1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме прогонува личност

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од SexyPrincess, 16 март 2011.

  1. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Има тема за броеви кои не прогонуваат.... Но има и личности кои ве прогонуваат?? Некои кои не ги познавате, а се секаде каде што одите, седите, шетате??? Они не ве приметуваат, но вие да???

    Еве јас ке кажам прва...
    Една девојка, нормална, не некоја која паѓа во очи, насекаде ја гледам... ама буквално секој ден мора да ја сретнам.... Некогаш не се ни надевам дека баш на некое место ке ја видам и оп она таму... Сум ја сетнала во кафич, на рекорд, во сосема различни краеви од Скопје,на пазар, еднаш на тв ја видов....
    Сама си се прашувам зошто??? Понекогаш онака ке зборам, зборам , зборам со некој и наеднаш ке се свртам (незнам ни сама зошто) и нејзе ја гледам како поминува... Колку што сум приметила она не ме ни забелезува, никогаш не ме погледнала, ама јас секогаш.....
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да не гледаш духови?
    Ако таа не те приметува, игнорирај ја
     
    На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Не, не, не е дух.... му кажувам на дечкоми секогаш кога ке ја видам, и тој ми вика абе ајде игнорирај ја, ама неможам и кога несакам нешто ме тера да се свртам на друга страна за да ја видам....
     
  4. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Леле доста ми беше до сега што читав за духови и такви работи..
    Луѓеее не ме плашетее!!! ;)
     
    На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Значи и таа треба да си мисли дека ти ја прогонуваш?
    Случајност е тоа ,се движите на иста релација и затоа секогаш се среќавате .
    Јас во средно кога учев имав 100% буквално еднаков секојдневен ритуал и со некои луѓе секој ден на исто место во исто време се среќавав и тоа по повеќе пати во денот .
    Тоа мене дури и ми беше интересно,како да ги познавав луѓето ,понекогаш сакав да им речам :-Здраво :D
    Случајност е тоа ,нема место за паника ;)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    А зошто не се запознаеш со девојчето? : ))
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ако таа не те забележува или не те гледа кога ти ќе ја приметиш, не верувам дека е нешто лошо. Можеби едноставно се движите на исти релации, излегувате на исти места, па се среќавате.
    Велиш дека не е упадлива и изгледа нормално...штом е таква веројатно не е пратена од некого да те следи, а ако е некоја враџарка тогаш би те гледала постојано!
     
  8. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    мене нешто слично ми се има дешавано порано. Секоја вечер среќавав еден дечко не е дух сигурно не знам зашо каде и да одев го гледав многу ме чудеше ама сега веќе не ми се случуваат такви нешта.
     
  9. Cinderella16

    Cinderella16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Ми се случуваше да гледам како купува цигари еден човек на исто место во исто време секогаш кога си одев за дома од школо кога ќе бев втора смена-тоа лани декември месец, и почнав да се плашам, си викам што се случува со мене, и решив да прегризам усни и да одам да му кажам, почекав да си наплати на шалтер и само што се сврте се вцрвенив, ме фати страм си викам„што да му речам сега?“ и неочекувано дојде до мене и ми вика„ти тука некаде живееш?“ и ја оладив готово, ама после се запознавме, сега сме одлични пријатели, кога му раскажував што се си помислив, имаше дооообри часови со смеа:)
    -сигурна сум дека и девојката што ја гледаш, да ја застанеш и прашаш, ќе следи доолго смеење:)
     
  10. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Ако она не те приметува игнорирај ја.А може и да има нешто ако цело време ја гледаш..
     
  11. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Па можеби е знак дека треба да се запознаете, може другарки ќе станете :) озбилно, зошто не и пријдеш, ке си почнете муабет,ќе и кажеш како-што, може да биде интересно
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Мене ми се случило сон кој сум го сонувала да го видам во јаве па после се прашувам од каде ми е познато ова или сум го видела некаде и отпосле откако ќе се помачам ќе ми текне дека сум го сонувала тоа и затоа ми е познато, а ова со девојчево што го среќаваш мене не ми се случило. Можеби навистина живеет блиску една со друга и се движите во исти релации или треба да поразговараш со девојчето и да се спријателите.
     
    На thelittle17, karak и lolita97 им се допаѓа ова.
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Јас мислам дека е само случајност, мислам дека не станува збор за некој дух или некоја друга паранормална појава пошто сепак како што кажуваш и други ја гледаат па така да нема од што да се плашиш. Ова е можеби само знак дека треба да се запознете.
     
  14. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    И јас си имам вакво другарче. :D . Кај и да појдам налетувам на него. Во денот мора по еднаш да си се видиме. Дали во супермаркет,дали на пазар, дали на шеталиште, дали во фитнес салата, дали само онака на улица, ама ако не секој ден, тогаш секој втор ден си имаме по една средба. :) Мислам дека и тој го забележа тоа и дури ме додаде на фб, па сега и здраво си кажуваме.. :D . Мене пак не ми е страшно ова, ами некако интересно. Може сме биле некако поврзани во поранешниот живот. :?: И маж ми ја забележа оваа појава па сега кога ќе го видиме секогаш ми вели..ете ти имагинарното другарче..ама имагинарно, тој маж од 90 кг.. :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    :o wooow Да постојат и такви ситуации,и такви луѓе,и морам да те прашам колку време те следи и како изгледа ?
     
  16. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Па последниов месец не сум ја видела баш, не излегувам мн, ама некаде од Февруари почнав да ја приметувам, а типкава изгледа онака нормално, не се шминка, со виткана коса, повеке спортски се облака, фармерки, каичка, некоја раскопчана кошула со карнери......
     
  17. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    Не велам дека е чудно зш се во светот е чудно,мислам дека тоа што ја гледаш е повеќе од случајност,може во минатиот живот ти била некој важна особа у твојот живот,ја да сум како тебе ќе се распрашам поише за неа
     
  18. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Јас сум личност која паметам многу лица и ако еден човек го видам еднаш ќе го запеметам за секогаш и тоа не ми е до толку чудно колку тоа што еден дечко кој секогаш кога сум излезена морам да го сретнам... :?: малку е чудо ама тоа е тоа...порано мислев дека ме следи , ама сега си се тешам со тоа што си велам:Сигурно судбината сака да се сретнеме и дека ако ни е судбина пак ќе се сретнеме!! :lol: :lol:
    Мислам дека, немора да биде човек што не го знаеме да го среќаваме често, туку и дека ако се знаеме со некој (онака другарски, запознаени сте ама не се дружите )може често да го среќаваме (иако не живее во ист град ..како јас на пример од Скопје , а тој од Велес)постојано се среќаваме на секаде, не се знаеме вака буквално , ама по лице ДА.Мислам дека тој ми се судбина, а вие што мислите ????? Судбина или НЕ???? :| :|
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  19. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    ТОА Е СУДБИНА СТО НА СТО :angel:
     
    На SaIvnjaann му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    И јас така мислам , Благодарам :) :)
     
    На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.