Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Навистина ли ќе умре Фејза? Знае некој?
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.756
  Допаѓања:
  254.755
  Пол:
  Женски
  Ја гледам чат пат ради комбинациите на главната глумица :D мн убаво ја облекуваат.
   
  На ilijana12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Се согласувам со Joy1, ми се допаѓа стилот на Фејза, па претпочитам да ја гледам серијава понекогаш.
  Околу тематиката, веќе сте искоментирале, ништо особено, ништо веќе не видено.

  А само мене оваа Шукран ми е преубава? :wasntme:
   
  На SparkyAngel и Elissa им се допаѓа ова.
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  22.134
  Шукран е ракета, ептен јака. Силиконска уста а мислам и градите дека и се. Кај нејзе ја погодија во таа улога баш со марамата да шета.
  Инаку во филмот никакви чуства не приметувам кај никого, слаби се на тоа поле.
  А стилот на облекување на Фејза многу ми се допаѓа.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ Јас пак не приметив ни силикони ни ништо кај Шукран во оваа серија, може ако ја знаете од друга вие. :D Иначе мене ми е складна во улогата што ја толкува. А дека ми е поубава од Фејза, поубава ми е... и самата глумица што ја глуми Фејза никогаш не сум ја сакала. А за нејзиниот стил во серијата ќе се согласам. :)

  Претпоставувам на крај со Шукран ќе остане Билал ако умре Фејза... :?:
   
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  22.134
  А од каде пак сега умирачка на Фејза :o .
   
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ Па така прочитав, пишав горе во спојлерот ама изгледа никој не виде. :D Онаа глупавана група Турски Серии на ФБ објавиле нешто во стил „погодете кој од главните ликови ќе умре“ и така дознав... Свашта, се издавало ли така крајот... друго е некој намерно да прочита, друго е да му го избациш пред нос кога и да не сака не може да не види. |( Колку не ми беше интересна серијава, сега уште дупло толку не ми е...

  Ќе ја убие некој Селим што ќе сака да го убие Билал или да му се одмазди, така нешто... ќе ја прободе со нож.
   
 8. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  Тој Селим да не е љубовникот на маќеата на Фејза, само што го смениле глумецот, или јас турски сум катастрофа 8) ?
   
 9. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  ^ упс, тој бил Керим :D
  Збунка.
   
 10. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ Ич не ми текнува ни мене кој е, а може и допрва ќе се појави. :D

  Фејза е пијаничиште, при прв проблем одма ко мажиште седнува у кафана и се опива нозе дур ја држат. Билал машко па ниеднаш не го направил тоа. Ма за него боље онаа со мараматаааа, кај ќе мачи маки со онаа. :D А сега случајно ми текна, не беше Селим оној што ја сака Фејза и ја убедува дека Билал не е за неа? :talk:
   
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.331
  Пол:
  Женски
  Абе ајде, досега десетина сцени имам гледано (ниту еднаш цела епизода) и само гледам како двеве му го билдаат егото на овој, а он ништо не праи, напатен чоек у животов. Се јави некад на една од овие барем? Се фрлаат пред куршуми, ризикуваат, трпат понижувања како со тоа он да им прави услуга ... лимунада тешка. :puke: Многу слаби карактери или пак целта им била да ги направат такви.
   
 12. SilvanaIrwin94

  SilvanaIrwin94 Нов член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Taa e snaa na Bilal ama ne sum sigurna 100%
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.084
  Допаѓања:
  25.137
  Пол:
  Женски
  Зошто ја криеле Мурем (како и да се викаше) тетка што и е на Шукран од нејзе??? :?:
   
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.538
  Допаѓања:
  75.786
  Пол:
  Женски
  Каква е оваа љубов без бакнеж меѓу главните актери?
   
  На cresa-jagoda, Lovely93 и Luna91 им се допаѓа ова.
 15. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  9.099
  Истото го искоментирав и јас. Турциве ептен поштени. Пред брак нема бакнеж :lol:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Мустафа Сандал го глуми Билал? Или ја сум побркала нешто?
   
 17. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  И не само љубов, и се свршуваат без да се бакнат, па и во брак стапуваат! Но не е во секоја турска серија така, во некои навистина претеруваат... Ај да сфатам полицаецот што не ја баци Сонѓул во Карадај, такво семејство, она ептен срамежлива... но оваа отраканава да не го грабне Билал не ми е јасно. :rofl:

  Инаку не е Билал Мустафа Сандал, симпатичен е тој бе, Билал е грд, ништо убаво нема на него. :lol: Ни фаца ни висина, реално сеа... :angel:
   
  На vickyy90, Luna91 и Polsko им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.399
  Допаѓања:
  126.457
  Пол:
  Женски
  Шукран е поубава од Фејза, само тука со тоа бурката/марамата како и да се вика не знам личи многу грда...
  [​IMG]
   
  На ivancekitty, Lovely93, Luna91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ Да да, и мене ми е оваа сто пати поубава од Фејза! Таа дека ја дотеруваат и дека главна улога, инаку нема ништо посебно во неа. И јас и дечко ми кога ја видовме првпат Шукран без марама се изненадивме и веднаш се согласивме дека е далеку поубава од оваа. :lol: Онаа нема ништо убаво на неа бе, само висока слаба ко мотка, ни харизма, ни фаца црти, ни ништо... И во ниедна серија не сум ја видела позитивна и насмеана, мора да е до неа а не до улогите, бидејќи кој поседува нешто во себе се приметува ма каква му била улогата. :makeup:
   
  На ivancekitty и fallenangel им се допаѓа ова.
 20. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски