1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

  1. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    205
    Знае ли некој оригинален наслов?
    Интересна серија и има убави глумци, посебно Емел многу ми е убава.
     
    На merida и ilijana12345 им се допаѓа ова.
  2. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Huzur Sokağı
     
    На cresa-jagoda, jelena.rozga и ilijana12345 им се допаѓа ова.
  3. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    @Lovely93

    Мислам дека Фејза умира на крај, најверојатно последната сцена, ама веќе се стари со побелени коси.
    Не разбрав како што, веројатно е веќе во брак со Билал, оти е облечена во бурка.
    Набрзина ја извртев последната епизода на турски и незнам што и како се случувало.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Во право си и јас видов ќе пука еден во неа (првиот актер сто го глумеше Шефкет во Кога лисјата паѓаат) тука е и ќерката на Фејза и Билал која е веќе возрасна. Завршува стварно безвеза, ама и не се чудам многу зашто повеќето турски серии што ги откупуваат кај нас завршуваат така.
     
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    @Polsko

    Колку што разбрав тој и е беше маж пред Билал??
    Или грешка сум..:?:
     
  6. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    бидејки еднаш во неговото такси се качи една девојка бегајќи д емре и беше истепана и дојде емре ја теглеше да излезе од таксито и и се закануваше и на билал му фрли пари и му кажа гледај си ја работата и билал му излезе и се степа и затоа мисли дека не е добар изгледа е некој насилник. гледај после реприза го дава тоа вечерва
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ilijana12345

    ilijana12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Како да напишам за да ја гледам последната епизода, знае некој?
     
    Последна измена: 9 ноември 2014
  8. simez05

    simez05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Само оваа серија ја загледав други не гледам и не сум гледал... Нез ама мислам дека насловот на серијата го промашиле.. секоја епизода, пукање , брцање со нож . закани , викање на сред улица и пред сите , и други глупости се случуваат, барем засега, а Мирниот сокак се вика серијава до сега 300 лоши работи се случија во тој "Мирен сокак" или можеби нешто друго сака да каже насловот не го разбирам...
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.822
    Пол:
    Женски
    Фејза:Билал потребен си ми биди до мене
    Билал: (ваква фаца праи) ок ке бидам

    Абе фрчат емоции на сите страни во филмот :D
     
    На ilijana12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Беше мирен додека не дојде Фејза :)
     
  11. ilijana12345

    ilijana12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ulicata se vika taka a ako ne bese Vejza nemase da pocni serijata
     
  12. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    И јас малце гледав за да видам што се случува.Во 37 епизода завршува првата сезона во која Билал и Фејза треба да се земат мегутоа Фејза е уценета од од тој што го глумеше Шефкет во Лисјата да не се мажи со Билал.На свадбата Билал вика “да“ и Фејза иако го гледа тој на врата со пиштол на појас и она вика “да“ а Шукран знае за случката и трча да ги спречи додека овој не пука ама Шукран ке закасни и тој ке пука во Билал и мислам дека нема да има брак меѓу нив. Подоцна Билал запознава една женска и се жени со незе а Фејза, не разбрав, дали е силувана од тој “шефкет“ (мисла селим се вика) и останува трудна и се мажи со него. Он подоцна завршува во затвор а Фејза се развдеува од него и живее сама со својата керка, облечена со марама и работи како шнајдерка. После 23 години се разболува и оди во болница. Билал има син со таа жената кој станува доктор. Керката на Фејза ја посетува во болницата и таму се запознава со синот на Билал и се договараат да се земат. Докторов го вика татко му (Билал) да одат да ја запросат невестата. Вратата ја отвара Фејза и на врата доага Билал со синот да ја проси керката на Фејза. Бидна просидбата и на излегување од дома, керката на Фејза влезе дома а синот на Билал отиде по колата а овие двајца си правеа муабет на вратата. Се појавува “шефкет“ бившиот маж пуштен од затвор и ги гледа овие двајца заедно,, влага во двор со нож да го убие Билал и Фејза се фрла пред него и овој ја убива и така безвеза завршува.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ја гледа серијава. Мене воопшто не ми се допаѓа. Сите женски во серијава се вљубиле во Билал како да е бог знае што, па и кога го видов крајот мило ми е што не ја загледав
     
  14. ilijana12345

    ilijana12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Serijava od pocetok mi bese mnogu uba ama krajov.......
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Кој ужас, Бог да чува е серијава... Некој па имаше пишано дека Билал и Фејза ќе имаат заедничка ќерка па после тоа (на старост) ќе биде Фејза убиена. Очигледно тоа не е точно, вистинскиот крај е уште бетер. :D
     
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Јас па мислев дека ќе бидат заедно Фејза и Билал :(
     
  17. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам Хасан таткото на Шукран ке умре а пред тоа ке разберат сите дека има уште една керка и која е ..Сестра и на Шукран ке сака да си оди ама Садет нема да дозволи и таа ке остане со нив да живее татко и на Фејза ке се освести и ке почне да соработува неш со Шефкет а инаку Фејза ке почне да работи кај него по препорака на Лејла...Нешо и Емел ке биде врзана со овој Шефкет ке кова неш а он па за да ја добие Фејза...После тоа и мајка и на Фејза се појавува во филмот но неможев да сфатам шо ке се случи со нив Ваа сестра и на Шукран ке отвори кафетерија таму ке работи а ке си се плетка со Емре и ке крие а Емре оди со неа за да и се одмазди на Шукран...Билал ке има жена и таа на порагајот ке умре ете ви го цел филм :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    После ке се појави и еден убавец кој ке ја сака Шукран и она него вајда ке ја побара и за жена ама неш ке му се случи изгледа на тој..овој Керим ке си заврши во затвор
     
    На SparkyAngel и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Сума сумарум, очигледно во серијава никој нема да остане поштеден а? :D
     
    На eliesaab и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  20. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Филмов е целиот изврзан со многу глупав крај....и овој неџати ке ја засака Шукран :D