Минимализам

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Bitter-Sweet, 17 март 2017.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.968
  Допаѓања:
  159.687
  Пол:
  Женски
  IMG_20170417_154034.JPG IMG_20170417_154109.JPG IMG_20170417_154142.JPG IMG_20170417_154210.JPG
   
  На Herrera, sweet-cherry, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.483
  Допаѓања:
  47.194
  Пол:
  Женски
 3. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  785
  4507221-minimalist-wallpapers.png large (6).jpg
  af7e6d0170356103a05ed70902f89c77.jpg
  cb853ecce580002caeff3f238c04aeb4.jpg
  8ab24acef8e7f3e7469df01d784736fd.jpg
  Омилен правец,фотографиите се прекрасни и ми се допаѓаат дека се едноставни.
   
  На GoodGirl45, sweet-cherry, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  36.530
  Пол:
  Машки
  b79425fb-78b2-4dd4-b561-a125a0407ae4.jpg 267e227a-6fc5-4bb5-86f6-a50789520bea.jpg e9acb724-9945-478c-b436-759ecc52840d.jpg
   
  На GoodGirl45, cresa-jagoda, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.483
  Допаѓања:
  47.194
  Пол:
  Женски
 6. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.217
  Допаѓања:
  94.616
  Пол:
  Женски
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.483
  Допаѓања:
  47.194
  Пол:
  Женски
  Сликичкава требаше да биде за фото натпреварот, но задоцнив, па ќе ја ставам тука. :)

  SAM_0460.JPG
   
  На Regina.Phalange, GoodGirl45, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bizzle_anna

  Bizzle_anna Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Eve i edna moja fotografija-minimalizam.:D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_7110.jpg
   IMG_7110.jpg
   Големина на фајлот:
   153,7 KB
   Прегледи:
   17
  На GoodGirl45, cresa-jagoda и Ketchup им се допаѓа ова.
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.396
  Пол:
  Женски
  Мои фотографиии

  20180226_103425.jpg

  DSC01058.JPG

  DSC01212.JPG
  20160501_094703.jpg
   
  На cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.391
  Допаѓања:
  115.461
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа овој вид фотографии ептен. Но, ич не ме бива за јас лично да ги сликам. :D

  Еве неколку од интернет:
  3.jpg
  minimalist-photography-animals-4.jpg
  apple-fruit-healthy-minimal-preview.jpg
  Candy-Colored-Minimalism-Photography-3.jpg
  IMG_2020.jpg
   
  На GoodGirl45, BlackMistery, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.968
  Допаѓања:
  159.687
  Пол:
  Женски
  Да ја активирам темава со една лична фотографија ^_^

  PicsArt_10-21-07.50.52.jpg
   
  На theowndemon, Herrera, GoodGirl45 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.396
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На dayla му/ѝ се допаѓа ова.