1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мислења за новата платформа

Дискусија во 'За форумот' започната од Papillon.Papi, 30 октомври 2014.

  1. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Овде како што гледам во известувањата и онака само неколку дена наназад се има преглед, после самите се губат. Мене поентата ми беше дали може да се направи некакво проширување и со нотификациите за нови одговори како што можело со означувањето. Зашто и без тоа со 20 мислења на страна малку се измени и прегледноста на форумов, па уште и известувањата да не се по редослед... А за надгледување теми, сигурно логично е да надгледувам некоја со послаба посетеност, инаку тие најактивните и поновите постојано ти се пред очи и нема потреба од тоа. Мислам, ОК, вие си знаете какви опции имате на располагање.
     
    Последна измена: 9 ноември 2014
  2. Mihajlo

    Mihajlo Администратор Член на тимот

    Се зачлени на:
    20 ноември 2008
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    476
    Пол:
    Машки
    UPDATE: Работиме на опција за избор на потемна позадина по желба.

    Сега нема ограничувања. :)

    Таблет? Пробај landscape и би требало да се појават.

    За жал недостасува тоа копче, а признавам дека беше многу корисно. Ќе проверам дали би можеле набрзо и тука да имплементираме таква опција.
     
    На cresa-jagoda, senza.parole, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    А да ни ја вратите старата платформа???
     
    На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Досадна ќе станам :$
    Како да направам да не ми се гледа мојот онлајн статус и мојата моментална активност?
    Во приватност тие треба да бидат штиклирани или не?
     
  5. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А зошто можам да ги читам мислењата на сите членови, воедно и моите, кога не сум логирана???

    Вчера читкав нешто, не бев логирана и по грешка, случајно стиснав на мислењата кај една членка и ми ги отвори. :o Идам кај други, пак ги отвара, одам кај моите, и нив ги отвара.

    Можеби некој веќе пишал за ова погоре. Не знам. Ама мене воопшто не ми се допаѓа. Така може кој сака да ни ги чита мислењата. Ова требаше дури построго да се направи, да не може да ги гледа мислењата секој член што има помалку од 50 мислења (пример), а не на изволте да се сите наши мислења на буквално секој. Не, не, не е во ред ова. Променете нешто.

    Другото си е ок. Немам замерка, се' си е функционално и на дофат.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Не си досадна. Кој пита не скита. :D
    Оди на твојата иконка горе десно и најдолу имаш „Покажувај дали сум онлајн“. Одштиклирај го. И да знаеш од кај тебе секогаш ќе се гледа дека си онлајн, ама ние нема да можеме да видиме. :)


    Можеш да го промениш тоа самата мислам. Се зборуваше пред некоја страна ама еве: Одиш на твојата иконка горе десно па „Приватност“, и штиклирај си. :)


    Инаку дојдов да кажам дека многу ми се допаѓа новото иконче на фемина. Супер е. :wasntme:
     
  7. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.053
    Допаѓања:
    15.940
    Сега директно реклами и на форумот ќе има? Што е работата со подарокот од ДМ?:$ Наградна игра за најсладникави рецензии?
     
  8. Mihajlo

    Mihajlo Администратор Член на тимот

    Се зачлени на:
    20 ноември 2008
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    476
    Пол:
    Машки
    Па, не би рекол дека се реклами. И порано биле подарувани производи, едноставно сега одлучивме тоа да се случува почесто поради големиот интерес. Сите светски женски медиуми подаруваат производи, еден куп блогерки пишуваат рецензии, па сметавме дека е исклучително позитивно истото да го организираме и на Фемина. Создадена е посебна категорија за целта, па доколку не сте заинтересирани, едноставно прескокнете ја.

    Меѓу другото, дури и кога би имало реклами, не гледам зошто тоа би било чудно. Дури и најголемите странски форуми (па и друштвените мрежи како Facebook, Twitter, Instagram) се издржуваат со помош на реклами. :)
     
    На mims-89, Gordana10, senza.parole и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    @mihajlo , кога си веќе тука, сакам да прашам како можам да пребарувам мои мислења во одредени теми?
    Порано одев на моите мислења, па во лентата го пишував името на темата и ми излегуваа мислењата, сега не можам да се снајдам. Има решение за ова? :(
     
  10. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Знам дека во приватност се подесува за тоа кој, што може да гледа од твојот профил. Ама конкретно за ова што јас го кажав, нема опција дали сакаш или не сакаш, туку на сите им се гледаат мислењата.

    Мене сите ми се штиклирани на "само членови". И вчера проверив и еве сега повторно. Значи не е до тоа. Туку воопшто не постои избор за овој проблем, барем јас не најдов. И мислам дека треба и тоа да го средат. Секој член поединечно треба да си одбере дали сака или не.
     
    На cresa-jagoda и Lella им се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    @Lella кога ќе влезеш во темата кликни на барај, штиклирај пребарај ја само оваа тема и внеси го твоето корисничко име во Испратено од членот.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Абе како мислења во тема може да се видат, ама да ти оди некој кај тебе на профил не може да ти пребарува. Не може ни профилот да ти го отвори ако не е регистриран.
     
  13. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Може и гостин да ти ги пребарува мислењата :(
    Еве сега се исклучив, таму каде што беше штиклирано, одштиклирав, се одјавив, најдов некое мое мислење и кога кликнам на бројот на пораки право ме носи на листата со сите мои мислења...
    Тоа не можеше на старата платформа...
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ииии вистина бе... ццц.
     
  15. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Фала Реин, ете кај се криел зајакот.
    Луѓе, што зборувате инаку? Не знам за вас, ама кај мене, кога ќе се одјавам ниту на @Daydream, ниту на @Sky-butterfly ниту на @tinka-mace профилот не се гледа. Немајте гајле, се’ си работи.
     
  16. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    @Lella не зборувам за профилот, да, тој не се гледа, ама кога си одјавена и кликнеш на бројот на пораките, значи тоа долу што ти под аватарот пишува бројот на пораки, право покажува сите мислења на членот.
     
    На Mihajlo и Daydream им се допаѓа ова.
  17. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Токму тоа се обидувам од сабајле да кажам. Се гледаат сите мислења на сите членови, без да се логираш. :|
     
    На cresa-jagoda и Mihajlo им се допаѓа ова.
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски


    Одштиклирано е то, значи кај вас не се гледа дека сум онлајн, само јас гледам? :D
    И не ми се допаѓа тоа што не можам да си го видам мислењето, пред да го испратам :devil:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    @Adi888 пред да го испратиш мислењето кликни на повеќе опции и имаш таму Преглед.
    И да, само ти гледаш дека си онлајн. :)
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mihajlo

    Mihajlo Администратор Член на тимот

    Се зачлени на:
    20 ноември 2008
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    476
    Пол:
    Машки
    На Annath, cresa-jagoda, Lella и 3 други им се допаѓа ова.