1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме разочара!

Дискусија во 'Канта' започната од N.A.T.A.S.A, 21 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Мислиш кратенките, така? :)
    Од досега напишаното, мене ми стои дека ја окривуваш само девојката затоа што била к**ва, а на разни начини се обидуваш да го оправдаш дечко ти. Ти не сакаш да ги согледаш реално работите, туку сакаш да го гледаш тоа што тебе ти одговара. За мување се потребни двајца, колку е она крива толку е и дечко ти, сигурно на сила не го терала да и се јавува.
    Јас не би можела да преминам преку тие јавување и купување на посебна картичка само за да и се јави. Тоа е криење од тебе и лажење. Не знам каков друг доказ ти треба за да сфатиш дека те лажел.
     
    На fairy88 и eleni23 им се допаѓа ова.
  2. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    ;) хахаха папа :D
    така и ке направам ;)
    готово е со 4годишната врска!
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Да му било и на него битно тоа време од 4 год. што сте го поминале заедно, како што ти е на тебе, немало да си дозволи да ја расипе врската. Ама се гледа колку му било битно.
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    грешки се случуваат во секоја врска! без разлика колку му било битно или не! прашање е како да се надминуваат тие грешки, проблем е до каде ќе се постават границите за толерирање на тие грешки и ризик е да се простата истите тие грешки!
    Наташа ниту еден коментар не е пресуден за твојот случај... ние сме скоро едноласни, не би простиле ваква грешка од машко но нам ни е далеку од глава твојот проблем затоа и ни е лесно да солиме памет и да зборуваме како ние ќе постапиме!
    И друго... не знам зошто но сум сигурна дека веќе си му простила, сум сигурна дека се плашиш да пробаш без него и сум сигурна дека не можеш да се откажеш од него!
    Доби наше мислење но одлуката си е твоја! Се најдобро! Со среќа! ;)
     
    На julie77 и beautiful87 им се допаѓа ова.
  5. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    но тоа девојче е курвиште .....

    Се стркалало лончето и си го нашло капачето! ,,Чесните,, не се плеткаат со ,,курвишта,, така што мислам дека си умна! :!:
     
    На violetblue и Offspring им се допаѓа ова.
  6. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Напиша дека знаеш дека еднаш се виделе, а за колку пати незнаеш :?: . Кога се виделе да не се гледале само, имало нешто чим он се потрудил толку околу неа па и набавил посебен број, ако им било само за муабет ете муабетеле преку тел, преку фб, мсн, значи??? Секогаш е тешко да се раскине долга врска но ти имаш само 19 години млада си, уживај, забавувај се и имаш време за долги врски. Ако ти не си го открила он ќе продолжел да се гледа и слуша со таа значи не било само за еднаш па да речеш згрешил, се кае и да му простиш, туку батката си терал кејф, без грам почит кон тебе. И за да се увериш колку време траела нивната авантура зошто не појдеш во космофон и прашаш кога е активиран тој број??? Одлуката е твоја ние не сме во твоја кожа, те советуваме според неколку изнесени факти, не избрзувај со одлуки почекај некој ден, провери од која дата е активен тој број, па донеси одлука.
    Позз :*
     
  7. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Леле свашта, имал број само за неа па случајно да не и цимкал само по еднаш??? И тој "единствениот" пат кога се виделе што правеле а? Не ги читав претходниве постови, само оние на девојчево, да ја проучам ситуацијата. Тука има нешто поголемо, и не сум за да му се смируваш. А имам впечаток и дека не си многу заинтересирана да си со него се уште, па кога веќе имаш сомневања, батали го. Секако имаш и тоа како право и причина за тоа.
    П.С. Феминкава над мене се убаво кажала, затоа редактирам, откако го испратив мислењето го прочитав нејзиното и во целост се согласувам. :*
     
  8. sugarplum

    sugarplum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    и јас мислам дека не треба да му простуваш. ако му простиш сега, нема да остане на ова. искрено, ти кажал затоа што мислел дека ќе го фатиш или некој го видел, па да не испадне дека дознаваш од некој друг. и во право се девојките, ти не знаеш колку точно пати они се виделе и што се случило меѓу нив. ако он можел после 4 години да го направи ова, замисли што би правел понатаму. и ако не ја цени вашата 4 годишна врска, не те заслужува искрено. ако се смириш, нема да ти се врати никако со добро. чим он побарал нешто на страна еднаш, ќе го направи тоа пак....за жал....
     
