1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мирни места, погодни за викенд, опуштање и релаксација

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од teddybear, 23 април 2011.

  1. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Ајде помош ми треба...

    aurora spa berovo ili vo nekoj hotel vo bansko mmmm milina
     
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.412
    Пол:
    Женски
    Ајде помош ми треба...

    Имаш и во Катлановска бања, во моментов на попуст на Групер, џакузи или базен за двајца плус романтична масажа, можете да искомбинирате со некој убав ручек. Тоа е ако барате за еден ден, а ако барате со престој можеби Маврово - хотел Радика, Берово - Аурора, ама и двата се екстремно скапи, полупансион во Радика е 75 евра, во Бетово е 80 евра, подобро почекај некоја понуда за зимување, може ќе најдеш нешто ;)
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Си имаме ние едно скришно местенце на Прилепското езерои си одиме таму со шатори.
    Надвор од градската галама ,тивко ,релаксирачко ,создадено за совршен одмор.
     
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Ние одиме во Берово.
     
  5. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Етно село има и апартман и убава храна е сега некој поглед нема којзнае каков,исто така и Визијана е тука уште поубав амбиент за храна не коментирам,Вевчани рај за душа,Берово ексклузивно и за оние со подлабок џеб ако можеш да си приуштиш или Аурора или хотел ресторан Манастир а и приватен смештај можеш да си побараш за во Берово.
    Да не заборавиме хотел Радика Маврово исто преубаво со сите поволности но и поскапо.
    Е сега кога ке споредиш овие наши поубави и полуксузни места со сите удобности се горе доле со иста цена како да си уплатиш и за некој хотел или бања во Бугарија .
    На крај се се сведува на парите и колку и што сакаш да си приуштиш.
    Еве како идеја за поклон за дечкоти можеш да му подариш пакет на масажа со вулкански камења,чоколадна масажа или па масажа во солена соба па потоа и на вечера во Мулино Воденица.
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Од кога сакам да одам на некое такво место и никако да отидам.За Нова година се збори со друштво да идеме во Берово.Ама едно е друштво а друго е да си сам со некој на мирно местенце и да уживаш максимално.
     
  7. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.990
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто... Берово не го обожавам ич.. ама затоа Радика не ја мењам за ништо на светов :)
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bubibubibubi

    bubibubibubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    Аурора прекрасно место и хотел Манастир исто така а цените и не се многу скапи пример во хотел Манатир ноќевање и доручок 1800 ден.


    http://www.zdravo.com.mk/aurora-resort- ... ki-a-nash/
     
  9. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Девојки може ли некоја да ми каже како е во Катланово, што има да се види? Сакаме со дечко ми да идеме негде онака на еден ден, чисто мала прошетка...Глеав на нет, има црква Св. Никола, ко што можев да приметам блиску е до патот, тоест до автобуската станица...има ли некое ресторанче, кафич да се седне, на пијачка, ручек? Во тоа што е бања, видов има ресторан, ама многу чаршавесто ми се виде, ко ресторан за свадба ми личи? А?
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    нека помини ова екстерново и кога ќе се качам на планината не слевам 1-2 недели...ми здосади од градов...
     
  11. frose1

    frose1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    35
    романтичен викенд

    Се ближи годишнината па сакам со дечкото да идиме некаде на викенд но не знам каде. Кажете некој предлог по можност источна мак.
     
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    романтичен викенд

    Мој предлог е Берово.Конкретно Aурора спа центарот,3 дена и 2 ноќевања со полупансион и користење на внатрешен базен спа цената е 59е.Многу е убаво.Имаат повеќе пакети,па можеш да разгледаш на нивната веб-страна.
     
  13. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Бел Камен- Плачковица. Прекрасно место, баш за опуштање. Прекрасен пејзаж, добар персонал. Само пофалби до Бел Камен.
     
  14. Ninna4

    Ninna4 Нов член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Kade za vikend ?

    ideja kade moze da se odi na vikend vo kumanovska okolina, so decko sekako. :P
    mestoto da bide ubavo i prikladno za studenskiot paricnik. :P
     
  15. tikvi4ka992

    tikvi4ka992 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    Брајчино и Љубојно - Преспа, Брајчино има манастир Св. Петка, местото околу манастирот е преубаво, има и конаци за спиење, долу во селото има и ресторан со соби, и прекрасна Преспанска храна, во Љубојно имате исто соби за преноќување, по желба може и некое Преспанско јадење :)

    Скребатно- Охрид: Се оди преку с. Лескоец, на 9км е од главниот пат за Ресен-Охрид, од лева страна. Има манастир Св. Богородица, конаците се во изградба, ама мислам дека има некои што се готови, имате летниковци, изградени фурни, место за скара, и природа околу вас колку да сакате, прекрасно место. :) :) :) ;) ;) ;)
     
  16. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Берово можам да го препорачам. Место со свеж и здрав воздух.Секоја година одам овде.Хотелите Аурора и Манастир се погодни за викенд, опуштање и релаксација, ама неможе секој да си го дозволи тоа, хотелите се со по 4 и 5 ѕвездички.Но немора баш таму.На пример манастирот Св.Богородица е одлично место за опуштање, мирно место и се околу него е зеленило.Си има клупички за седење, водичка за пиење,наседени се убави цвеќиња.Лани кога отидовме мајка ми дури заспа гледајќи го зеленило и дишејќи го чистиот воздух. :lol: А погоре од манастирот има уште еден манастир, само незнам како се викаше.Покрај него тече и реката која е толку бистра и свежа.Понатаму, има уште еден манастир и тој незнам како се вика, ама се наоѓа подолу од Св.Богородица и за да се дојдете до него треба добро да се искачите по едно ридче.Леле здосадив со манастирите, ама ајде уште за Св.Архангел Михаил да кажам.Манастирот е во склопот на хотел Манастир и секој може да го посети, не само тие што се гости во хотелот.Овде се влегува преку еден вид на тунел и потоа си има горе и куќички за калуѓерките и се е зелено како и кај Св.Богородица.Убавинии.Мене секогаш ми е преубаво кога доаѓам овде.А и браната да не ја заборавите, и таа е погодна за одмор, ама порано тоа. Сега некако е запустена, ама се надевам дека и тој проблем ќе се реши.Посетете го Берово, нема ве изневери. :*
     
    На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
  17. despin4e05

    despin4e05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    14
    Сакам да прашам како можам да стигнам до Кањон Матка, кој број на автобус оде до таму и од каде тргнува???
     
  18. Emilijaa13

    Emilijaa13 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    29
    Лани бев во хотел Манастир во Берово на викенд, и ептен бев задволна и од цената и од хотелчето, и од услугата, а особено многу бев задоволна од храната. Храната е превкусна. А и башка се надишив чист воздух. :)
    За сите оние што сакаат да си наполнат батерии, да одат на некое мирно место и да се релаксираат, топло им го препорачувам. :)

    http://www.hotelmanastir.com.mk/
     
  19. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Сум имала одено во Михајлово тоа е некако на планина има и хотел прекрасно е ...
     
  20. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Радожда. :)
     
    На tina2018 и referentka им се допаѓа ова.