1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирен или драматичен живот?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од hellocity, 1 август 2020.

 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.824
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Каков живот живеете мирен без многу проблеми, предизвици, ризици или драматичен, брз, многу луѓе, дешевки, немири и слично?
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.372
  Пол:
  Женски
  Драматичен. Ми се случија неубави работи како дете и од тогаш како некој малер да ме потрефил.
   
  На marlonbrando69 и poi им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.328
  Допаѓања:
  63.976
  Пол:
  Женски
  Мирен живот. Самата си одбрав таков. Се дистанцирав од луѓе кои не ми се потребни и со кои животов би ми бил драма и полн со свашта. Потребна ми е сигурност, стабилност и спокој.
   
  На martiiinna, Laufinam, Love 83 и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  16.981
  Пол:
  Женски
  Исполнет и интересен. Не сакам мирен живот, сакам динамика, раздвижено и различно, брзо секојдневие.

  И истиот не го нарекувам драматичен.
   
  На DenaM, Biljarkata, burthdaykake и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.838
  Допаѓања:
  86.340
  Пол:
  Женски
  Драматичен од старт. :D
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.248
  Допаѓања:
  269.086
  Мирен, со повремени 'драми' да не заспијам.
  Ако е пак цело време драматично, пак ќе развијам анксиозност.
  Не фала...
   
  На Dashing:), GirlLove, Biljarkata и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  19.852
  Пол:
  Женски
  Мирен живот. Немам многу пријатели а и искрено не ни сакам, не сум таков карактер.
  Кога слушам на други како им минува едно секојдневие не можам да се замислам како би реагирала во истите ситуации, изгледа прагот на толеранција не е на моја страна :D.
   
  На Youknow и злоба им се допаѓа ова.
 8. Mesmeric

  Mesmeric Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2020
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Колку е драматичен не знам, јас така го доживувам поголемиот дел од времето. :lol:
  Во реалноста може да се каже дека е мешавина од двете, некогаш преовладува едното, некогаш другото.
  Не би сакала ни екстремно драматичен, ни екстремно мирен живот.
  Непотребна драма мразам, но не сакам и живот каде што нема предизвици и немам простор да пораснам како личност.
   
 9. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.960
  Допаѓања:
  36.308
  Пол:
  Женски
  Драматичен.
  Не знам ни зошто се родив. :)
   
 10. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  43.086
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да мислам дека ми е мирен кога тоа постојано некоја драма дрма.
  Едно е што планираш, друго е што испаѓа.
   
 11. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.139
  И јас животот си го доживувам како драматичен, иако објективно гледано можеби и не е така.
  Инаку, преферирам мирен живот. Знам дека можеби треба само да ја променам перспективата, и ќе го имам :)
   
 12. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.445
  Допаѓања:
  14.480
  Пол:
  Женски
  Отсекогаш сум сакала мирен и стабилен живот.

  АМА, летово направив толку многу глупости да ми е секој ден драматичен и интересен, така да за сега ќе си дозволам драматичност и расфрланост. :D
   
 13. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Женски
  Брз и динамичен, по малку и драматичен. Сакам кога сум константно зафатена и го сакам чувството на исполнетост.
   
 14. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Со денешново бρзо темпо на живот...миρен живот...без многу возбуда....
   
  На marlonbrando69 и Youknow им се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.824
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Јас сум некаде граница имам некои периоди мирен живот без многу луѓе, кавги а имам и многу бурни периоди па и патам си од анксиозност динамиката ми повеќе одговара за да не мислам на тоа.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.135
  Допаѓања:
  8.705
  Пол:
  Женски
  Во последно избрав баш мирен живот да живеам, не знам можеби и поради бременоста, се дистанцирав од луѓе и од проблеми, најмалце што ми е потребно се стресови.
  Ама некако дистанцава како да ја премина границата зошто никогаш до сега не сум чувствувала одбивност од луѓе, а сега чувствувам.
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  5.268
  Пол:
  Женски
  Ова прашање често сум си го поставувала сама на себе.Ќе згрешам ако изберам само едно, затоа ќе кажам одговор на прашањево е златна средина.
  Или најдобро опишано имам мирен живот со неколку проблеми и предизвици, ама на моменти се претвара во драматичен.
  Тогаш и турските серии може да ми завидат.
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cherry333

  Cherry333 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  6.887
  Пол:
  Женски
  Пред 2 години ми беше мирен, ама со ненормални околу тебе станува драматичен сакал ти или не. И за жал не секогаш можеш да се ослободиш од таквите луѓе.
   
  На marlonbrando69, poenta и WildMk им се допаѓа ова.
 19. Wallker

  Wallker Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  Се натпреварувам со времето, мислам дека тоа и кога тогаш ќе ме убие :) сам си го направив ова, се пуштив во некој води од кои нема назад па сега гледам колку впрочем е вреден мирот :)
   
 20. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  5.309
  Пол:
  Женски
  Еден ден мир, другиот драма и така... Ко преживи, причаќе! :D
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.