1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прогонува број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bibs, 16 февруари 2010.

  1. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Многу чудно, син ми 4 години, пред да одиме на одмор го погоди бројот на станот 14, од нигде никаде рече така. Потоа повторно бевме на одмор во друг стан со број 14. Пред некој ден отидовме да гледаме стан кој сакаме да го купиме, и син ми беше со нас, и тој е број 14. Што мислите вие за ова?
     
  2. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    @coconaut незнам, ама знам оти кога отворив да ти го прочитам мислењето пишеше дека е напишано пред 34 минути ( бројот 34 ме прогонува 10 години )
    Нема шанса до толку до минута секунда да погодувам секогаш 34 да гледам сегде и секогаш...
    На арно да е, што не пребарував за такви прогонувачки броеви ама тоа е, нема објаснување... едноставно број, освен кога ќе полнам 34 да сум жива и здрава да не е за лошо само...
     
    На Дејан. и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Хахаа и мене ме прогонува број :D јас си го засакав и длабоко во себе знам дека има некое значење.
    Прочитав и на интернет секој број си има свое значење.
    Сепак не е само ова што го гледаме има и нешто повеќе метафизичкиот дел кој не го гледаме и сите тие енергии кои циркулираат низ и помеѓу нас.
    Така да си верувам и почитувам нумерологија. :)

    Пс: Сите ги прогонува/следи некој број. Некој тоа го приметува некој не.
     
  4. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    @Fontana samo vidi vo kolku casot sum go pisala... 11:44 e ne mi se veruvaaa
     
  5. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    @coconaut хахахах лелеее даааа стварно
    ц ц ц ај нека каже после некој дека случајно или во глава ни било.
    Неможеме со умот да го контролираме компјутерот нели :D:o:
     
    На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Мене 1 и 9 ме прогонуваат со години . Самиот роденден ми е на 19 декември , родена сум 1995-та , во 2009-та на 11.09 за малку ќе ме удреше автомобил во 19:19 часот ( кога видов колку е часот се стаписав ) враќајки се од училиште . Во средно еден период ме свиѓаа дури 9 момчиња , во 2019 скоро секој ден фаќав 19:19 , 11:11 на часовникот , некогаш и од спиење ќе се разбудев и ќе видев дека е 09:09 или 09:11 .. првите две деца ми се родени на 31-ви ( повторно 1 ) и 18-ти ( повторно 1 ) .. со мм официјално се запознавме ( се знаевме само онака од исто училиште бевме ) на 09 . 11 , неговиот роденден ( 25 . 04 > 25+4=29 ) . Родив на 18 ( 8+1=9 , а и 1 повторно се појавува ) прво дете , второ зачнато на мои 19 години ( годината на раѓање на ќерка ми поединечно пресметана > 2+0+1+6 =9 ) .. Јас веќе се плашам од деветкава . Кога и да поминам во детска , од сите расфрлани играчки , јас баш згазнувам на гумената деветка или единица ( имаат децава гумени коцкички со бројки од 0 до 10 ) . До толку е работава што дури и колата ни е со 1.9 мотор ..

    Имам уште еден куп случки , кога случајно или не , свесно или несвесно сум гледала 1 и 9 , особено обрнувам внимание кога нешто ќе ми се случи ( добро или лошо небитно ) дека секогаш има или 1 или 9 или пак и двете :| . Има нешто или нема , не знам . Од досегашно искуство , сепак има . Можеби ми било рано за на " оној свет " и затоа сум сеуште тука , а можеби е само мојата параноја ..
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    @CrazyGirl15 да многу убаво те разбирам, секако не е случајно ниту пак потсвесно толку што ги гледаме бројкиве. Јас до толку ја гледам 34 што кога купувавме стан со мм само стан бр 34 одговараше да го земеме. Па сега си живеам во 34ка хаха. Во една руска книга, нумеролошка пред 15 год имав прочитано дека ризични години ми биле 10,26 и 34. На 10 ме удри кола, на 26 имавме сообраќајка со мм, не многу страшна но доволно стрес ми направи, на 34 ако сум жива ќе ви пишам... Веќе почнува да ме плаши. Ме нервира дури уфф бе
     
