Ме разочара!

Дискусија во 'Канта' започната од N.A.T.A.S.A, 21 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  so nego sum skoro veke 4 god ne neodamna doznaav deka i se javuval na edno devojce koja mu e simpatija no ne go svativ ova kako ozbilno se dodeka ne doznav deka imal karticka za nea i se videle 1pat (barem taka znam jas) mi rece deka i se javul samo nekolku pati i mi se izvinuva za toa mi veli deka nema da se povtori,deka me saka mene i deka neznael zosto go napravil toa! no jas neznam dali da mu veruvam ne mozam da se pomiram so toa deka toj imal karticka samo za nea i deka mene ne mi se javi ni 1pat od taa karticka. mi veli deka nikogas ne me izneveril deka nikogas nemal nisto so nea!
  [mod-kirilica:1njdrhvw][/mod-kirilica:1njdrhvw]
   
 2. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  не е работата дека тебе "не ти се јавил ни еднаш" од таа картичка...мислам дека има нешто повеке (ова е само мое мислење) да била само симпатија немало да има "тајна" картичка за да контактира со нејзе...ако било само "онака" постојат и други начини како да ја "задева"...на пример фб-сега е мн "популарен" за уништување врски....ама ова со картичкава не ми изгледа баш наивно.... незнам како ти се оправдал,не си објаснила убаво...само дека нема да му се пофтори :^) ама ти си знаеш за понатаму дали ке и дали му веруваш....и дали ке останеш со него....
   
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  мoже не те изневерил,ама и не е мала работа тоа шо го направил,имал картичка само за нејзе,значи се било планирано и со умисла,а не некоја спонтана грешка.треба да си извагаш самата,колку го сакаш тој човек,дали ке можеш да му простиш и веруваш повторно.штом го направил тоа,значи имал некои симпатии,некои чуства и за нејзе.разговарајте,убаво разјаснете ги работите,и немој тука така лесно да му простуваш,да не помисли дека утре може пак такво нешто да ти направи и да помине неказнето.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Знам дека е многу тешко кога ке се најдеш во таква ситуација , зашто губиш секаква доверба во тоа лице што те има излажано. Но секако дека не треба ни целосно да се разочаруваш ,пак направи муабет и види како ке реагира на истото. Машките никад не признаваат и да сторат нешто ,затоа види како ке се однесува со тебе и дали приметуваш нешто чудно , а ако видиш дека пак нешто не е во ред превземи нешто ,затоа што веруј дека мн е тешко да живееш со помислата дека некој те лаже и цело време ке си под некаков сомнеж. ;)
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Не се смирувај со него. Звучи премногу строго, ама ништо подобро не заслужил. Зошто да му простуваш, зар мислиш дека он ќе ти прости ако дознае дека ти си се слушала со друго машко? Сигурно нема ни да те погледне, одма ќе стави крај. Сега си во дилема, ем си повредена, ем сакаш да останеш со него, затоа што во прашање се долги години заедно, ама не си ти крива за ништо. Ако си му значела, тој требало да мисли порано.
   
 6. shorty

  shorty Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Кога некој лаже, лаже. Не би требало да му веруваш, затоа што ако излажал еднаш, ќе излаже и друг пат, а можеби и досега се случувало, само што ова е прв пат што си дознала. А лагите и оправдувањата немаат крај, се додека некој им верува. А врска без доверба не е никаква врска.
   
 7. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Можеби точно е тоа дека ако те излажал еднаш ке те излаже и друг пат ,но луге рачунајте на тоа дека на долга врска мн тешко е да се стави крај ,особено кога некој мн ти значи и мн го сакаш. Па затоа сепак ппак ке кажам дека треба да напраи муабет ,и секако да му даде шанса да се докаже. Односно вториот пак ако дознае нешто слично барем ке биде подготвена да стави крај на се.
   
 8. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  toj mi se kolne vo site doma deka nikogas ne me izneveril....
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Ахааа ти на такво колнење ако веруваш.. |( Он купил друг број за неа и ти уште зборуваш со него? Кажи му одма чао пријатно и не се замарај веќе со него. Ти мислиш дека сите се искрени денес? Ќе те гледа во очи и ќе се колне и пак ќе те излаже :worried:
   
  На sweety90 и shorty им се допаѓа ова.
 10. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Со колнењето може да се манипулира ,затоа не веруај многу на неговите зборови него нека ти покажат делата ,затоа разговарај пак со него ама биди претпазлива и ти велам дека ке видиш по неговото однесување . Неможеш од 1 ден ништо да решиш, стрпи се и дај му шанса да го докаже тоа. Па со срека :)
   
 11. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  оф бе девојче...и со ако ти се колне...жити се уште ли веруваш во такви работи :lol: знам дека те боли и не сакаш да ја прифатиш вистината АМА ДЕЧКО ТИ ЈА УТНАЛ РАБОТАТА....ако си решена да останеш со него,натерај го да ти даде убава "причина" за картичката, и за "симпатијата" ....а не само да ти вика дека згрешил и да ти се колне бе :lol: голема си ти си знаеш ама јас искрено се согласувам со претходните мислења од сите девојки
   
 12. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  секако дека не му верувам а и да сакам не можам но не разбираш со него сум 4год одам кај него дома секаде одиме заедно ги знам неговите дома а тој бр што го има тој е космофон домашен број јас го знаев но немав појма дека има кр а тој купил цела картицка само за неа, но тоа девојче е курвиште ме додава од секакви фб профили си мисли дека нз дека е таа а мојот дечко ги избриша и фб и мсн со цел да ми докаже дека нема ништо со неа! и сега....
   
