Мидер за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од Sunshine88, 20 април 2012.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Женски, прееска најдов некој мидер за слабеење со микро гранули. На пенти е...Сте слушнале ли вие за ова???? Барам но никаде неможам да најдам ништо. Јас го земав 480 денари е....
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Oд каде го зема тој мидер? Баш ме интересира како функционира, го проба, задоволна си?
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.450
  Допаѓања:
  9.274
  Не е мидерот за слабеење туку за стегнање и надворешно и визуелно да те намали во обем. Ти го истакнува и подига задникот, а те стега на стомакот и долниот дел под газот.
  За вистинско слабеење само здрава исхрана и вежбање. Не верувајте на друго. Неможе никаков надворешен мидер да се слабее па што сака нека има во него
   
  На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Го земав од она сара фешн во буњаковец....задоволнаа..со знам, не сум научена ја да носам..
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Знам за што служи мидерот ама Sunshine88 има пишано дека купила мидер со некакви микрогранули, па затоа ме занитересира што е различно од другите мидери. Цената не е висока како за мидер без разлика каков е, макар и само да е добар за затегање.