1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сака ли ??

Дискусија во 'Сингл' започната од Katerine07, 19 мај 2011.

 1. Katerine07

  Katerine07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Имам еден проблем. Со мене учи еден што мислам дека е затрескан во мене.. Неговите другари цело време викаат оди одбрани ја, оди она те чекаа и слични работи, а тој секогаш се смешка и вика '' прекинете бе ''
  Јас пред околу 4 месеци раскинав со еден идиот.. Момчево ми се допаѓа, но не знам дали јас му се допаѓам. Не сакам да бидам откачена и посрамотена, затоа ништо не правам.. Ова се случува веке од летото кога дознав дека има нешто. Отидовме на базент да се забавуваме малце, тој отиде да се бања и го заборави телефонот на масата, другарите сакаа да му почепкаат во телефонот па јас им го земав и пробав да видам нешто но тој имаше ставено пацворд. Пробав со неколку имиња на девојки што му се допаѓале но не успеав потоа си реков дај да пробам со моето име. Успеав. Кога дојде го прашав така на шала пасвордов моето име нешто слично, но тој се оправдуваше дека било некоја случајност и се смешкаше. Имам прочитано неколку статии за љубовта овде, и некој се поклопуваат. пример: на час кога јас гледам во професорката тој гледа во мене и кога ке го погледнам веднаш го менува правецот.. Се случува некогаш на час се што ќе кажам он тоа го поддржува, еднаш намерно со другарката демек се скарав и иако таа беше во право тој ме поддржуваше мене, иако цело одделение сакаше да оди на екскурзија на едно место, јас сакав на друго и откако тој дозна и тој сакаше да оди таму.. Искрено мене ми се допаѓа, но е многу срамежлив, ама е и многу згоден.. Помагајте ве молам.. Фалааа однапред :))))
   
  На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Те сака :)
  Дај му до знаење дека си заинтересирана ;)
  Good luck!
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Те сака. ^_^
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Пасвордот беше 552833 (Кате)? :^)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Katerine07

  Katerine07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека си ме помешала со некој :$
   
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Не типувам пасворд, твоето корисничко име го применив. :wasntme:

  Туф бре, само јас ли уште имам телефон со бројки да внесам пасворд? |(
   
 7. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Може било 5283, на бројката кај што се наоѓа буквата само по еднаш стиснала без разлика која е по ред :rofl:
   
 8. Katerine07

  Katerine07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  хахах извини не се разбравме, да точно така 5283, бидејќи можеше само 4 бројки :D
   
 9. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  ;) ne we prasuva da prognozirate koj bil pass na telefonot,tuku bara sovet. :o
  lutkice po se izgleda deka i dvajcata se bendisuvate,ama ne znaete kako da si kazete,a toa e mn slatko :P pa ne mora da cekas toj da go napravi prviot cekor,ti bidi inicijator i naterraj go da te pokani na sostanok:)
  srekno!!! :clap:
   
  На girlinlove и faye им се допаѓа ова.
 10. mamanatrikerki

  mamanatrikerki Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ДЕФИНИТИВНО ТИПОВ ТЕ САКА,Е СЕГА ТИ НЕ СЕДИ СО СКРСТЕНИ РАЦЕ ТУКУ ПОЛЕКА ДАВАЈ МУ ДО ЗНАЕЊЕ ДЕКА И ТОЈ ТИ ЗНАЧИ,И ТОА ШТО ТРЕБА ДА СЕ СЛУЧИ КЕ СЕ СЛУЧИ.СО СРЕКА
   
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со спеллбоунд..Go Aheadd!! ..Со Среќаа.. :*
   
 12. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  79
  постов ти е мн. сладок.. си се посмеав малце.. зошто и јас сум во слична ситуација.. Те сака сигурно! :D
   
 13. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Ме сака ли??

  Ке ве запрашам нешто и ке ми треба ваша помош зошто стварно незнам што да правам... Со него учиме заедно и се познаваме веке 7 години..Тој седи во клупата познади мене во дугата редица клупи и често кога ке се завртам ме гледа...тоа е супер :wasntme: но секогаш на малите одмори ретко ми зборува и и зборува на една кокошка што ја мразам затоа што мислам дека се обидува да го привлече..да си бидам искрена мислам дека не е поубава од мене...таа го брка тој бега и ми одат на нарв....дури и кога ке успеам да направам муабет со него таа веднаш се пика и ме влкечка некаде за без врска...проблемот е што тој ми зборува (ретко но сепак ми зборува) ме гледа ми се смее.. тоа ме охрабрува но потоа е сосема друга приказна.... ве молам помогнете!! позз <3
   
 14. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  Ме сака ли??

