Ме прогонува број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bibs, 16 февруари 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.927
  Пол:
  Женски
  Мене 24 ри ама дури сега свесно приметив.
  Во дневник во школо бев 24 под реден број, на автобуските седишта на патувањата исто 24 број, се возам во 24ка градски автобус. Само датата на раѓање нема врска со бројот.
  Што значи овој број?
   
 2. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  Мене 7ца ме прогонува и тоа се на сон ми се јавува. Секој ден уплаќам лото небаре ќе ја освојам 7цата и после ги сонувам парите што сум ги фрлила на таа глупост. Исто така почнав и со некоја диета па секоја вечер тостови од 7ца ми се сонат. Ова ми е најново, денес го промашив автобусот, наместо во 2 јас во 7 се качив (не ме прашувајте како (facepalm)). Како да се справам со проблемов? Коинциденција е или да барам спас кај бајачка? :sweat:
   
 3. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  899
  Пол:
  Женски
  кога ја видов темава ми текна дека во последно време кога и да погледам во моб часот е да речеме 10:10.
  Не ме прогонува некој конкретен број туку цело време така го погодувам саатот. До пред 2 -3 месеци обавезно ми се случуваше најмалку еднаш неделно да видам на часовник 17:17.
  Последниве недела - две почесто ми се случува пример 08:08 , 09:09, 10:10 , 11:11, 14:14, 17:17, 21:21, 23:23 овие се најчестите што ми се случуваат макар што и другите ги гледам ама овие почесто.
  Ноќеска дури се разбудив од сон и часот беше 03:03.
   
 4. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Mene broj 19,sekogas ke mi se zavrti 19 ti-i bilo koj mesec do nego nekogas Juni,nekogas Dekemvri pa Januari,a vo toj sto sum vlubena e roden na 19ti,dali toa Ima nekakvo znacenje.
   
 5. BrokenHeartA95

  BrokenHeartA95 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Мене 69 :tmi: значи морам да го забележам овој број секаде каде и да одам. Случајно на тел кога батеријата ми е на 69 значи мора да приметам. Потоа на ФБ на една насловна фотографија која ја прикачив си велам да видам колку ги собрав лајкови и гледам 69 :|
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.615
  Допаѓања:
  125.000
  Тоа што мислиш, тоа ќе гледаш... Во случајов, заприметуваш, затоа што обрнуваш внимание.
  Не ве 'прогонува' ништо, туку премногу сте свесни за 'бројот'.
  Исто како кога си со скршена нога, и кај и да се свртиш, ќе заприметиш некој исто со скршена нога/рака.:)
   
  На eliesaab и hermosa им се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  38. Koга и да проверам време, _ и 38 минути е.
   
 8. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  23:23 u pm. Sekoja vecer... I 17ka sekogas i ne ja sakam ic.
   
 9. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.382
  Пол:
  Машки
 10. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  34... со години ме прогноува, и кај шо треба и кај шо не треба го гледам, и од ддв исплатата дури ми беше 334 ден хахаха, саатот обавезно и 34 го гледам, и мноооогу многу др безвеза работи, шознам страв ми е ко ке полнам 34 да не се толку а ако не е тоа нека го гледам нема проблем
   
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.615
  Допаѓања:
  125.000
  Параноја...
  Најчесто бенигна.
   
 12. Demiii

  Demiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Машки
  14 и 26 незнaм зoштo.
   
 13. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Провери на нет пишува за сите броеви што значат.
   
  На Demiii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Освен тој на вагата, друг сум заприметила