Мирниот сокак (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 септември 2014.

 1. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Нема да умре ;)
   
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Фејза ке умре во последната ама тоа ке биде 23 години после сегашните случувања. Фејза ке роди дете а Селим ке оди во затвор.Во мегувреме ке се разведат.После 23 год тој се врака од затвор.Фејза ке живее сама со ќерката која е возрасна. Билал исто така ке живее сам со синот кој станува доктор. Фејза се разболува и додека лежи во болница, керка и и синот на Билал(докторот) се заљубуваат. Синот на Билал го носи татко му да ја просат и кога ѕвонат на врата (посе 23 год.) вратата ја отвара Фејза и ШОК !! Се верат и на испаќање пред порта доага Селим, само што излезен од затвор и пак ги гледа овие двајца !! Се залетува да го убие Билал а Фејза се испречува пред него и ја убива незе а таа му умира во рака на Билал и тооо....
   
  На joy1, Irrepleceable и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  ^ ајдеее значи сепак билал и фејза нема да се земат пак?
   
 4. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Нема :(
   
 5. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Па и мене што ми е чудно незнам. Кај се видело среќен крај во турска серија. До толку ли се депримиран и песимистички народ..
   
  На La Gatita :) му/ѝ се допаѓа ова.
 6. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Хехехе тоа само во шпански серии
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  10.271
  Пол:
  Женски
  па навистина серијава ке заврши многу глупо фејза ке умре ај а со сеа и али ли ке умре ???