  Девојче колку години имаш?Таа го брка него? ова ми личи на детенце од основно училиште.
  Како било. Со тоа што ти прави муабет и те гледа не можиш да заклучиш дали те сака.
  едно е СИМПАТИЗИРАЊЕ а друго е САКАЊЕ. Кога веќе уште од помали сте тргнале по тие патишта,барем разграничејте ги тие поими :)
   
 15. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Ме сака ли??

  Не сум основно :) врота година гимназија :) иначе фалаа
   
 16. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  Ме сака ли??

  уфф многу примери на машки од втора години имам сретнато што само се погледнуват а никако не преземаат ништо :x
  а за твојот случај.. пробај зближи се со него.. не си кажала каков е твојот однос со таа кокошка :D кажа дека не ја сакаш, но дали таа ти се прави другарка или слично??? можеби таа сака нешто со него... забележи дали и неа ја погледнува исто како тебе...
  а најважно пробај повеќе да се зближиш со него, погледи, насмевки, некој знак... но пази.. неговите погледи не мора да значат дека му се допаѓаш... можеби нешто друго е во прашање... уфф најтешко е кога се само погледи во прашање.. и јас отворив слична тема во слична ситуација сум... :(
   
  На mila85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. PavWellbeck72

  PavWellbeck72 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  Ме сака ли??

  Да ти кажам искрено, машките на таа возраст најчесто бараат девојки да ги „легнат“. Немора да значи секогаш, но знам по брат ми, тој е постар од мене и секогаш се ми кажува. Тоа не мора да значи дека детето така мисли, затоа те советувам да се зблииш со него, да се запознаете подобро, да видиш каков е. Процени го како што треба, не брзај, за да не бидеш повредена. Не се залетувај наеднаш многу кон него и не му давај до знаење дека си многу заинтересирана за него. Биди и одбивна и привлечна во исто време, збуни го малце. После нема да мое да се одвои од тебе а ти ќе се забавуваш малку. Сепак не пробувај да бидеш одбивна кон него со тоа што ќе пробаш да го направш љубоморен. Тоа може да остави погрешен впаток кај него. :)
   
  На bad-cat8 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Ме сака ли??

  Не знам дали станува за љубов овде и од твоја и од негова страна!Ти можи го сакаш,ама на каков начин ти си знаеш,мислам дека станува збор за симпатизирање,а да се заљубиш е сосема нешто друго.И тој дечкото,можи зборува со тебе,ти праќа погледи и некакви знаци но да знаеш дека момците на таа воздраст не ги интересира љубовта.Сакаат само да имаат некоја за мување,за да имаат секс со неа,повеќе сакаат да се другарите и сл.некои работи!Пак не има лошо во тоа да пробаш да се зближиш со него,затоа ако не пробаш нема да знаеш.Порано и јас еднаш бев во слична ситуација со мој другар од средно сколо,се случуваше да ме држи за ракја да ме гушка да ми се јавува и на крај ми се качи на глава и го прашав што сака и очекува од мене!?Ми одговори дека тоа не е мишто друго освен флерт,за полесно да му минува времето на школо и дека е премногу пријателски настроен и сака да ми биди најдобар пријател и со него да делам се!Јас го сватив тоа,почнав да му посветувам повеке време,многу разговаравме,му помагав околу школото оти баш и не го сакаше,другаруваме на школо и после школо и во контакт сме до дене денес,но сепак меѓу нас не се случни ама баш ништо! :hai:
   
 19. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Ме сака ли??

  Ви благодарам на сите баш ми помогнавте.. ке пробам па ке видам што ке се случи..LOVE со таа кокошка не сме во најдобри односи таа се обидува да ми се направи другарка само од корист...ми се прави добра само пред тест математика :) затоа што јас сум одлична нон стоп ме прашува за задачите... секако дека не и помогам зошто и таа не ми помага за ништо и како штоо кажав само тогаш ми е "Супер" другарка... и имам кажано се во лице зошто не сум човек кој зборува зад грб но таа сано викa: Ахххх твоја лубомора и се насмевнуваа и ме гушка а тогаш ми иде нож да и закажам во глава :) :) хахаххах :) сепак ми помогнавте ви благодарам <3
   
 20. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Те сакаааааааааааа :) :*