1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сака - не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од dodo, 5 март 2010.

 1. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ. КЕ ЗБРЛАВАМ.
  (малце е долго знам али ве молам за совет)
  се познаваме од поодамна, тој секад важел за оној фраерот у друштво кој ја има која сака и кој сите го сакаат, а според него и ја сум била таква у мое друштво и сите сум ги повредувала (што нема везе, баш не сум таква, туку секад сум ја повредена, али он не го знае тоа :D ехх гордост)
  бевме многу блиски знае се за мене и ја за него, нешто како у стил на најдобри другари али он секогаш вртеше муабети како ја го сакам него, што на заебанција што поозбилно али се онака во смеа. иако сите негови другари го издаваат као демек мн ме сакал и коа ке го видат со мене му пракаат пијачки ако сме на журка или па го заебаваат и не оставаат сами.
  свесна бев дека меѓу нас има хемија и тоа голема, али сакав да остане на тоа... само другари зашо не бев сигурна какви ке бидат последиците
  али пред некое време на една вечер ја и он као и многу пати претходно се запивме на шанк. знаете другари кои си се :?: жалат еден на друг и се дават у алкохол :) и откоа ги свртивме сите теми на муабет(а просто по некоја случајност нашите теми секогаш се вртат околу љубовта и обично завршуваат како ја сум дигната и не можам да го иам, али некако секад го кажува тоа у стил на провокација) и затворивме неколку барови завршивме на една журка, каде што ја го смував.
  не бевме многу пијани. и двајцата бевме свесни за се што правиме, и искрено сфатив дека мојот другар многу убаво бакнува.
  за тоа не знае никој(освен најдобри другарки нормално) зашто ја имав дечко тогаш и односот ни е скоро ист, но тоа што ме буни е неговото однесување. некогаш стварно мислам дека чувствува нешто за мене а тоа и сите одстрана ми го кажуваат(али сепак ја не сум толку сигурна) ние сме две години разлика а тој од секад велеше дека не може да биде со помала у никој случај а пак коа сме сами ме провоцира ми се пушта али со доза на воздржаноста зашто ја стварно некад знам да бидам гомно и да се испонашам ко кретен и да го отерам у пм.
  работатат е што коа ја му покажувам на некој начин дека ми значи и дека не можам да го повредам, сепак е поинаку со него он се повелкува. а исто го прави и пред другари тогаш е у фазон на фаца и кути а на само се топи ко шекер.
  ве молам помош не знам што да правам. чувствувам дека се заљубувам а за прв пат у живот не можам да осетам што му значам. коа ке ме гушне осекам како никогаш да нејке да ме пушти али па неговите постапки се скрос обратни.
  што да правам?!мислите дека сепак чувствува и он нешо за мене или се му е заебанција?!
   
 2. baby87

  baby87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  znaci dodeka ne probas da bides so nekogo i ne vidis duri togas kako ke se ponasa i red drugi raboti ne mozes da znaes i da osuduvas dali tipot te saka ili ne. ako se osekas podgotvena da bides so tvojot drugar nesto poveke togas samo napred i ne se zamaraj dali te saka ili ne toa razmisluvaj go otkako ke bides so nego i togas mnogu raboti ke ti bidat jasni.........no po muabetov deckoto te sviga 100% zatoa ja da sum na tvoe mesto uste vecerva bi trgnala vo napad .........ehheh...... :up:
   
 3. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  лелел се радувам вака коа ми велат :D
  фала на советот, баш ме охрабри. али се плашам затоа што секогаш ја прва правам чекор и малце ме нервира тоа иако знам дека не е рамнодушен. а исто ми пречи што станува арогантен и сака да изиграва мангуп :?
  али сепак фала :)
  па ке видиме што како ке биде :D
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  definitivno ima nesto megju vas...i kratko da ti kazam vie ili ke zavrsite zaedno ko par ili nema nisto da bide..a on kolku se pravi mangup tolku i nema hrabrost da go napravi prviot cekor..pa napravi go ti ama poleka ne napadno...otvori muabet i kazi mu iskreno sto mislis za vas dvajca drugoto ostavi go na nego..pa so sreka i kazi ako ima nesto
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baby87

  baby87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  лелел се радувам вака коа ми велат :D
  фала на советот, баш ме охрабри. али се плашам затоа што секогаш ја прва правам чекор и малце ме нервира тоа иако знам дека не е рамнодушен. а исто ми пречи што станува арогантен и сака да изиграва мангуп :?
  али сепак фала :)
  па ке видиме што како ке биде :D[/quote]  ne znam dali si primetila ali maskite se plasat od ubavi devojki da ne bidat odbieni :D zatoa svetot ostana na zenite znaci ovoj vek e nas i nie ne se plasime dali tipot ke ne odbie ili ne .........a znam deka toa nema sansi :D zatoa src samo opusteno vo vistinski moment i vistinsko vreme ke si doe tipot sam :arrow: i sam ke si padne vo svojata mreza poso ako ne si cula kuce so lae ne kasa :up:
   
