Мирка Федерер(Miroslava Federer)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од OzzyAngel, 8 јануари 2011.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Девојки, што мислите за нејзиниот стил на облекување и дали и личи да се облекува така како жена на најпознатиот светски тенисер? Знам дека не е многу позната личност, но не можам а да не го забележам начинот на кој се облекува.
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]-невеста.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.291
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа како се облекува. Иако не е позната,, сепак се појавува во јавноста како жена на еден доста познат тенисер. Целосно ми е без вкус, гледав и некои други фотографии од неа и прилично сум разочарана.
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Исто и јас! воопшто не ми се допаѓа. секој меч на Федерер седи во публика и после секој поубав поен ја дава камерата. па мислам дека треба да обрне внимание на изгледот, плус-дебелка е. Таа е поранешна спортистка, не требало да си дозволи да се здебели толку! Намерно ставив слики со сопругот, покрај него како што е онака елегантен треба да грее покрај него!
  во овие слики има и убави комбинации, но онаа со бордо фустанот долг воопшто не ми се допаѓа! сепак тоа беше прослава после голема победа на Вимблдон, а таа просто облечена!
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Кога веке има таков маж и кога веќе незнае да се облекува, може барем да се консултира со некој стилист. Незнам како мозе да си дозволи таква да излезе, со апостолки на прослави... Луге без стил...
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  еве најубав пример! како е тој облечен, а како таа!
   

  Прикачени фајлови:

 6. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Не ми се допаѓа :)
  Сепак,на фраерот што си го има за маж изгледа не му смета воопшто нејзиниот целовкупен изглед :)
   
 7. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  подобро ваква која ќе го сака и со која ќе имаат убав живот него со некоја која ќе му ги собере сите пари и ке си замине што не значи дека и таја не е таква...а и каде пишува дека сите познати фаци мораат да имаат убави и слаби партнери :D ...стварно можда не изгледаат wow заедно ама ако им е убаво што сакаат нека прават ;)
   
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  еве најдов уште нешто кај мене во колекцијата:
   

  Прикачени фајлови:

 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.968
  Како гласи онаа народната...Убавите круши свињи ги јадат. :) Тоа е тоа
   
  На eutixismena, kolovoz, pink4ever и 2 други им се допаѓа ова.
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  На некои слики не е до толку лоша, ама сепак во глобала е за никаде :fubar:
  Додуше, во фаца ми е многу полоша отколку во облекувањето :lol:
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  + постара е од него.... :| да не бидам офф се облака------------- :puke: ! кај е дебелка, со стилов уште толку си ги истакнува килата + на таа слика со белото фустанче стомакот и е ко лубеница
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.059
  Допаѓања:
  48.367
  Пол:
  Женски
  Јас па помислив дека е трудна :tmi: Ужасно лош стил на облекување :x
  Мислам дека треба да побара совет од Пуфи :rofl:
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  трудна беше девојки, да не дојде до забуна. речиси сите слики што ги ставив се од кога беше трудна!
  И што е најважно- близначиња носеше!
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  188.822
  Пол:
  Женски
  Miroslava Vavrinec
  [​IMG]

  Една слика од нејзините тениски денови. Не дека ми е омилен лик но не е толку лоша жената. Со вишокот килограми се бори и пред бременоста но можеби има некој здравствен проблем..сигурно парите не и се проблем за да ги намали тие 5-10 килограми. Освен што е бивша тенисерка потекнува од богато семејство и нејзините родители имаат едни од најпознатите продавници за накит во Швајцарија па на нејзе секогаш може да се забележи некое уникатно парче накит.
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.946
  Допаѓања:
  51.932
  Пол:
  Женски
  Да речам, да не речам... Море ќе речам.
  УЖАС!
  Добар пример дека парите не секогаш го купуваат стилот.
  Не зборувам за килограмите. И ликот и’ е баш симпатичен, ама облеката :x .
   
 16. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  [​IMG]
  Никогаш не сум помислила дека може да е болна, па и не сум слушнала такво нешто... но можно е!
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  Оф, оваа лепотава од Словачка ич не ми се допаѓа како се облекува. Баш ме утврдува во тоа дека едноставно глобално луѓето од средна Европа не знаат убаво да се облечат...или барем не по мој вкус.

  Ај сега можеби ќе ги налутам и верните обожавателки на Федерер, ама па ми одговараат заедно овие двајцава. Ниту него не можам да го гледам, ниту нејзе. Без вкус ми се и двајцата евентуално ме асоцираат на горчливо нешто, нит слатки, нит солени а никогаш насмеани. Поантипатични суштества, амин. По мое мислење. :|
   
  На girl1985 и Dgirlll им се допаѓа ова.
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.824
  Допаѓања:
  33.405
  Пол:
  Женски
  Ај сега не љубоморете на жената. Очигледно дека има нешто во неа што тојго бара кај жена и тоа е тоа. Еве Викторија Бекам е жена нафудбалер, најскапи алишта има па пак е ОДВРАТНА!!! Мене баш ми е супер женава!
   
  На Justice му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Сериозно има потреба од стилист. :|
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Јас мислам дека Мирка го гуши понекогаш! Секогаш е со него, а многу пати додека е на тренинг стои со телефонот враце или пишува пораки. Ама треба да обрне внимание на облеката понекогаш, на некои слики ми се допаѓа, убав накит носи ама некогаш е стварно запоставена, а тој секогаш е со стил!
  Ама ете тој ја сака...
   

  Прикачени фајлови: