1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирисот на љубовта (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 1 октомври 2018.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден ја видов една од рекламите за оваа нова турска серија, кога го видов Картал во истиот тој момент си реков еј Саваш. :$
  Порано имам гледано повеќе турски серии и не верувам дека секој актер кој сега би го видела одма би ми текнало како се викал во одредена серија, ама овој Саваш ми останал во сеќавање.8-| :inlove:
  Само некој нека ме потсети на името на серијата. :D


  А и Хурем (во серијава како Селин) е во главната улога.
  Совршен пар :inlove:

  А добри им беа рекламите пред да почне серијава, успеаја да допрат до мене и да ме привлечат, одамна не сум гледала турска серија. :D

  Денес беше првата епизода од серијава. :)

  Кратко за серијава (извор Канал 5):
  Селин
  е девојка која живее во мало гратче во Франција. Вљубеник е во природата и во сите убавини на животот. Сопственик е на работилница за парфеми која што е свртилиште на прекрасни луѓе, и на Французи, и на туристи.
  Заедно со мајка и', создаваат оригинални мириси што ги импресионираат луѓето и тоа им причинува големо задоволство. Нешто за што потајно сонува, е да го создаде мирисот на љубовта, но свесна е дека тоа нема да се случи додека не се заљуби и не ја вкуси љубовта со сите нејзини мириси...

  Картал е млад бизнисмен од Турција, пораснат како посвоен син на Азис Алкан, негова десна рака во бизнисот и животот воопшто; сопруг на неговата проблематична ќерка Есра. Амбициозен, успешен, посветен, пожртвуван... сé додека не го почувствува мирисот на љубовта. На едно службено патување во Франција, неговиот живот се претвора во бајка. Ја запознава жената со најубава насмевка, со најнежна златно-свилена коса и со најсветли очи од кои што грее љубов и копнеж за живот со страст.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Дали некој знае како е оригиналниот наслов на оваа серија? :)

  И дали некој знае што ќе се случува понатаму во серијава? 8-|
   
  На senjorita-v, TutiFuti, BabyStyle и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Оригиналниот наслов е Gecenin kralicesi и серијава е преубава
  Ја гледав пред година - две на нет и ја препорачувам на секого
   
  На cresa-jagoda и La.loca им се допаѓа ова.
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Правиот превод е ноќна кралица ама нашиве си даваат некои свои имиња.
  Мирисот на љубовта ќе се спомне во првата-втората епизода а уствари станува збор за цвеќиња и парфеми.
  Иначе да, интересна приказна малку е поинаква од овие сегашниве серии почетокот е и со Франција нешто поврзано.Првите две-три епизоди се пресмешни после ќе си видите сами.
  15 епизоди има ама кај нас ги цепкаат многу така да ќе бидат доста повеќе.
   
  На La.loca, BabyStyle и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Каде може онлајн да се гледа серијава?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  на јутуб ја имаш со српски превод.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки

  Не е ноќна кралица, тука Кралицата на ноќта
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  @Bzaubzz.xy
  @Jule.Sk
  Ќе сакате ли во спојлер, во кратки црти да пишете што ќе се случува понатаму? 8-|
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Селин ќе се омажи за „таткото“ на Картал. Но подоцна ќе се покаже дека тоа го организирала со таткото и за одмазда од минатото. Картал ќе сака да се разведе од жена му, ама она нема да сака. На крај Happy end
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Селин ќе има дете од Картал, Осман и со него ќе дојде во Турција ама ќе го мафтосува напочетокот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  25.599
  Пол:
  Женски
  Под кое име е на ју туб,ја барав не можев да ја најдам, дај линк ако можеш.
  Јас на мувтекс ја гледав негде до кај 10 епизода, после мувтекс го направија да се плаќа и така не ја догледав.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
 12. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Еве тука ги има сите епизоди со српски превод
  https://www.serije.online/browse-kraljica-noci-videos-1-date.html
   
  На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
 13. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Селин намерно ќе се омажи за стариот или што ќе се деси тоа не ми стана јасно се одеднаш помина
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  7.810
  Пол:
  Женски
  И јас ќе ја гледам,овој Саваш и ,мене ми е останат во сеќавање :inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  Кога е почната? Која епизода е денеска?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Трета епизода, во понеделникот почна :)
   
 17. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  Ништо утре ке ја гледам и репризата и новата :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  И покасно имаш реприза од денес :)
   
 19. flower55555

  flower55555 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  Во колку е?
  Турски немам гледано со години, ама овој сакам да го гледам :D
   
 20. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Еве ти ја првата епизода, другите се подредени.
   
  На cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.