Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  169
  Знае ли некој оригинален наслов?
  Интересна серија и има убави глумци, посебно Емел многу ми е убава.
   
  На merida и ilijana12345 им се допаѓа ова.
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Huzur Sokağı
   
  На cresa-jagoda, jelena.rozga и ilijana12345 им се допаѓа ова.
 3. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.765
  Допаѓања:
  119.687
  @Lovely93

  Мислам дека Фејза умира на крај, најверојатно последната сцена, ама веќе се стари со побелени коси.
  Не разбрав како што, веројатно е веќе во брак со Билал, оти е облечена во бурка.
  Набрзина ја извртев последната епизода на турски и незнам што и како се случувало.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Во право си и јас видов ќе пука еден во неа (првиот актер сто го глумеше Шефкет во Кога лисјата паѓаат) тука е и ќерката на Фејза и Билал која е веќе возрасна. Завршува стварно безвеза, ама и не се чудам многу зашто повеќето турски серии што ги откупуваат кај нас завршуваат така.
   
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.765
  Допаѓања:
  119.687
  @Polsko

  Колку што разбрав тој и е беше маж пред Билал??
  Или грешка сум..:?:
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.384
  Допаѓања:
  126.353
  Пол:
  Женски
  Зошто нејќе Билал, Шукран да се земе со Емре ( ако така се викаше)? :?:
   
 7. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  435
  бидејки еднаш во неговото такси се качи една девојка бегајќи д емре и беше истепана и дојде емре ја теглеше да излезе од таксито и и се закануваше и на билал му фрли пари и му кажа гледај си ја работата и билал му излезе и се степа и затоа мисли дека не е добар изгледа е некој насилник. гледај после реприза го дава тоа вечерва
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Како да напишам за да ја гледам последната епизода, знае некој?
   
  Последна измена: 9 ноември 2014
 9. simez05

  simez05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Само оваа серија ја загледав други не гледам и не сум гледал... Нез ама мислам дека насловот на серијата го промашиле.. секоја епизода, пукање , брцање со нож . закани , викање на сред улица и пред сите , и други глупости се случуваат, барем засега, а Мирниот сокак се вика серијава до сега 300 лоши работи се случија во тој "Мирен сокак" или можеби нешто друго сака да каже насловот не го разбирам...
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.751
  Допаѓања:
  254.568
  Пол:
  Женски
  Фејза:Билал потребен си ми биди до мене
  Билал: (ваква фаца праи) ок ке бидам

  Абе фрчат емоции на сите страни во филмот :D
   
  На ilijana12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.300
  Пол:
  Женски
  Беше мирен додека не дојде Фејза :)
   
 12. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ulicata se vika taka a ako ne bese Vejza nemase da pocni serijata
   
 13. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  И јас малце гледав за да видам што се случува.Во 37 епизода завршува првата сезона во која Билал и Фејза треба да се земат мегутоа Фејза е уценета од од тој што го глумеше Шефкет во Лисјата да не се мажи со Билал.На свадбата Билал вика “да“ и Фејза иако го гледа тој на врата со пиштол на појас и она вика “да“ а Шукран знае за случката и трча да ги спречи додека овој не пука ама Шукран ке закасни и тој ке пука во Билал и мислам дека нема да има брак меѓу нив. Подоцна Билал запознава една женска и се жени со незе а Фејза, не разбрав, дали е силувана од тој “шефкет“ (мисла селим се вика) и останува трудна и се мажи со него. Он подоцна завршува во затвор а Фејза се развдеува од него и живее сама со својата керка, облечена со марама и работи како шнајдерка. После 23 години се разболува и оди во болница. Билал има син со таа жената кој станува доктор. Керката на Фејза ја посетува во болницата и таму се запознава со синот на Билал и се договараат да се земат. Докторов го вика татко му (Билал) да одат да ја запросат невестата. Вратата ја отвара Фејза и на врата доага Билал со синот да ја проси керката на Фејза. Бидна просидбата и на излегување од дома, керката на Фејза влезе дома а синот на Билал отиде по колата а овие двајца си правеа муабет на вратата. Се појавува “шефкет“ бившиот маж пуштен од затвор и ги гледа овие двајца заедно,, влага во двор со нож да го убие Билал и Фејза се фрла пред него и овој ја убива и така безвеза завршува.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја гледа серијава. Мене воопшто не ми се допаѓа. Сите женски во серијава се вљубиле во Билал како да е бог знае што, па и кога го видов крајот мило ми е што не ја загледав
   
 15. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Serijava od pocetok mi bese mnogu uba ama krajov.......
   
 16. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Кој ужас, Бог да чува е серијава... Некој па имаше пишано дека Билал и Фејза ќе имаат заедничка ќерка па после тоа (на старост) ќе биде Фејза убиена. Очигледно тоа не е точно, вистинскиот крај е уште бетер. :D
   
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Јас па мислев дека ќе бидат заедно Фејза и Билал :(
   
 18. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам Хасан таткото на Шукран ке умре а пред тоа ке разберат сите дека има уште една керка и која е ..Сестра и на Шукран ке сака да си оди ама Садет нема да дозволи и таа ке остане со нив да живее татко и на Фејза ке се освести и ке почне да соработува неш со Шефкет а инаку Фејза ке почне да работи кај него по препорака на Лејла...Нешо и Емел ке биде врзана со овој Шефкет ке кова неш а он па за да ја добие Фејза...После тоа и мајка и на Фејза се појавува во филмот но неможев да сфатам шо ке се случи со нив Ваа сестра и на Шукран ке отвори кафетерија таму ке работи а ке си се плетка со Емре и ке крие а Емре оди со неа за да и се одмазди на Шукран...Билал ке има жена и таа на порагајот ке умре ете ви го цел филм :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  После ке се појави и еден убавец кој ке ја сака Шукран и она него вајда ке ја побара и за жена ама неш ке му се случи изгледа на тој..овој Керим ке си заврши во затвор
   
  На SparkyAngel и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Сума сумарум, очигледно во серијава никој нема да остане поштеден а? :D
   
  На eliesaab и SparkyAngel им се допаѓа ова.