Ме прогонува број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bibs, 16 февруари 2010.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Женски
  Мнооогу често го здогледувам бројот 9, а исто така и личноста што ја сакам е родена на 09.02. Јас сум на 27.12.1995=63-6+3=9. Што може да значи ова? Се чудам многу.. |(
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
 3. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  13
  И јас имам чувство дека ме прогонува бројот 7 , значи имав врска и раскинав малко пред да направиме 7 месеци , ајде ништо не се посомневав , по некое време отпочнав друга врска на 14ти значи тука има две 7 ци , одевме некое време и раскинавме на 7ми 7 дена пред да направиме 7 месеци ,значи цело врмее интуицијата ми кажуваше нешто околу тој број но јас не го земав за сериозно ... дури некое време од како раскинав си ги поврзав работите со 3те седмици нели на 7ми 7 дена пред да правиме 7 месеци , по неколку месеци видов дека тој влегол во врска на 21 , датум во кој има 3 седмици ... Не знам што е со 7циве но од тогаш одбивни ми станаа ...
   
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.067
  Пол:
  Женски
  Ме прогонува мојот омилен и најсреќен број 11 секој ден мора или да го спомнам или да го мислам :)
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Мене бројот 26, многу работи ми се имаат случено на тој датум 26-ти без разлика кој месец, на 26-ти сум родена.
   
 6. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  Исто и мене,бившиот е роден на 26,врската ни почна на 26,па се смиривме на 26 ..да не набројувам и ред др работи..лудило ...
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  3.272
  Пол:
  Женски
  да се надоврзам и јас :D .и мене ме прогонува овој број,или можеби ми се причинува :^) .
   
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  Дефинитивно ме прогонува број 9...ама многу си го сакам бе :D
   
 9. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  И самоо што приметив,сум се зачленила на 9ти октомврии :D :D :D
   
 10. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  броевите 6 и 7.
  Ми се чини дека се насекаде. :|
   
 11. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ме прогонува бројот 69 :^) .Кај да идам се тој број го гледам..На регистрации од кола, на скор од игра па дури добив и 69 бода на тестот по математика |( .Што може да значи ова?
   
 12. Dimkovska123

  Dimkovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Во нашето семејство се е на бројот 5. Значи татко ми бил број 5 во дневник, на 5 март отишол во војска, на 5 март се вселил во куќата каде што живееме и на 5 март ја се имам родено. Регистрацијата ни започнува со бројот 5, колата беше случајно регистрирана на 5ти и сеа регистрацијата пак ни се погодува на 5ти :rofl:
   
 13. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Мене ме прогонува 2,22,222 се што е поврзано 2ки.КОга ке излезам на паркинг,на регистрација,на контејнер,.... секаде 22,5 вечери по ред си легнував во 22:22.Прво мислев дека е случајност ,но незнам... :?:
   
 14. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  155
  Во последно време 4 па 4, абе, гледам на мобилен пред една недела 4:4 сатот(сабајле), аман?! И многу често значи пречесто го среќавам, де на сат, де на таблички од коли секој божји ден го гледам 444, а еднаш додека татко ми и’ објаснуваше нешто на братучедка ми по историја, слушнав „во 1444 г.“ ]:) :lol:
  Најозбилно што значи бројов?
  4?! :^)
  Упс, и да, пред мене комшииве бројот на куќата им е 44.
  И да одвреме навреме го гледам 666, Луци,а? :devil:
  Жими се’ бе не се зафркавам, на таблички од коли милион пати го имам видено. Има и еден број од такси 221 666 :lol: На една другарка трета година што е и‘ го пресметував просекот како ќе помине на училиште беше
  4.41666666666667?!
  Ќе заборавев да кажам нешто. Едно сабајле фатив цагер 6:6 (требаше да одам Ск.) по пат сретнав кола со регистрација 666, звучи ко вицон со Итар Пејо ама вистина е. :worried: :^) :lol: Си реков шо се поѓаоли мори од сабајле шо ти стана. :lol:
   
 15. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  мене право да ви кажам сите броеви ми се исти во нумерологиата како датум на раѓање твој број според мобилен телефон и др мене ми испаѓаат разлишни бр а на оние кој броевите нешто им значат нека уплатат лото и гоод лацк со среќа
   
 16. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Бројот 7, секаде го сретнувам во се... дури и кога си го пресметав личниот број ми зилезе бројот 7.. значи нешто? :^)
   
 17. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  600
  Мене 13 и 9......Всушност мене и ми се среќни броеви а и ме ''прогонуваат''.Сите дати во месецот шо имаат 9(9,29,19) ми биле среќни денови....А на тринаесети ми се случиле многу важни работи во животот...А и секаде ги гледам бројките.
   
 18. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  дека треба да си фатиш дечко :rofl: :rofl:
  хахаха не можев да оддолеам, sorry :$

  инаку мене ми се нема случено да ме прогонува број :wasntme: ..
   
 19. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Последнава недела каде и да се свртам го гледам бројот 69 |( Значи почнав да се нервирам. Си вртам страна оп на 69 застанувам. Кога имав математика мене ми се падна да решам задача со 69. Гледам цена на кока колата 69 ден. А најмногу кога гледам уште колку проценти батерија имам на телефонот, едно 10 пати видов 69%. Одсабајле се разбудив и гледам саатот, 06:09. Има ли нешто во ова или само случајност? :?:
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  3.272
  Пол:
  Женски
  Mе прогонува бројот 17 ,посебно во љубовта.