1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сака ли ??

Дискусија во 'Сингл' започната од Katerine07, 19 мај 2011.

  1. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Постојано ме гледа, ми се смешка и не ме испушта од поглед.Ме гледа но ''скришно''.Сите го забележуваат тоа.Другарите го зафркаваат и му се смеат а тој се нервира.Пред другарка ми му велеле Ќе и кажеме да и каже веќе еднаш да дознае а тој се налутил и си отишол.Стои близу мене во чколо иако е поголем од мене.Порано на се ми одеше лајк на фб, а сега кога почнав и јас да го гледам и да му се смешкам не оди повеќе.Сите ми викаат многу се забележува дека те гледа по цели денови.Ами ако ме сака зошт не ми пријде а знае дека и јас го сфиѓам.Го боцнаф на фб а тој ниту ми врати ниту ме одби.Велат срамежлив бил ама не знам.Што мислите ме сака или не?
     
    На Witchy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Те сака! :*
     
    На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Вичи ми имаш кажано ти 100 пати го знам одговорот од тебе :*
    Сакам да мми каже и некој друг негово мислење
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    е сега те сака? тоа само тој си знае али по ова сто кажувас изгледа дека му се допајгас и тоа доста добро му се допајгас. ;)
     
  5. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    Едно време го сакав и он ме сакаше. и сеа не наместија да излеземе ама беше катастрофа бидејќи ни дојдоа другарите... и после тоа се одалечивме некое време.
    И по некоја слулчајност или не почнав да го гледам каде и да искачам, и кога најмалку очекувам.
    Проблемот е што неможам да го извадам од памет. Цело време на него мислам. Си и змислувам како никогаш не ме сакал, ме измејувал пред сите.. за да го заборавам, барем на малку. ама неможам. и сега на пат сме да се договориме да дојде во маало кај мене божем да запознае моја другарка со негов другар. ама сакам само да го видам. сакам да му кажам дека го сакам уште кога ќе го видам, ама се плашам од неговата реакција. :doh: :sweat:
    што да правам? :sweat:
    и заборавив да ви кажам дека кога бевме излезени ми кажа дека ме сака што ме израдува многу тогаш и ми даде надеж :$
     
  6. Bliznaci1997

    Bliznaci1997 Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Ме сака ли??

    Може мислење за оваа ситуација:Од пред две недели ми се допадна еден Дечко од школо но исто се случувало и кај него и тој ме свигал И пред некој ден решив и го аднаф на Фб Мислев само ке си писеме еднаш и толку но тој беше брз и Ме праша дали ке му бидам девојка А јас одговорив само Нз и утредента во сколо тој ме гушна пред сите Рече дојди со мене Тој ден си пишавме на фб и закажавме средба кога се видовме Он ми призна дека ме сака и тоа ми го кажуваше на секое зборче Но и ако го сакам многу учеме во исто школо Сепак не знам како да верувам дали навистина ме сака
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ме сака ли??


    Девојче 2 недели се малку за да знае тој,а и ти,дали се сакате.
    Мислам..тоа вашето е далеку од љубов.
    Можеби е само моментална заљубеност.
    Уживај додека трае,па со текот на времето секако ќе разбереш какви ти се вистинските чувства.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Ме сака ли??

    Ох боже, што ја толку тупите работата? Тие едноставно си се однесуваат најнормално, впрочем како и секој денешен тинејџер. Цело време зафрканции во училиште, а на драматична сапуница од IVто-а. Сметам дека и ти треба да си се забавуваш, а не he loves, he loves me not. Ниеден тинејџер не бара сериозна љубов на тие години, сите сакаат слобода и забава.
     