 13. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  ;) он се ке напраи само за да ја смири работава зашо сеа е ептен е загреана , затоа стрпи се ,почекај и види со ке се случи понатака
   
 14. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  епа фала за секое мислење ке размислам што ке правам :)
   
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Толку многу ме иритира муабетов дека се што ќе се случи еднаш мора да се случи и втор пат! уфффф леле! Абе вие секогаш ја повторувате направената грешка??? Ви се нема случено да се покаете за нешто и од грешката да извлечете поука дека не смеете да го повторувате истото????
  Ми се чини дека безвезе го пишувате тоа ,,ако еднаш...сигурно и втропат... ,, не го ни разбирате, најверојатно ви звучи интересно како ,,поговорка,, и љубите да ја пишете скоро во секој случај кога некој ќе се пожали на некаков проблем!
  Конкретно за случајот...не мора да значи дека повторно ќе го стори истото, не мора да значи дека ако се слушнал со неа веднаш те изневерил (во смисла да имал повеќе од разговор со неа)...ама па и јас мислам дека погрешил воопшто што си допуштил да купи посебен број за неа! Ова не е случајност, тој планирал нешто со неа...ако било нешто неозбилно,нешто спонтано, нешто непланирано тогаш тие разговори истот така непланирано и спонтано ќе ги водел од истиот тел бр.што дотогаш го користел! Значи тој планирал нешто, тој сакал да биде нешто повеќе од разговор затоа и купил број... но најверојатно се покајал или пак ти глуми каење! Тоа само ти можеш да го забележиш, дали е навистина покаен за стореното или се вади од ситуацијата со ветување и извинување!
  Јас на неговата грешка гледам како нешто доста сериозно што може да се случи во една врска, јас мислам дека не би можела да поминам преку тоа и дека нема да има доверба после тој настан...но само ти си знаеш за себе и за своите чувства!
  Направента грешка не мора да значи дека ќе ја повтори и друг пат, но истата таа грешка може да биде причина вашата врска никогаш повеќе да не биде она што била, а врска без доверба и со разочарување е најдобро да се раскине!
   
  На eleni23 и alisa222 им се допаѓа ова.
 16. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  имаш правоо...не можам ни самата да се помирам со тоа не можете ни да замислите како боли кого ке помислам на тоа.... ;( но и јас сум крива за тоа оти неколку пати излегував со др во диско и тој тоа го направил бас тогаш кога јас бев излезена... ми вели дека не можел да се смири тоа што сум била излезена...но сепак не е истоо
   
 17. shorty

  shorty Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Ако сепак мислиш дека вреди да се потрудиш, можеш да се обидеш некое време. Сега кога си свесна дека може да лаже и да измислува, полесно ќе ги забележуваш работите и би требало да знаеш кога повторно и
  дали повторно ќе се случи нешто слично. А се забележува и според однесувањето и според разговорите и според многу други мали ситници. Остави го малку нека се опушти, затоа што сега сигурно многу внимава. Јас сепак не би му верувала, но 4 години се многу и знам дека е тешко толку едноставно да се откажеш од се. Но при прво забележано сомнително однесување, бегај што побрзо, затоа што со секој ден ќе ти биде се потешко. Ти посакувам да не дојде до тоа, ама сепак, биди внимателна. Со среќа.
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  ^ епа тогаш зошто изиграваш жртва :^) ? Си надробила, ќе си сркаш. Јас да сум била на негово место ќе сум излезела со девојката и ќе сум направела нешто! Не е исто - Полошо е! Тебе те гледале цел град излезена со друг и го измејавале него! ПА уште и разочарана била госпожата... Ма ајде, јас да излезам со друг а дечко ми да седи дома налет цел град да ме гледа не е мала работа.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  321
  Девојче батали го........дечко ми да има посебна картица за некоја негова симпатија, и јас да го дознам тоа.....ма има да го шутнам со све партали, и никогаш нема да му прозборам! Јас што се вика за банални работи му се скарвам на дечко ми а не па за ова што е крајно сериозно!
  Се гледа дека сака да ја помине......а сега од кога знае дека знаеш, ќе те моли, колни, умира ..ќе ти мачка очи! Биди паметна, во вакви ситуации, не се става срце на прво место, него разум и самопочитта!
   
 20. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  хахаха јас излегов со другаркии и не направив ништо лошо а не сум ни помислела на тоаа!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.