Ме прогонува личност

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од SexyPrincess, 16 март 2011.

 1. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Има тема за броеви кои не прогонуваат.... Но има и личности кои ве прогонуваат?? Некои кои не ги познавате, а се секаде каде што одите, седите, шетате??? Они не ве приметуваат, но вие да???

  Еве јас ке кажам прва...
  Една девојка, нормална, не некоја која паѓа во очи, насекаде ја гледам... ама буквално секој ден мора да ја сретнам.... Некогаш не се ни надевам дека баш на некое место ке ја видам и оп она таму... Сум ја сетнала во кафич, на рекорд, во сосема различни краеви од Скопје,на пазар, еднаш на тв ја видов....
  Сама си се прашувам зошто??? Понекогаш онака ке зборам, зборам , зборам со некој и наеднаш ке се свртам (незнам ни сама зошто) и нејзе ја гледам како поминува... Колку што сум приметила она не ме ни забелезува, никогаш не ме погледнала, ама јас секогаш.....
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.300
  Допаѓања:
  5.231
  Да не гледаш духови?
  Ако таа не те приметува, игнорирај ја
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Не, не, не е дух.... му кажувам на дечкоми секогаш кога ке ја видам, и тој ми вика абе ајде игнорирај ја, ама неможам и кога несакам нешто ме тера да се свртам на друга страна за да ја видам....
   
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Леле доста ми беше до сега што читав за духови и такви работи..
  Луѓеее не ме плашетее!!! ;)
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Значи и таа треба да си мисли дека ти ја прогонуваш?
  Случајност е тоа ,се движите на иста релација и затоа секогаш се среќавате .
  Јас во средно кога учев имав 100% буквално еднаков секојдневен ритуал и со некои луѓе секој ден на исто место во исто време се среќавав и тоа по повеќе пати во денот .
  Тоа мене дури и ми беше интересно,како да ги познавав луѓето ,понекогаш сакав да им речам :-Здраво :D
  Случајност е тоа ,нема место за паника ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  282
  А зошто не се запознаеш со девојчето? : ))
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ако таа не те забележува или не те гледа кога ти ќе ја приметиш, не верувам дека е нешто лошо. Можеби едноставно се движите на исти релации, излегувате на исти места, па се среќавате.
  Велиш дека не е упадлива и изгледа нормално...штом е таква веројатно не е пратена од некого да те следи, а ако е некоја враџарка тогаш би те гледала постојано!
   
 8. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  мене нешто слично ми се има дешавано порано. Секоја вечер среќавав еден дечко не е дух сигурно не знам зашо каде и да одев го гледав многу ме чудеше ама сега веќе не ми се случуваат такви нешта.
   
 9. Cinderella16

  Cinderella16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Ми се случуваше да гледам како купува цигари еден човек на исто место во исто време секогаш кога си одев за дома од школо кога ќе бев втора смена-тоа лани декември месец, и почнав да се плашам, си викам што се случува со мене, и решив да прегризам усни и да одам да му кажам, почекав да си наплати на шалтер и само што се сврте се вцрвенив, ме фати страм си викам„што да му речам сега?“ и неочекувано дојде до мене и ми вика„ти тука некаде живееш?“ и ја оладив готово, ама после се запознавме, сега сме одлични пријатели, кога му раскажував што се си помислив, имаше дооообри часови со смеа:)
  -сигурна сум дека и девојката што ја гледаш, да ја застанеш и прашаш, ќе следи доолго смеење:)
   
 10. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Ако она не те приметува игнорирај ја.А може и да има нешто ако цело време ја гледаш..
   
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Па можеби е знак дека треба да се запознаете, може другарки ќе станете :) озбилно, зошто не и пријдеш, ке си почнете муабет,ќе и кажеш како-што, може да биде интересно
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 12. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  908
  Мене ми се случило сон кој сум го сонувала да го видам во јаве па после се прашувам од каде ми е познато ова или сум го видела некаде и отпосле откако ќе се помачам ќе ми текне дека сум го сонувала тоа и затоа ми е познато, а ова со девојчево што го среќаваш мене не ми се случило. Можеби навистина живеет блиску една со друга и се движите во исти релации или треба да поразговараш со девојчето и да се спријателите.
   
  На thelittle17, karak и lolita97 им се допаѓа ова.
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Јас мислам дека е само случајност, мислам дека не станува збор за некој дух или некоја друга паранормална појава пошто сепак како што кажуваш и други ја гледаат па така да нема од што да се плашиш. Ова е можеби само знак дека треба да се запознете.
   
 14. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  И јас си имам вакво другарче. :D . Кај и да појдам налетувам на него. Во денот мора по еднаш да си се видиме. Дали во супермаркет,дали на пазар, дали на шеталиште, дали во фитнес салата, дали само онака на улица, ама ако не секој ден, тогаш секој втор ден си имаме по една средба. :) Мислам дека и тој го забележа тоа и дури ме додаде на фб, па сега и здраво си кажуваме.. :D . Мене пак не ми е страшно ова, ами некако интересно. Може сме биле некако поврзани во поранешниот живот. :?: И маж ми ја забележа оваа појава па сега кога ќе го видиме секогаш ми вели..ете ти имагинарното другарче..ама имагинарно, тој маж од 90 кг.. :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  35
  :o wooow Да постојат и такви ситуации,и такви луѓе,и морам да те прашам колку време те следи и како изгледа ?
   
 16. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Па последниов месец не сум ја видела баш, не излегувам мн, ама некаде од Февруари почнав да ја приметувам, а типкава изгледа онака нормално, не се шминка, со виткана коса, повеке спортски се облака, фармерки, каичка, некоја раскопчана кошула со карнери......
   
 17. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  35
  Не велам дека е чудно зш се во светот е чудно,мислам дека тоа што ја гледаш е повеќе од случајност,може во минатиот живот ти била некој важна особа у твојот живот,ја да сум како тебе ќе се распрашам поише за неа
   
 18. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Јас сум личност која паметам многу лица и ако еден човек го видам еднаш ќе го запеметам за секогаш и тоа не ми е до толку чудно колку тоа што еден дечко кој секогаш кога сум излезена морам да го сретнам... :?: малку е чудо ама тоа е тоа...порано мислев дека ме следи , ама сега си се тешам со тоа што си велам:Сигурно судбината сака да се сретнеме и дека ако ни е судбина пак ќе се сретнеме!! :lol: :lol:
  Мислам дека, немора да биде човек што не го знаеме да го среќаваме често, туку и дека ако се знаеме со некој (онака другарски, запознаени сте ама не се дружите )може често да го среќаваме (иако не живее во ист град ..како јас на пример од Скопје , а тој од Велес)постојано се среќаваме на секаде, не се знаеме вака буквално , ама по лице ДА.Мислам дека тој ми се судбина, а вие што мислите ????? Судбина или НЕ???? :| :|
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  35
  ТОА Е СУДБИНА СТО НА СТО :angel:
   
  На SaIvnjaann му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  И јас така мислам , Благодарам :) :)
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.