Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Филмов е целиот изврзан со многу глупав крај....и овој неџати ке ја засака Шукран :D
   
 2. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Filmov stored Mene e ubav do 36 epizoda
   
 3. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Мислам дека тој Селим(шефкет од лисјата) го удира со колата татко и на Шукран и он така умира...само не знам дали заради тоа ке оди во затвор.
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Јас мислев со сестра му на Билал ќе се засакаат, така ми личеше цело време мене. Лелеејј мешаниции. :o
   
  На ilijana12345 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Кај кога прашав во темава, ми рекоа дека оваа ќе биде сестра му на Билал :?:
   
 7. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  14.024
  Пол:
  Женски
  На почеток ми беше доста интересна, али сеа е се толку замешано што ми се повраќа од сите ликови буквално.
  Па уште кога го прочитав и крајот, не, дефинитивно нема да продолжам да ја гледам.:|
   
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.765
  Допаѓања:
  119.687
 9. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.129
  Мене лично ми се допаѓа како изгледа Шукран и улогата што ја игра во серијава на скромна и воспитана девојка, поубава ми е од Фејза и со марамата и без ми изгледа нежна и природно убава. Од Фејза само само стилот на облекување ми се допаѓа друго ништо, не ми се допаѓа ниту улогата што ја игра на разгалено искомплексирано дете.
   
  На Lovely93 и christinnn им се допаѓа ова.
 10. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  24.298
  сеа во епизодава на крај шо заврши дадоа дека во седната билал нешо збори со докторот и прашува што и е на шукран. Што и е стварно?
   
 11. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Sega ja gledam mi se dopaga
   
  На ilijana12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Според мене филмот е много убав!
   
  На Ana3567 и ilijana12345 им се допаѓа ова.
 13. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Го гледам само на рекламте, дека немам време..:)
  Инаку Фејза си е супер, убаво лице, коса, тело.. толку можев да видам од рекламите.. :)
   
  На ilijana12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Abe umre bilal?
   
 15. peregrina

  peregrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  Не е умрен ама не ми е јасно што ке се случи како се појавува со нова жена дали некој има гледано?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. peregrina

  peregrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
   
  На ilijana12345 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Чиј е погребот луѓе? Кој умира?
   
 18. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Хасан умира татко и на Шукран :worried:
   
 19. peregrina

  peregrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  Селим хасан подоцна ке биде згазнет мн глупав крај има филмов нема повеке да го гледам
   
  На flowersss и Ana3567 им се допаѓа ова.
 20. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Убав си е филмот што му фали ;)