 6. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  леле не сте свесни колку ми ја разубавивте вечерва :D
  зашо знам дека има знаци некои а плус и сам некад индиректно кажува како сака да биде со мене али за сериозно а не ми верувал за да не сум го повредела :lol: :lol: (глупак, не сфака дека не би го повредила никад али ај) :D
  но искрено понекад и покрај тоа што чувствувам дека сте у право - се во свое време а он ке си дое сам еден ден, сепак како да иам доза на сомнеж коа ке помислам дека е таков женкар (повеке се прави отколу што навистина е, али сепак) и сака да се прави фаца и е арогантен, а многу е срамежлив у суштина.. :?
  сепак девојки фала најмногу, у право сте куче што лае не каса :D
  ке бидам трпелива..
  и у мегувреме и ке си се надевам дека сепак ке биде нешто пак, а у случај да не биде ок, насмевка на лице и идеме понатака. сепак ке остане убав спомен ако ништо друго :D
  фала :D
   
 7. ejokerm

  ejokerm Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Ne znam sto da mislam...

  Letoto od juni pa navamu vlegov vo novo drustvo.Dosta golemo mozam da recam.Se raboti za edno dete.Vo istoto drustvo sme...i e mnogu cuden,dosta inteligenten mozam da recam i nikogas ne mozes da znaes sto da mislis vo vrska so nego.Toplo-ladno.So mene sekogas se e odnesuval razlicno...ne znam,nekako cusno.Koga zastane so mene...pocne bos maabeti.Nikogas nisto ozbilno.On ke kaze a,jas b,i taka si ja kazuvame azbukata.Imam odeno so negov drugar.I se bese ok...Raskinavme jas i drugar mu pred 4 meseci.Veke nekolku nedeli pocnuva da se odnesuva nekako blisko so mene.Ednas se sretnavme vo ist market toj me zede za raka i trgna so mene da razgleduva kako nisto da ne se slucuva vo momentot.Mnogupati ke me pregrne i sl. rab.Ne znam dava dosta znaci....no vo isto vreme stoi vo mesto.Nekogas tolku cudno se ponese sto pomisluvam deka site moi somnezi deka mu se svigam bile detski i pagaat vo voda.A vistinata e deka i toj mene mi se sviga...znam site vikaat deka ne e za seriozni vrski,deka se mu e na ladenje vo zivotot,nisto ne sfaka za ozbilno...Ne znam...pomognete mi.Sto da pravam?
   
 8. Irena93

  Irena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Дали типот е занесен по Дота и слични ствари па ретко кога има можност да комуницира со малце понормален свет па незнае како да му пријде на девојче што му се свиѓа? :lol: :lol: :lol: МРЗАМ ТАКВИ језда у последно врме ко да ги снемуе или мене така ми се чини... :?: ок у глобала мислам дека проблемот е у тоа шо незнае како да ти признае дека те свиѓа или пак можда до сега немал женска ако е на твоја возраст :D ПА ни јас тогаш немав дечко бе, а ни сеа :( забегав :lol: :lol:
   
 9. baby87

  baby87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  heheh...........izvini ama morav da se nasmeam ...........ovie raboti mi se malku smesni ama i mene mi se sliucile.......prvo vrska so na bivsiot drugar sosema pogresno........jas ne bi idela ali sepak ako si ''zaljubena '' ok ama veruvaj deka ne si takvi sme nie zenskite malo vnimanie i pagame a posle patime .........zatoa pocekaj i uvidi stvarno kakvi nameri ima neka te misli za teska devojka i deka ne moze da te ima lesno i by the way sto otcekuvas osven bos muabet........... :roll:
   
 10. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  :arrow: машкото е дефинитивно срамежлив кога се работи за љубов...
  немора да значи дека ако е фраер во друштво, е махер и во љубовта...
  Преземи ти прва иницијатива,-ако не бидне ништо--подоцна ќе можеш да кажуваш шеги на негова сметка ;) демек дека се срами и слично :D

  **ова мислење е за додо ;)
   
 11. ejokerm

  ejokerm Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Heh,,,abe se u red...se bese dobro...i eden den si odime zaedno i mi vika dali mi se veruvalo deka ima simpatija od 1va god. i bla bla.Tie filmovi mi gi praese.A jas sum 1va god.I sega jas celata srekna...ova e potvrda deka mu se svigam.No edna drugarka...bez da znae go prasala dali mu se svigam nemu....oti zabelezala deka ne e se isto pomegu nas...i on odgovoril istoto sto mi go kaza mene a jas deka samo sum mu bila interesna na karakter.i sega non stop e laden so mene.me ignorira na nekoj nacin.Ne znam,sto mislite za ova?xd
   
 12. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Ах тие машки..... Стално исти работи. Знаат да симнуваат ѕвезди се додека не паднеш, а после никаде го нема..... Зошто не се обидеш да му се прибкижиш како другарка и да дознаеш што всушност сака....


  Додо супер е што сте блиски, барем знаеш што мисли и чувствува..отприлика :) Во пијанството секогаш се кажува вистината... Штом постојано сте заедно, заедно се опивате, 1000% има чувства за тебе.
   
