1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Минерална шминка

Дискусија во 'Лице' започната од swety, 25 јули 2010.

 1. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  е вака девојки од самиот наслов ке сватите за сто се работи сакам да споделиме искуства за минерална сминка ја има ли воопсто кај нас колку цини дали сте задоволни или не
  јас лицно немам нисто користено се мислам од орифлем да порацам giordani пудра минерална нооо се си мислам дека нeе за младо лице сто мислите вие за оваа козметика
  позз
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  зависи се до лицето каква ти е кожата не знам шо да ти речам друго
   
 3. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Мислам дека ова со Авон е лаги со опашки
   
 4. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  da avon se lagi ama ne bas sve mislev na mieralna sminka a primer dadov oriflame a inace mislam deka ima gosh,menheteen,maybeline...... sakav da ve prasam dali ste koristele nesto od taa kozmetika pudri,molivi,senki i sto uste ima neznam dali voopsto gi ima kaj nas ili mora preku net da se poracuvaat
   
 5. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Никогаш не сум користила таква шминка а и несакам бидејки во Македонија баш добра нема да најдеш!! :!:
   
 6. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  49
  јас користев минерална камена пудра од krudivat и бев презадоволна многу убаво и природно изгледа на лицето,ама овде кај нас не мозам да ја најдам :?:
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  минералните сенки се најдобри-врвните мејк ап стилисти ги користат а за другото не знам
  верувам дека се 100 пати подобри од другите производи
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Презадоволна сум од минералната пудра во прав на Артдеко, ко порцеланско го прави лицето, многу е нежна, чини околу 1000 денари. :)
   
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  Јас имам користено минерална течна пудра од Maybelline , не беше нешто многу покривна, ми одговараше.
  Лесна пудра, која супер ми го изедначуваше тенот.
   
 10. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  Би сакала да ми дадете совет за минерална пудра во прав, дали користите, какви се, дали можат да се најдат по нашите дрогерии, колкава им е цената и сл. :)
   
 11. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  Каде можат да се купат минералните сенки и пудра?
   
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  14.001
  Пол:
  Женски
  Има на Алверде во ДМ минерална козметика, и во Космо од True minerals марка.
   
  На Sv. Nikolka му/ѝ се допаѓа ова.