Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Во понеделник мислам дека ќе ја дадат ама не сум сигурна за времето. После 12 часот ги даваат репризи од мајки и ќерки и судбината на една Зерда само незнам по кој редослет.
   
  На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Фала ти !! Сигурно е денски, а јас сум на работа, тешко дека ке можам да ја гледам....штета, не видов што стана со Зерда !!
   
 3. Ina Ina

  Ina Ina Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Луѓе ќе отупите со турскиве серии:) спуштете си од интернет познати светски серии и гледајте нешо добро и квалитетно...барем интернетов кај нас не е ограничен
   
 4. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Ќе биде нешто меѓу Шукран и овој лепотанов?
   
  На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Колку ми е антипатичен Селим, ми иде со нешто преку телевизор да го учукам. :muscle:
  Леле колку само ми иде на живци кога на Фејза ќе и рече Љубена. :@ |(
   
 6. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  не е крив Селим, крива е Фејза за се што и се случува....сама све си дозволи....пред Билал се дере ко нетачна а кога ке остане на само плаче по него....и Билал, коњ....толкав суртук, божем професор на факултет ,дозволи мама да му најде жена и да му ја избрка женската што ја сака.....како и да е, многу глуп крај има серијава.....
   
  На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 7. ilijana12345

  ilijana12345 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Серијата има крај ама тие си глумат вие нервирајте се за џабе
   
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  24.298
  Инаку од што ќе умре оваа жена му на Билал? При породување нешо или? Знам дека коа ќе се породи у една епизода и го зема бебето па умира.
   
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Ја барам музиката што ја слуша Шукран, што и ја даде Али, ама неможам да ја најдам
   
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  22.127
  Речи му на Али да ти даде и тебе една музика :P
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Аахаххаха :D :D :$
   
 12. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Малку е касно можеби ама види на страната со превод таму би требало да ја има
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Дали знаете што ќе се случи помеѓу Ѓокхан и Хаџер мислам дека ке се земат, ама мое мислење. Не знам што ќе се случи.
   
 14. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  22.127
  Сите изумреа во серијата, па повеќе умирачки само на воените полиња кај Величествениот сигурно имаше. Во друг филм ова ниту се видело ниту се чуло, Очај.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Штета што Фејза ќе умрит може пак ќе имаше нешто меѓу нив.
  Штета. :(
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  32.742
  Пол:
  Женски
  Ќе умре на самиот крај на серијата. Овој лудаков ќе ја прободи. Инаку до старост ќе останат со овој што го сака.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Знам го гледав тој дел сега.
  Ти благодарам.
  А знаеш што ќе се случи со Хаџер и Ѓокхан?
   
 18. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  А со Али што ќе биде и тој ли ќе умре? :(
   
 19. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  3.320
  Пол:
  Женски
  Ќе умре ли Шукран? ;(:(:envy:;(;(;(;(:x
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  25.129
  Пол:
  Женски
  Колку што знам не :)
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.