Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирис според хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Girly101, 4 февруари 2012.

 1. Girly101

  Girly101 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Уште една интересна распределба според хороскопот. Овој пат се однесува на понежниот пол - изберете го својот мирис според хороскопскиот знак.

  Прочитајте ја астролошката препорака:

  Овен: Огнени и агресивни пардеми со цветно-овошен мирис
  Препорака: Deci Dela, Dolce Vita, Escada Acte 2, Knowing

  Бик: слатки парфеми со ориентален мирис
  Препорака: Angel, Giõ, Kimono, Opium, Vanilla Musk, Shahi

  Близнаци: лесни, парфеми со свежина на лимон
  Препорака: Chanel no.19, CK One, Diorissimo, Twice, Laura Biagiotti

  Рак: овошно - зелени свежи мириси
  Препорака: Eden, Kimono, Wrappings, Cholê, Escada Acte 2

  Лав: цветни мириси
  Препорака: Beautiful, Jaipur, Poème, So Pretty

  Девица: зелени и лесни мириси
  Препорака: Beautiful, Chanel No.19, Dolce Vita, Escada Acte 2, Vanilla Musk, Escape

  Вага: ориентално-слатки парфеми
  Препорака: Arpège, Dolce Vita, Jaipur, Joop!, Oh la la, Poème, So Pretty

  Скорпија: дрвенасто-цветни мириси
  Препорака: Angel, Arpège, Deci Dela, Kimono, Vanilla Musk, White Diamonds

  Стрелец: ладни, маховинасти парфеми
  Препорака: Safari, Samsara, Shahi

  Јарец: кожно-дрвенасти мириси
  Препорака: Champagne, Halston, Pavarotti Donna, Vanilla Musk, Venezia

  Водолија: цветни мириси
  Препорака: Amarige, Chanel No. 5, Eden, Kimono, White Linen

  Риби: слатки мириси со цветен додаток
  Препорака: Angel, Escada Acte 2, Oh la la, Samsara, Vanilla Musk
   
  На Bel-Golub му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  За Јарец ванила иии утка голема во никој случај ! :x
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  :wasntme: :wasntme: Овен: Огнени и агресивни пардеми со цветно-овошен мирис
  Препорака: Deci Dela, Dolce Vita, Escada Acte 2, Knowing


  Хмм.. Па и незнам баш :?:
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Рак: овошно - зелени свежи мириси
  Препорака: Eden, Kimono, Wrappings, Cholê, Escada Acte 2

  Има нешто погодено.. :wasntme: |( :)
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Па донекаде е и точно барем за мене :)
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  Лав: цветни мириси
  Препорака: Beautiful, Jaipur, Poème, So Pretty
  па јас цвртни и користам но е од ови набројаните
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Рак: овошно - зелени свежи мириси
  Препорака: Eden, Kimono, Wrappings, Cholê, Escada Acte 2

  хммм... па не ми е погодено баш! :)
   
  На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Лав: цветни мириси
  Препорака: Beautiful, Jaipur, Poème, So Pretty
  па јас цвртни и користам
   
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Девица: зелени и лесни мириси.
  Препорака: Beautiful, Chanel No.19, Dolce Vita, Escada Acte 2, Vanilla Musk, Escape

  .. шо знам, некако.. :lol:
   
 10. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Женски
  Тотална утка
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Јарец Ванила, ooo no no no :x
   
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Ванила ми е омилена само за јадење :D А може и за парфем зошто да не :D
   
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  144
  ова за водолијава е погодено. Бар за мене :)
   
 14. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  слатки мириси со цветен додаток за рибииии ! :* мммммм... такви и баш сакам, браво за тој астрологичар што го напишал и објавил ова ! :clap:
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.181
  Пол:
  Женски
  Убава препорака :) освен Angel и Vanilla Musk, другите не баш :)
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  31.046
  Пол:
  Женски
  Риби: слатки мириси со цветен додаток
  Препорака: Angel, Escada Acte 2, Oh la la, Samsara, Vanilla Musk

  Напротив не сакам мириси со цветни додатоци :/
   
 17. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Водолија - цветни мириси и баш цветните ги сакам :lol: :rofl:
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  20.224
  Допаѓања:
  177.856
  Пол:
  Женски
  Па не ми се баш нешто погодени, освен Escape, тој го имам... точно е дека сакам зелени и лесни мириси... ама сакам и женствени, малку потешки мириси во одредени пригоди :)
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Појма немам кој се овие кај мене :D Ај ќе ги проверам... некогаш :D
   
 20. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Близнаци: лесни, парфеми со свежина на лимон :x никако :x