Миленици во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од strong-gril, 8 декември 2012.

 1. simonagj

  simonagj Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Јас наскоро влегувам во 4ти месец, чуваме дома ротфајлер. Нема жива сила што ќе ме натера да се ослободам од него. Он е стално со мене, маж ми е долго на пат, да не беше Роки ќе побудалев сама.
   
  На elimkd, Butterfly1107, The Unicorn и 2 други им се допаѓа ова.
 2. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Од четвртокот сум во мкд и искрено оболев слушајќи и гледајќи околу мене. Ваква бројка на улица не било никад.

  Имате челични нерви девојки ова да го гледате. Јас сум веќе полна јад, душава ме боли. Плачки секој ден.

  Сум се одвикнала и сега ме скина немоќта. Па уште комшијата кога го удри со камен љубимецот на внуциве кои ги следи насекаде низ град направив граѓанска војна. Или ќе завршам затвор или ќе си одам, трето нема.
   
  На lovestoneddd, Butterfly1107, UnordinaryOne и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Моментално сме на гости. Таа спие, а тој не мрда од неа. Секој чекор и го следи и ја чува. Да имам услови би и зела куче, ама од мачорон наш дебел, нема шанси. Ќе го бара дома сигурно, ептен се поврза. Го храни, го гали, па како се буткаат, смешки се.
  20190429_132750.jpg
   
  На elimkd, Martka, Butterfly1107 и 7 други им се допаѓа ова.
 4. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Здраво еден совет.
  Бремена сум 31 недела,а керкичкава сака папагалче да и земеме. Дали е опасно за мене и бебето кога ќе се роди? Да напоменам дека ќе бидеме сами мм е во странство па јас ќе треба да го чистам кафезот. И ако може која раса е побезбедна за чување?
   
 5. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Imam slusnato deka papagali ne se preporacuvaat, ama zosto iskreno neznqm...
   
 6. Bebac

  Bebac Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Не се препорачува папагал во бременоста,бидејќи може да пренесат токсоплазмоза. А, тоа е опасно! Штом немате досега, не го земај додека не се породиш! Мое мислење. Јас така би направила.
   
  На pharmacy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Дајте токмак!
   
  На Spidy, The Unicorn и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 8. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Фала на советот. Сепак ќе почека за папагалче таму на есен здравје
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 9. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Абе каков совет глупост е тоа папагал токсоплазма ќе пренел. Прашај ја барем како ќе го пренесе? Кај ќе го фати?
  Што луѓе ќе бевте на се верувате и ниту проверувате информации кои ви ги пласираат.
   
  На Butterfly1107, Avery и The Unicorn им се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.821
  Допаѓања:
  28.853
  Пол:
  Женски
  Многу сакам кученце, имам и услови, голем простор, дворче .... ама имам едно дрндало дома шо не дава |(
   
 11. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Дрндало исфрли надвор кученце внеси внатре. Инаф фер?:)
   
  На Butterfly1107, Spidy, The Unicorn и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Bebac

  Bebac Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Не сум ни ветеринар ни експерт, но прочитав дека папагалот и мачката се најголеми преносители на токсоплазмоза.
   
 13. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Во принцип треба изметот да им го внесеш во хранопроводник, а ние не јадеме говна нели?
  Има толку миленици за вдомување што овие заплашувачки реплики не носат ништо позитивно. И оние што имаат мачки и папагали читајќи те ќе помислат да се ослободат од нив ако се лекоумни.
  На тој начин неколку мачиња ќе останат на улица ради “страшната токсоплазма”.

  Ајде малце практични да бидеме и да направиме нешто добро. Доста е од вакви контра кампањи кон животните многу од нив и животот го изгубија благодарејќи на овие глупости.
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bebac

  Bebac Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Бремена сум и чувам мачка дома! Плус 7 други мачки хранам секој ден околу куќа! Ги обожавам и мачките и кучињата. Така да немам никаква намера некого да плашам.
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 15. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Лесна бременост до крај и миј ги рацете после чистење на песокот. И продолжи да ги храниш и понатаму. И кажи и на девојката да си земе папагал не еден туку три дома да и пеат без грижа никаква.
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bebac

  Bebac Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Благодарам! Сопругот го чисти песокот, а јас и давам храна и се гушкаме! Останатите мачиња секој ден имаат храна и вода! А членката мислам ќе купи папагалче. ;)
   
  На Kaetana и FreeMind им се допаѓа ова.