 13. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Мене ми изгледа како да е мн срамежлив.Знае шо чувствува спрема тебе ама се срами да ти признае.Чека од тебе сигнал. Пуштај му се,кажувај му дека е убав,како може некој како него да нема женска,дека ти би била со него...Одма ќе "му се присака" со тебе :lol:
   
 14. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  абе знам отприлика што чувствува, али отприлика, и тоа е тоа што ме буни, затоа што во одредени моменти колку што сум сигурна дека ме сака, у други па го мислам спротивното :?
  не можам повеќе како порано да го читам ко книга, ме збунува.
  знам дека не му е сеедно, али не знам до кој степен е тоа.
  велат дека понекогаш не се потребни зборови за да се покажат чувства, и во моменти коа доаѓа да ме гушне, или коа го смував, може ќе ви биде смешно али почувствував дека му значам повеке од што кажувал.
  просто речено имаше нешто посебно во неговите прегратки и бакнежи, и имав чувство како да се плаши дека вечерта ке заврши и ја како да ке исчезнам после тоа. како у живот да не ке ме види повеке и како да сакаше сите моменти на нежност и романтика да ги долови. беше прекрасно... :)
  али после тоа се понашаше така чудно еден момент ти симинја ѕвезди друг е ладен и не знам што да мислам, многу ме буни тоа :?
  а не сакам пак прва да преземам нешто зашо е многу дигнат и кузнае што ке помисли, дека е најпрекрасен на цел свет.
  а и плус сакам да видам дали он ке се осмели да преземе нешто.
  ахх ке ме умре тоа дете.. :D :?
   
 15. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Можеби и навистина се плаши. Мојот бивши се плашеше да не биде оставен оти го оставила неговата голема љубов, бил премногу вљубен, мислам му беше страв повторно да заплива во водата на љубовта, па затоа и ми го скрши срцето, а мислам и не бев единствена. Можеби и твојата љубов стравува од истото. Ако се препушти на љубовта, т.е. се вљуби, ќе биде напуштен и повреден. Машките се плашат од тоа, па затоа и повредуваат. Затоа докажи дека ти си девојка со која може да биде, дека нема да е повреден, туку ќе биде среќен. Со среќаа!! Ти стискам палци да бидете заедноооо!!! :) :)
   
 16. ejokerm

  ejokerm Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Ne znam.Znam deka ne e zatreskan vo igri.Ne e sramezliv.Premnogu e sozrean....no nikogas ne e seriozen.Kako da se plasi da go pokaze vistinskoto lice.Znam deka mu treba nekoj....da bide do nego.Ama...toplo-ladno....i ne znam sto da pravam.Znam deka vo ovoj period gordosta ne mi dava...nisto.Prvo,ke cekam toj da napravi nesto...i da se pocuvstvuvam posilna...ne znam.xd
   
 17. butterfly-cool

  butterfly-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Pred 3 meseci se muvav so eden tip so e pomal od mene godina ipol....od togas postojano mi prakase sms sekoj den,mi kazuvase deka me saka i takvi stvari...a imavme iskoceno samo 3-4 pati...Tipov koga i da trebase da se vidime se nesho se vadese,nemozam ili u stil ko nesho od doma ne mi davaat na polaganje sum-ucam...nekoe vreme go trpev taka,a posle vekje koa mi doe preku glava mu kazav se kako sto mislev...mu rekov znaci ti ako me sakase ke doese i na 15 min da se vidime,ne celo vreme da se vadis,znaci ako se saka se se moze...a najmn so me izvadi od takt e so ziveeme vo ista naselba,znaci blisku sme,sto znaci ne e nekoja filozofija.Si pretpostavuvam da ne e do toa sto e pomal pa ne gi razgranicuva tolku rabotite...posle toa ne zborevme eden mesec moze pa sea pak mi pisa....Kazete mi kako da postapam sega,a deteto mi se svigja onaka poise...Dali me sakal,ili samo onaka mi kazuval bez da razmisli...Sovet pls
   
 18. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Има нешто помеѓу вас дефинитивно :inlove: ..тој со тебе си игра топло-ладно..но не затоа што не те сака туку се прави фраер како што и самата кажа ;) пробај нешто кога ке бидете сами..кажи му што чувствуваш за него, ама не онака на зезње туку озбилно..можеби нема одма да реагира и ке гледа само како да се извлече но не паничи ако навистина те сака ке ти каже..не го знам ама повеќето машки се плашат на некој начин од корпа од личноста што ја сакаат па мора да бидат сигурни дека и таа ги сака (барем така мислам) можеби тој е еден од нив..само напред и со среќа :)
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Те засакал од 3-4 пати гледање? Што жена ќе беше ти бе? :^)
  Јас одам контра, нема нешто помеѓу вас дефинитивно. Не си игра топло-ладно човекот. Не се улетувај од прво пишување. Ако веќе планираш да му ги кажеш чувствата кажи ги на шала, меѓутоа и смешкај се и делувај сериозна. Така ќе го ставиш во мисли и ќе знае дека треба да пази што прави. Не си ти играчка после се.
   
 20. Moonlight007

  Moonlight007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Можно ли е да те сака а да молчи 1,5 година?! :(