1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мидер или појас за затегнување после бременост?

Дискусија во 'Бременост' започната од nevesta, 27 јуни 2013.

  1. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Da mariz gi gledav i miderot i pojasot no mislev dali mozebi ednoto e za carski drugoto za priroden,sto za kakov poragaj e podobro,stomakot nemie epten golem ama pak si imam mese i mi e strav da nemi ostane pa da probam vaka da se stegnam belkim ke ima nesto podobruvanje,vaka i so striite i golem i epten mi e grd nemozam da se gledam:(:)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Јас сум породена со царски, пред скоро две недели. Раната веќе не ме боли. Кажете ми од кога почнавте мидер да ставате тие што сте царски породени.
     
  3. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски

    Мене ми дозволија уште во болница си ставив третиот ден.И да ти кажам задоволна сум стомакот ми е скроз повлечен дали од мидерот или такво телото незз,ама мислам дека имаше влијание.
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    и ти си царски породена, така?
     
  5. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски

    Да да и јас во цариците сум....хехехе
     
    На joy1 и irena.1 им се допаѓа ова.
  6. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    А колку време во текот на дентот го носеше, и колкав временски период мислам колку месеци го користеше? Фала
     
    На tincemajmunce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски

    Да ти кажам откако го ставив во болница го вадев само за капење и перење.По цел ден и цела ноќ беше на мене.На почетокот ми беше тешко ама после се привикнав.Го носев 2 месеци сигурно,ама се породив во зима и супер беше ме топлеше.хехехе.Кога го извадив ми фалеше:lol::lol:.
     
    На Mihaela123456, Eli23 и irena.1 им се допаѓа ова.
  8. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Ако не ви е тешко да ставите сликче од стегачиве/мидери/ појаси за да знам што да барам по продавници. Јас имам онаков обичен од микрофибер по свадви што го носам :) ама не верувам дека тоа е тоа....
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    јас имам еден ваков...
    [​IMG]
    и имам еден само за стомак не се облака како гаќи, но не е баш практичен ми се крева.. овој е одличен и мислам дека е баш за затегнување затоа што неможе да се облече под фустан поради онаа линија на стомакот (испакната е и се познава преку фустан) Кога ке го опнам незнаеш ама сум секси, задникот горе во вис, спојлери и стомак аш :D
     
    На okcenzi и awl им се допаѓа ова.
  10. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    мхм...појас или мидер, зависи каков пораѓај ќе имам, ако биде природно како што планирам ќе носам појас за почетокот...откако ќе зарасне раната после тоа мидер, а ако биде (недај боже) царски- тогаш мидер целосен, појас не се препорачува поради тоа што ќе завршува баш кај раната и не е баш удобно :)
    Мора да го вратиме мешкото во нормала, и органите внатре:D
    Па после 2 месеца од пораѓај со вежби:$
    Е сега стриите ќе си останат, ама шта је - ту је:D:D
     
    На butterfly*, Eli23, Fatalnata и 3 други им се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Vezbi so bebus, edvaj zaspal trcas da pustis alista, da zacistis nesto, jadenje da napravis, izmegju toa stanal 6 pati pa go niskas mu pees, ti ksnuvas stoecki nabrzinka nesto, e toa se nasite vezbi koi se zasluzni za moite 20+ izgubeni kg :D
     
    На gjoker4e, Pcelica, MilaP и 4 други им се допаѓа ова.
  12. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Тие вежби не ми бегаат секако:D:D Само што имам голема помош од мм, не е типичен балкански маж што цел ден со нозете во вис седи:D нема кај нас машка-женска работа;)
    Јас си имам договор со мм:D 3 пати во неделата по 2 саата за вежбање ќе си одвојам:D он ќе думка, ќе заспива:D што сака нека праи:D:D
    Си имам купено справа за дома, и плус фитнес реквизити:D така да кога и да ми текне дома ми се...не бегаат:D Било кое време од денот
    Е сега неможе да си продолжам со редовен тренинг после толку години :) ама тоа е...си го одбрав бебчето на прво место:inlove:
     
    На Eli23, mariz и butterfly* им се допаѓа ова.
  13. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    На часов во болница сестрата ни рече дека не треба да се стега стомакот веднаш после породуваюе, оти немало правилно да се врати матката. Туку само да сме врзеле ниско под стомак марама... или што и да е, за да ни го држи само стомакот, а не да го притиска, а после 3-4месеци можело мидер.
     
  14. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    _27726925.jpg Женски јас сум царски пред два месеци се породив и вчера и почнав да вежбам 10 мин и стомачни правев никаква болка најнормално..по 40 дена си купив мидер обичен со ногавици 500 ден но одма го скинав плус жива вода гаќите нон стоп...и денес си купив појас мисс б елл од топ шоп 1590 бев во продавницата го пробав првен бидејќи на топшоп неверувам многу но се изненадив пријатно стварно половина тенка,грбот исправен а стомакот рамен фигура како шакира :) и пријатен за носење можеш да дишеш слободно @Eli23 @kristina.k @kallias ви го препорачувам :*
     
    На gjoker4e, Lolipop23, kallias и 6 други им се допаѓа ова.
  15. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    A jades slobodno?
     
  16. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    @Eli23 јадам да нормално само треба да намалам мноогу јадам хаха
     
    На kristina.k и okcenzi им се допаѓа ова.
  17. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Како корсет ли е? Се закопчува отпозади? Иначе мене вака на сликата ми изгледа многу мал само за половината ако е, јас сакам и бутовите да ми ги стегне да можам да облечам некои панталони кои не можам сеуште да ги закопчам :@
     
  18. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Не мила не се закопчува отпозади туку од напред си го местиш со големи лепенки е сфаќаш си го местиш каде сакаш јас пола ден го носев погоре па пола ден подоле ,така да ако имаш ,,перничиња,, или спојлерчиња исто ќе ти заврши работа и најважно си го стегаш колку сакаш не си ограничена денес како за прв ден супер ми беше мн подобро од мидер :)
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Можеби не е за тука прашањево, ама не најдов соодветна тема па затоа пишувам тука. Се надевам дека не е проблем :$ Сакам да прашам дали има некој носено од оние хулахопки како мидер само потенок е горниот дел не е како класичен мидер. За стомакот ми е сеедно но задникот ми е многу виснат па затоа ме интересира дали го подигнува како класичен мидер или не? Би замолила ако некој знае да ми пише :$
     
  20. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    Да јас имам носено и не сум задоволна ни малку..Само нозете ги стега друго ништо убаво не видов..Го земав од сара фешн 350 ден мислам дека беше..:) @tweety123