  9. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Не сум му простила а можеби и не! Премногу ме повреди за да го заборават тоа туку така! ;(
     
  10. sugarplum

    sugarplum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    само запамти дека чим ти го направил ова дечкото е идиот и така полесно ќе го заборавиш :)
    ќе ти биде тешко, не викам не, ама верувам дека ќе бидеш силна
     
  11. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    :)
     
    На sugarplum му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Ова слатко ме изназмеа не знаел зошто го направил тоа-типичен машки одговор :talk: . Наташа тој дозволил толку работи за само една симпатија- а што имал и друг број значи не била само симпатија туку била нешто повеќе, немој да му веруваш во сите тие негови колнења во неговите дома, па тоа е само машка неодговорност.А требе да те изневери физички па ти тоа да го сметаш за изневерување? Со самото тоа што тој користи друга картичка, се слуша со неа, бил или не бил со неа-тој те изневерува духовно. Решението е твое, но остави го барем малку време , тогаш ќе сфатиш дали твој е вистинскиот за тебе.позз
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Е добро де дечкото е сигурно твои години значи доста млад.И нормално дека му вријат хормоните и има потреба од промени.Тоа мажи во години што се вика прават излети,неверства и тоа уште полоши од ова,а не па дечко на 19,20год итн.Лошо е бе деца што уште од 14,15 год се врзувате во долги врски ко да е тоа последно.И после нормално дека ќе има и лажење и неверства па и ќе се прекинуваат врски долги 4,5..9 год.Неизживеаноста е,па и не мора да е причина...ама најчесто е за изневерување.Посебно кај машките.А што кажа и Мина во право е, не значи ако еднаш се случи мора повторно.Ти најдобро си знаеш...како чувствуваш така прави.Дај му шанса па види како ќе ви оди сега.Само може ќе бидам негативна не значи дека нема повторно да му се случи ова.Па млад е бе дечкото му се живее,сака промени.И ти сигурно сакаш. :^)
     
  14. sugarplum

    sugarplum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    сакал промени?!?! па тоа не е причина да ја лаже и вара. има и за тоа одговор. ако му шета г'зот, нека и раскине и нека биде поштен и према себе а и према неа. тоа што они се одлучиле од мали да праат долги врски, воопшто не е битно. и да му е прва врска тоа не го оправдува неговото лажење.
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А добро кажи ми што да се очекува од 19-годишњак уште не созреан?? :^) Поштење,одговорност што??
     
  16. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Тој има само 21год што значи е 2 години поголем од мене! Јас сум му прва девојка а исто и тој мене! Ако сакал промени може да ми каже а не така да прави. Не велам дека не го сакам ама пак и не можам да го заборавам тоа, можеби нема да се повтори повторно но кој ми гарентира!? Тој!?
     
  17. sugarplum

    sugarplum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    ако тој неодговорен 19-годишњак е во 4-годишна врска, се очекува да не ја лаже девојката
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски

    Неодговорност и очекување да не ја лаже девојката не ми одат во иста реченица.

    Ако сака промени, можел да раскине, ама не, послатко му е кога има една сигурна дома, и една настрана - си го храни егото. А дали е само една?! Не знам, Наташа, најдобро ти е да ставиш крај на врската. Не е ни прв, ни последен, а има уште многу риби во морето. Па зошто да не си најдеш некој што ќе те цени и нема да си купува борјчиња посебно за секоја симпатија, ај да не речам швалерка?
     
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Пффф..па и 21 год да е...штом си му прва,тој тебе прв...сепак е неизживеаност во прашање.Од една страна чувствува поврзаност со тебе и некаква одговорност, а од др страна сака и промени.И нормално докажување дека е посакуван и може да има шанси и кај други девојки.Тоа е тоа..ти сама си знаеш што ќе направиш, дали ќе му простиш или не.
     
  20. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Сепак фала!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.