1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од teddybear, 23 април 2011.

 1. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Значи не најдов ваква тема а мислам дека е потребна. Ако не е потребна - кантичка.

  Ми текна една фикс идеа, како поклон на дечко ми за дипломска да го однесам на убав викенд. А и општо одамна планираме ама никако да испадне.

  Знаете ли некои места, хотели, мотели, кои се на мирно место, опкружено со зеленила и убава глетка, а да не е енормна цената да ме донесе до банкрот. Сигурно и низ нашава држава има места кои мора да се видат и посетат. Па не се само Скопје и Охрид градови.

  Јас најдов некои местенца ама се во сред град, гужва и галама а тоа е она што сакам да го избегнам.
   
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Мене прво што ми текна да ти препорачам беше Богомила, има издаваат куќи/соби
  Исто така и Вевчани...прекрасна е природата, смирува самото место.
  Крушево.
  Ако ми текне уште некое местенце вакво ќе допишам.
   
  На miljkovic и teddybear им се допаѓа ова.
 3. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Па во Струга имаме еден прекрасен хотел со 4 sвездички Хотел Дрим, навистина прекрасен е внатре. Блиску е и до езерото(езерото е одма зад него) ама сега за цената не знам,но за пријатно и удобно да е, верувај ми е,но ти си знаеш. ;) Исто така во Струга има прекрасни зеленила и природа исто така имаат и базен во хотелот и одма во дворот е како кафич (таму понекогаш одеме јас и другарките) убаво е местото навистина. :)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Брана Градче - Кочани прекрасно, мирно место, створено за уживање
   
  На V!ncent>v@n<G0gh, mims-89 и teddybear им се допаѓа ова.
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Кој е од Ваташа или пак од околината нека го објасни поубаво местото ако може, бидјеќи не го знам по име. Од браната во Ваташа се оди нагоре по еден пат, може има километар, ако не и помалку и тука е Манастирот. Се нарекува мислам дека Моклишки Манастир - Св. Никола. Треба да е овој, ако сум грешка поправете ме.
  http://www.makedonskimanastiri.mk/11.html
  После него каде што оди автомобилот има пат за од десна страна да продолжите како надоле. Тука има река мислам дека или како што ми кажаа попозната била како Самовилската вода. Има место за седење и масичка. Местово е идеално за релаксација и опуштање. :)
   
 6. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  матка дефинитивно
   
 7. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Вевчани најубаво и најчисто место ;)
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Во Вевчани издаваат куќи?
   
 9. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Вилите во Беровско, посебно оние накај езерото-ама со резерација однапред.
  Галичник-сеуште ми стои во агендата за прошетки исто како и спиењето во
  манастирот Јоаким Осогоски-Крива Паланка.
  Крушево и Маврово ми се ок. Уф и да Преспа-вери лајк :)
  .... За малку Пелистер ке го заборавев! ;)
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Вевчани и само Вевчани.
  Толку добро место за одмор...опуштање...релаксација... Се' што треба за максимално да се опуштиш.
  Тука се и Вевчанските извори, кои дополнително придонесуваат за целата оваа атмосфера.
  [​IMG]
  [​IMG]


  Исто така и Берово.
  Манастирот св. Архангел Михаил е погодно место за релаксација.
  Мир, спокојство, тишина...
  [​IMG]
  исто така и Беровското езеро би било тажно да се отиде до Берово а да не се посети.
  Во Берово има еден хотел, блиску до езерото, само сега да ме утепаш не ми текнува како се вика....
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Aurora Spa се вика хотелот во Берово.
  Еве ќе споделам неколку слики од таму
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Vladus, Strawberry.6, Star19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Vo Planina Najubavo mesto mozes da pravis so ti dusa saka :P Pre ubo eee !!!!!
  [mod-kirilica:2hvj8llz][/mod-kirilica:2hvj8llz]
   
 13. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  феминки некое убаво место не далеку од скопје така за преку викенд за еден ден да се отиде????
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.627
  Допаѓања:
  121.369
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Први што ми текнаа се Гари и Берово.
  За Гари не знам како со наоѓање сместување,зошто бев во куќа на блиски роднини,и мислам дека на поубаво место не сум била :) Секое утро не будеше шумот на реката,птиците,неописливо !Природата па -што да коментирам.
  За Берово предноста е што лесно се наоѓа сместување а и не е многу скапо :)
   
  На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација.

  Јас дефинитивно Ви препорачувам Берово, Аурора спа е едно нешто за уживање како што и Игор Џамбазов знае да ја нарече македонската Швајцарија :) За подетални информации можете да видите на страната на Аурора http://www.aurora.com.mk/?lang=mk е сега малку е поскапо, но прекрасно е :)
   
 16. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  38
  Daj se sto znaete,mesto,cena,dobar vozduh!dzabe samo da se spomnuva mesta,da se znae i kolkav dzeb treba,me voodusuva toa da se odtrgnes od gradskata vreva i da fatis cist vozduh,ajde pls mala pomos
   
 17. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Малешевијата (Берово и Пехчево) се прекрасни и мирни места.
  - http://berovobooking.com.mk/mk.html на линкот има информации за издавање на соби во градот Берово, на беровското езеро и во туристичката населба Абланица, како и за Равна Река туристичкото место во Пехчево. Природата е многу убава, воздухот чист. Преубава дестинација за одмор и релаксација.

  Беровско езеро:
  [​IMG]

  Водопади во Пехчево:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Колешинските водопади + смоларските се исто убаво место за одмор, но незнам како е со сместување во нивна близина бидејќи јас ги имам шетано еднодневно.

  Колешински водопади:
  [​IMG]

  Смоларски водопади:
  [​IMG]
   
 18. miljana1991

  miljana1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Лазарополе - прекрасно место за одмор и рекреација. Посетете го :)
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  матка дефинитивно,имам викендица таму рај е,плус блиску е до градот :)
   
 20. acencetokitty

  acencetokitty Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Ајде помош ми треба...

  Ајде вака давајте предлози за романтичен викенд , каде? во кои хотели? Битно во хотелот да има камин или џакузи..Другото ништо не е важноо..ајде мислење ве моламмм..