1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мини торти за посебни пригоди

Дискусија во 'Рецепти' започната од Devil99, 10 јули 2013.

 1. Devil99

  Devil99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae recept za mini torta vo oblik na srce za rodenden ? :inlove:
   
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  Може да се направи по рецепт од било која торта, битна е само формата, колку што гледам, а таа си ја рпавиш сама или со калап.
   
 3. Devil99

  Devil99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  aham so drugarka sakame da napraime, no neznaeme vo kolkava kolicina da bidat produktite za mini torta :?: , pa ako na nekoj mu se naojga takov recept ako moze da pomogne neka pise ;)
   
 4. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.464
  Пол:
  Женски
  На Devil99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.229
  Допаѓања:
  100.859
  Пол:
  Женски
  А зашто не направиш пандишпан во плех од рерна, и земеш од калапи за колачи да си исечеш форми какви што сакаш и да ја филуваш со фил каков сакаш.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Devil99

  Devil99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  mhm taka i si mislev ako ne najdam do togas recept.. :) .. hmm celata rabota e da ne ja zeznam,pa za dzabe trudot
   
 7. Devil99

  Devil99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Eve slikicki od tortata :D
   

  Прикачени фајлови: