Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирис на јагода (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Skf123, 25 септември 2019.

 1. Skf123

  Skf123 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  [​IMG]  Приказна поттикната од една необична средба, љубов меѓу два различни света.

  Асли е скромна девојка која живее со својата мајка. Работи во слаткарница, ужива во правењето на торти и нивна декорација. Нејзина пасија е уметноста, црта, декорира, дизајнира.. сонува еден ден да се запише на факултет. Гонџа е нејзината најдобра другарка и колешка. Откако ќе останат без работа, ќе заминат во Бодрум со желба да заработат за време на летото. Нивниот навидум мирен живот ќе се разбранува во само еден миг. Нема ни да помислат дека тоа лето ќе им го промени животот.

  Бурак живее сосем различен живот од Асли. Тој е богат, згоден, син единец.. има се што ќе посака. Забави, девојки, постојано е мета на таблоидите. Негов единствен проблем се неговите родители кои упорно се обидуваат да застане на свои нозе и конечно да застане на чело на компанијата.

  Велат дека во животот ништо не се случува без причина... Случајности постојат, но не и во љубовта. Од судбината не се бега, а од љубовта уште помалку. Ќе успее ли Асли да го скроти Бурак?

  Дефинитивно, за Асли и Бурак ова ќе биде незаборавно лето со неодолив мирис на јагода.

  Дали некој ја гледа серијава? Јас се заљубив, дефинитивно ми е најинтересната турска серија :inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.339
  Допаѓања:
  5.161
  Пол:
  Женски

  Кога го даваат ? Звучи интересно :mm:
   
 3. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  882
  19:30 од понеделник до петок
   
  На Osamena devojka и Poppins им се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.133
  Допаѓања:
  12.926
  Пол:
  Женски
  Ја загледав ама како имам време така гледам, интересна е
   
 5. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.848
  Пол:
  Женски
  Malku ja gledav nee losa
   
 6. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  10.851
  Пол:
  Женски
  Да, јас ја гледам . Многу се слатки Асли и Бурак. :inlove:
   
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.133
  Допаѓања:
  12.926
  Пол:
  Женски
  што е леп тој бурак :lol:
   
  На H.VAGA, Sweetlove_0312 и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 8. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  2.244
  Серијава е една од подобрите во последно време.
   
  На Tiniiic и H.VAGA им се допаѓа ова.
 9. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.784
  Допаѓања:
  18.509
  Пол:
  Женски
  Предобра е серијава.. Ја гледам уште од почеток и ми е една од најубавите до сега.. Секогаш гледам да не пропуштам ни една епизода до толку ми е убава серијава..:)