  9. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    408
    Пол:
    Женски
    Здраво,периодов сум вознемирена и опседната со разни мисли кои ме стават во депресивна состојба.Можеби нема потреба до тоа но ми треба ваше мислење кое се надевам дека би ми олеснало..Скоро пред 2 месеца се запознав со една личност преку фејсбук,тоа запознавање го стекнав јас и стапивме во контакт.Една недела после запознавањето испадна прилика да се видеме во живо,бидејќи сме од различни градеви .не многу далеку но сепак подруго е.Знаев многу работи што како се дешавало во минатото на таа личност и свесна бев за се,дека била во долга врска па дека била повредна и некои такви ствари,но мене карактерно ми се засвиѓа и целосно ми стана многу битна особа.Неможам денот да си го поминам убаво ако не се слушнам на телефон,а цело време сме во контакт,почнавме да се зближуваме се повеќе и повеќе,иако не даваше знаци дека ме сака но ми призна дека ме цене за блиска и дека има некои члуства за мене.Е сега неможам да сватам какви се тие чуства бидејќи се понаша на моменти двосмислено,многу се гриже за мене за да ми е океј и да не се нервирам кога имам некој проблем,а сепак се имаме неколку пати смувано..Многу би сакала да ја освојам но некако тешко ми оди бидејќи пред се немам надеж ниту знак дека ме сака и дека kе бидиме заедно,а и самото однесување и мое разбирање не ми дозволува да се понашам поинаку со таа личност иако знае дека премногу ја сакам..
     
  10. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Дали добро разбрав!
    Си се смувала со женско или?
     
  11. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Е добро де. Големото чудо.
    Има и хомосексуални луѓе во државата.

    Макар што мислам дека нема врска туку кажува во женски род бидејќи зборува за „личност“.
    Значи сака да ја освои таа личност.

    @Janina
    Мислам дека се знаете прекратко за да има знаци на љубов. Посебно и со далечина.
    Без разлика дали станува збор за женско или за машко, најдобро решение е да си зборниш искрено и да си ги кажиш твоите очекувања од врската. Ако нема шанса за нешто повеќе џабе ќе си го губиш времето на таква врска. Подобро е да си знаеш во секој случај.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Не замерив, само не разбрав. Ете толку.
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    408
    Пол:
    Женски
    Да во право си,но нашата блискост и односот со кој комуницираме е како да се знаеме повеќе време,јас му соопштив дека не очекувам ништо за возврат ниту пак ќе правам притисок но со оглед на тоа карактерно ми одговара и е личност што секој би посакал да има покрај себе.Пошо сум оптимист и секогаш стојам на она,,Никогаш не вели никогаш'' затоа не сакам да го изгубам,незнам дали да се потрудам повеќе дали да искажувам или да се оддалечувам полека постепено да направам као тестирање да речам.Иначе средбите што ги овозможивме повеќето тој идеше со друга кола и другар само за да си поминеме убаво иако другарму на живци му оди.
     
  14. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Сигурно чувствува нешто...тие работии не се за џабе :P
     
  15. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Во глобала врски на далечина се претешки! И мнозината од нив не успеваат.
    Доста е така тешко па уште и да нема добра комуникација- пиши пропало.
    Затоа зборни си убаво искрено и види како ќе се однесува.
    Сигурно нешто чувствува иначе не би се малтретирал да иде.
     
    На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
  16. All_of_me

    All_of_me Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo , jas sum nova na forumov i mislam deka dobro ke se druzime .:)Veke godina dena pisuvam so simpatijata,eden period pisuvavme sekoj den no potoa prekinavme i sega veke 2meseci povtorno pisuvame sekoj den. Ne sme od ist grad pa se viduvame retko no koga i da se vidime se sramime eden od drug a potajno se gledame (go zabeleziv kako me gleda a i toj me zabelezi) :):) Koga pisuvame mi pisuva sonce,dusa... no ne priznava deka me saka i nekako ponekogas mi dava do znaenje deka sme samo prijateli:( Ve molam za mislenje i sovet kako da doznaan dali me saka.
     
    На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    И јас бев таков, мислам сеуште таков сум, Не му се лути и тој несака така, добро знам како му е, ако тебе не ти претставува проблем направи го првиот чекор ти.
     
    На All_of_me му/ѝ се допаѓа ова.
  18. All_of_me

    All_of_me Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    J
    Jas i da sakam nemozam da mu se lutam i veke 100pati mu dokazuvam deka go sakam no nevredi.Ostana direktnonda mu kazam no se plasam da ne go izgubam bidejki e sramezliv i mozam da kazam deka e neiskusen ...
     
  19. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Ако те сака нема да те одбие сигурно ако му кажеш, а по пишаното те сака, барем така мислам.
    Пробај преку другарка или другар ако имате некој заеднички пријател побарај помош. :|
     
    На All_of_me му/ѝ се допаѓа ова.
  20. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Не те сака, да те сакал немало ништо да чека коа ќе те види у живо....:shake:
     
    На kjukli и All_of_me им се допаѓа ова.