Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  62.027
  Пол:
  Женски
  Го гледав на нет и се разочарав се и сешто ќе се измени.
   
  На 24.07 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Срекен крај 8)
   
  На Lovely93, Barbie20, ilijana12345 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Му фали секако ;)но некои серии завршуваат така :wasntme:
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.107
  Пол:
  Женски
  А каков е крајот?
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.107
  Пол:
  Женски
  А со Шукран што стана...нешто се ми се измеша хахааа
  Не мислев дека ќе одат до тамо...со бели коси хахааа
   
 7. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  1.880
  Пол:
  Женски
  Значи поглуп филм неможат да измислат!
  Се се испомешува и на крај завршува безвеза!!!
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Барем да беше со убав крај.... се разочарав од крајот не сакам приказни без убав крај....
  Но тоа е
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  1.880
  Пол:
  Женски
  Овде филмот уште на средина се расипува.. -.-
   
  На cresa-jagoda и angelche16 им се допаѓа ова.
 10. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Што се случува зашто Билал даде оставка? Четвртокот спремаа свадба петокот не гледав и денес неможам да се уклопам во серијава. :tmi:(facepalm)
   
 11. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  3.320
  Пол:
  Женски
  Да не ја знаете која е мелодијата сега што ја пуштија, кога и мавна шлаканица Билал на Фејза и кога си одеше Билал, не беше со гласови само мелодија како виолина беше мислам... Ја барав ама не можам да ја најдам.. :):o:
   
 12. loveu

  loveu Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  На оваа ли мислиш?
   
 13. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  3.320
  Пол:
  Женски
  Не, не е таа. :)
  од 1:16:10 почнува таа која ја барам. :)
   
  Последна измена: 16 декември 2014
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.538
  Допаѓања:
  75.699
  Пол:
  Женски
  Кој е „путеров“ на Шукран??Какви очи има...:inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  можеби 2 недели како не ги гледам и вечерва ги фатиф на крајот.....подосадни не можат да бидат...истото го вртат од почеток,Шукран, Фејза......Фејза, Шукран....тоа пак тоа....кога и да гледам билал раскинува со Фејза а овие бабите одма се радуваат оти Билал ке ја земе Шукран.....Шукран глупа како гуска, мајка и селска тралалашка.....Билал, “сакам кажам, незнам речам“ ама да не ја увредам мама....Фејза, распрдена кокошка а незината маќеа си игра мајтап со сите......досадно....многу досадно....
   
  На Marossa и TheSecret им се допаѓа ова.
 16. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Што му фали на Фејза и Шукран двете се прекрасни никој не е размазен и распрден тие имаат баш убави особини а на тој што му е досаден филмов незнам зошто го гледа
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.483
  Допаѓања:
  3.792
  Пол:
  Женски
  Да не го знае некоја името на тој лепотанот што се појави? Се утепав од барање :lol:
   
 18. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Шукран е глупа оти уште оди по умот на мајка и и сеште го сака Билал знаејќи дека нема никаква надеж, а Фејза е размазена богаташка која сака да биде со конзервативниот Билал ама има мерак и да си излегува на пијачка и тајни состаноци со Селим за кои Билал се лути......И колку пати до сега раскинаа па се смирија со Билал....и ти не се нервирај што мене ми е досаден филмов и не го гледам туку одвреме нареме само на реклами ке свртам да видам по кој пат Фејза раскинува од Билал и ја напушта куќата и по незнам кој пат Шукран и поверува на мајка и дека конечно Билал ке ја земе за жена.....
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Онур Туна
  [​IMG]
   
  На ivancekitty, ilijana12345, Barbie20 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Луѓе, една молба ??
  Може ли некој да ми каже каде да ја најдам последната епизода од Судбината на една Зерда бидеќи беше на Св. Никола и бевме на гости па не ја видов а Канал 5 нема репризи .....или јас не знам дека има !!!