1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Миризливи стапчиња, свеќи...

Дискусија во 'Дом' започната од Dala, 17 септември 2012.

 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  8.904
  ^ Каде да најдам миризливо стапче со мирис на лаванда? :inlove:
   
 2. Primrose.x

  Primrose.x Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  91
  Провери во индиската продавница во ГТЦ, има голем избор, цените се до 100 денари.
  Инаку поевтина варијанта се миризливите стапчиња во Џамбо кои ме изненадија со мирисот со оглед на цената - 29 денари за 60 стапчиња. Само мислам дека нема некој голем избор на мириси.
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Стапчиња користевме едно време,и 2-3 остануваа сите брат ми ги земаше и изиграваше “волшебник’’ :D
  И сега имаме од лаванда и ванила дома,убаво ме потсети темава,ај да запалам едно :D
   
 4. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Миризливи стапчиња досега не сум користела , ниту пак имам купено, а како што читам овде изгледа се прекрасни, така да ќе си купам со мирис на лаванда :) за да ги пробам :D
   
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Миризлива свеќа -да обожавам, а миризливи стапчиња досега не сум купила
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  Моите се земени од My Market, ама мислам дека нема таков во Скопје.
  Провери во Тинекс и другите поголеми маркети - можеби држат. :)
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  денеска си купив миризливи стапчиња од џамбо,60 стапчиња за 30 ден.,многу убаво мирисаат :)
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Миризливите свеќи многу ги користам со различни мириси
  А ќе пробам и миризливи стапчиња наскоро ;)
   
 9. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Миризливи свеќи сакам и убаво ми мирисаат, ама стапчињата ич... на изгорено ми смрдат кога ке ги запалам :^)
   
 10. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  имам слушнато мирисите што се на BIS (saponia) биле многу штетни по здравјето јас ги користев но сега ги оставив откако го слушнав тоа///што мислите вие
   
 11. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  мхм користам свеќички, но да имам слушнато дека се штетни ... |( :)
   
  На trendafilka2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  а дали знаеш кај можам да најдам етерични масла..?
   
 13. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Коро компани
  адреса: Првомајска 9/10
  место: Скопје

  Книготека Ебу-Ханифе
  адреса: Битпазарска 24
  место: Скопје

  Флорес
  адреса: бул.Партизански Одреди 21-A/2-3, Порта Буњаковец А-2/3
  место: Скопје


  пребарав овие ми ги даде
  но ти оди во аптека сигурно има нека низ центар сум слушнала :) :)
   
  На RHS му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  140
  во било која добро снабдена аптека :D
  се надевам не ти пречи дека јас одговорив
   
 15. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  не не зошто да пречи :) ти благодарам
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.382
  Допаѓања:
  33.932
  Пол:
  Женски
  Дома имам една миризлива свеќа. Ми ја купи маж ми. Свеќата е во чаша за шампањ и е во црвена боја.
   
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.679
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Миризливи стапчиња не користам а миризливи свеки имам 3 дома.
   
 18. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  49
  ги користам кога има некој сто пуши мразам да ми мириса на цигари,и кога седам со маж ми навецер,палам миризливо стапце создава пријатна атмосфера ;)
   
 19. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  1.729
  Дали има кај нас во Скопје од овие yankee миризливи свеќи? И ако може да ми препорачате каде има поголем избор на убави миризливи свеќи.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  може претерав со сликиве :D
   
 20. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Во Рамстор има :)
   
  На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.