Ме сака - не ме сака?

Дискусија во 'Сингл' започната од dodo, 5 март 2010.

 1. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Те сака ама несака врска,несака поврзнаност
   
  На Lolaaa_11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lolaaa_11

  Lolaaa_11 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Фала ти:) ако може мислења и од други..
   
 3. tintiri mintiri

  tintiri mintiri Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Вака имав 8 месечна врска, раскинавме од тогаш поминаа 9 месеци, во тие 9 месеци што не бевме заедно тој неколку пати ми се јави, но еве веќе месец дена ми се јавува секојдневно, и цело време индирекно ми вели да сме пак заедно,но пред некој ден ми рече тој по негов пат јас по мој, но не престанува да се јавува и да пишува, сеуште љубомори, пробува да ме направи љубоморна. Што да правам? Што мислите дали тој сеуште чувствува нешто спрема мене?
   
 4. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
 5. Maja95.

  Maja95. Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Хахахаххаха
  Ме изнасмеа добро со сликава.
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.346
  Допаѓања:
  129.454
  Пол:
  Женски
  Loves me NOT:D

  Судбина:lol:

  А тебе?^_^
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Започнува со She Loves Me Not (2x) 3-ти пат She Loves me 2 спрема 1 :D
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.960
  Допаѓања:
  159.683
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  За играта со цвеќето е темава, isn't it? :wasntme: :lol:
   
  На Mr. Right, КикиМаус и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 9. Sarahlima

  Sarahlima Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
   
  На Lolaaa_11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  oooo da, i vo momentov ima takov tip vo zivotot moj, em saka em ne. znam zosto se dvoumi, ama ne planiram da trcam po nego. ili zivotot da go potrosam so negovoto mislenje dali bi ili ne, najlosh tip na masku
   
 11. prilep4anec

  prilep4anec Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Машки
  Пред една гогдина се заљубив во едно девоќе, заедно работиме со незините сум близок одам кај нив и тие кај мене и еден ден во мај минатата ггодина ја прашав и ми рече дека несака да ме повреди и лажи сакала да бидиме другари тогаш ми рече ако сакаш некој период ке се одалечиме да не ти биди тешко но јас тоа не го направив и пак продолжив да се дружам но не мн често, дури сега пред неколку недели почнавне пак да излегуваме на секакви места поќето на мирни места, разговаравне на сите теми и ја прашав до каде е со љубовта рече до никаде но предходно ме имаше прашано дали сакам заедно да одиме на одмор ок и реков ќе се договориме по извесно време повторно и пишав одмор исто кога што ќе биди незиниот одмор повторно ме праша дали го пишав одморо значи си планира нешто цело време со мене а несака ништо да има што е причината и што сака да постигни ајде пишете чека пак да и речам јас нешто или само ме гледа како од корис и подполнување време што саќа да постиггни не ми е јасно !?
   
 12. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  Амммм ај да го кажам очигледното, те сака само за вкревет и ништо појќе. Ќе излажи дома дека ќе оди на одмор со некое си друштво и ќе ти се нафрли на одморот. Ако сакаш со неа таков однос - повели, ако не - немој да мислиш дека ќе ја премислиш :) сега веќе сме 21 век
   
 13. prilep4anec

  prilep4anec Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Машки
  Ama i od doma zna deka so mene ke odi na odmor taja so mene planira ili i sum vtora sansa pa ajde ili ko ke nema so koj ajde so mene :D
   
 14. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  Koj ti kaza deka i od doma od kaj nea znaat? Taa? hhhhhh abe odi na odmor bracko, ne si zensko pa da mu ja mislis mn mn hahaha uzivaj, pa ko ke se vratite ke vidis sho ke praj taa....ne bidi srcka drama queen, ima zenska, ocigledno e sho saka od tebe, i da si vtor sho se sekiras
   
  На prilep4anec му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zvezda00

  zvezda00 Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво ако може ваше мислење
  со еден дечко си пишуваме веке 2 месеци тој е од Србија од кога се запознавме секоја ден пишуваме ме вика кај него нагости на почетокот ми пишуваше дека се уште ја сака бившата не пред некоја ден рече дека веке не се замара со нејзе тој има 28 години а јас 22 незнам што да мислам :)
   
  На JessieT му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  22.103
  Пол:
  Женски
  А како се запознавте, преку интернет или? Вака со пишување тешко е да определиш какви му се намерите и што мисли. Може и да е вистина тоа што го вели. Сепак размисли што би правела со него во иднина, дали би биле во врска... Имај на ум дека таквите врски на далечина се тешки за одржување. Србија не е на крај на свет но како и да е неможе да се гледате така често како кога би живеел тука. И ако си го запознала преку интернет биди мнооогу внмателна. Реалноста може да биде многу поинаква.