    На Limpan и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Јас многу имам барано по нет што значи ова , но некако се што наоѓам , врска нема . А јас неколку пати имам избегнато да ме удри кола или да направиме сообраќајка со мм . Пред неколку години ни пукна гума среде автопат Скопје - Тетово , во возење со брзина од над 140 км/ч . Среќа па мм е искусен шофер и не е паничар во такви ситуации , па брзо реагираше и успеа да ја запре колата без да настрада некој од присутните . Згора на тоа , колата беше бензин/плин и чадеше ( подоцна видовме дека всушност пукнатата гума чадела , а ние ко улави бегавме од колата среде автопат , како на филм ) , само не се сеќавам баш што датум беше тогаш , ама знам август беше 2017 ( ќерка ми имаше околу 4 - 4ипол месеци ) . Од тогаш почнав сериозно да се плашам од 9 и 1 .
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    @CrazyGirl15 Па може, дајбоже ти ќе си дочекаш 91 год :D штом кога си имала 19 не ти се случило ништо лошо, напротив добро (си родила дете) тогаш уживај си до 91, слушај што ти велам :*:l:
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Hope you're right ...
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Мене ме прогонува 69 со години и не ми промаршува а да не го видам некаде,буквално го среќавам секаде |(
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Мене неурози ме прогонуваат.
    Можда и вас? :?:
     
    На FreeToGo и Dashing:) им се допаѓа ова.
  13. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Целосно си во право за ова, НО каква е таа случајност да имаме јас и другарката во исто време 800 денари со нас? И после да го сретнеме пак тој број? Мислиш дека и тоа е психа?
     
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Случајност, аман.
     
    На minne992 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.345
    Пол:
    Женски
    Да си го кажам своето мислење. За тие што веруваат во овие работи ќе ме сфатат што сакам да кажам, а за останатите што не веруваат ќе помислат дека сум луда. :D
    Јас на бројките кои често ги гледам ги сфаќам како порака од ангелите или универзумот сеедно. На тој начин ангелите комуницираат со нас, преку бројки, преку песна, предмети итн. Има на интернет повеќе за тоа, го пишувате бројот и има објаснување што порака имаат ангелите за вас. Јас често го гледам бројот 1111. :)
    Според мене ништо не е случајно. :)
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Јас со години на мобилниот го гледам 01:11 часот, абе секоја вечер без промаршување, добро, освен кога спијам, а тоа е реткост. Некогаш онака си скролам низ интернет и ќе се погледнам горе на екран колку е часот и оп 01:11, или пак телефонот нема да ми е во раце, ќе го земам и баш тогаш ќе се погоди пак во 01:11. Интересно е што вака со истите бројки постојано и се случуваше на братучедка ми, неа и прекина па се префрли кај мене:D
     
    На Poyraz Karayel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки
    Мене изминатава недела 3 пати во текот на ноќта, т.е утрото станувам точно во 4 часот и 57 минути. :D
     
  18. Campanula

    Campanula Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2020
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Луѓе веруваат дека преку броевите комуницираат ангелите што не чуваат и сакаат да ни кажат нешто. Постојат страни со Angel numbers, каде што сум читала значење на броевите, зошто и мене ми се случувало да гледам ист број насекаде, ако не друго барем мотивирачки се.
     
  19. Sophitas

    Sophitas Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2020
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    1.057
    Може не е за тука не знаев кај да пишам,затоа што не ме прогонува број,но цело време ми се појавува она 11:11 кога и да погледнам на саат,без разлика,дали дома,дали на работа и не е чекање,проверување намерно,но неколку пати ми се случило да се фатам за телефон и само 11:11ми излегува од нигде ко порачано...Што мислите,има ли вистина во тоа дека е ангелски број,и она дека нешто убаво ќе ми се случува?Дали некој знае да каже нешто повеќе околу ова?
     
    На Minionn му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.339
    Допаѓања:
    4.981
    Пол:
    Женски
    Не се замарај. Немаат благе везе работиве.