1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мислења кои треба да останат запаметени

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Offspring, 13 септември 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Овде можете да оставите цитат од мислење кое сметате дека е убаво, опширно и паметно напишано. Мислење кое ви оставило убав впечаток и од кое може нешто да се научи.
  Нешто како на пример ова...
  Ми има оставено впечаток уште од кога се зачленив на форумов.
  Повелете :)
   
  На NEA, mileystar, Waka-waka и 10 други им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Нешто слабо цитати на темава, мислам дека не е до толку тапа форумов :)
  Еве нешто друго од мене, чисто колку да ја освежам темава и да ставите и вие по нешто.
  Значи, да напоменам, секогаш кога ќе прочитате некое мислење што е убаво и содржајно напишано, што се согласувате со него ставете го овде. Да знаеме што вреди на форумов и во ова посебно катче да се издвојува. Тоа ми беше првичната замисла.
   
  На NEA, foreverMATH, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
   
  На tinka-mace, NEA, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Овие две мислења, ме расплакаа додека ги читав :)

   
  На Regina.Phalange, Thallia, kika.dragan и 33 други им се допаѓа ова.
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
   
  На NEA, mileystar, gjoker4e и 62 други им се допаѓа ова.
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Мислев дека е некоја лажна приказна, но за жал е сурова вистина :x
   
  На NEA, Juicy, IvanaJenner и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  :clap: :clap: :clap: :clap:
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
   
  На NEA, kjukli, Alyson и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  :clap: :clap: :clap:
   
  На NEA, ReinaDeCielo, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Здраво Драги Мои!
  Одамна немам коментирано на форумов но Нама е причината одново да се јавамОна што таа во моментот го преживува јас го поминав пред една година а траеше деветнаесет години! :devil: Зошто и Како?Виновна се најдувам себе си па и секоја жена, ќе прашате зошто?Затоа што жената сака внимание,трпение,некој да биде постојано до нејзе и да и помага и наравно да и каже дека ја сака.Затоа што жената кога дава ,дава а очекува и возвраќање :!: И затоа што жената кога е напуштена и осамена реагира бурно,нападно и сака да докаже и покаже дека и е потребна нежност и љубов :fubar: Ама во машкиот свет тоа не функционирало така :P Колку понападно и поагресивно се однесуваш толку стануваат коркачи и се оддалечуваат од тебе а за обврските да не зборуваме тие се од примерната мајка и сопруга.Зошто реков се беше до пред една година,затоа што оттогаш се се смени комплет.Се уморив од-дојди си!Каде си?Децата веќе се големи не ми треба помош за нишање и хранење(не ја ни добив таа помош) и помирена со сето тоа јас разбудив уште еден мој дел а тоа е жената во мене, не само мајката и сопругата.Се сменив комплетно,се оддадов на работата,на децата но и на мојот изглед.Гардеробата и начинот на облекување ја променив за 1000 посто!И гледај чудо-мојот сопруг почна да станува она што копнеев 19 години(Ја сметам и врската пред бракот)стана внимателен,полн со разбирање и така натаму....Значи можело ако не му кукаш,не го молиш и мислам тука ни е грешката затоа што ние имаме чуство на поврзаност кое господата мажи ги дави и затоа не сакаат приврзаност.И сега си имам маже како што отсекогаш сум сакала-меко,внимателно но јас останав истата ,да не му придавам внимание и да не го молам а сепак тој е тука! :rofl: Мажите секогаш сакаат да освојуваат,освоеното не им е интересно а пак сопругата само една добра шема!И точно е тоа дека треба да бидеш курва во креветот без наводници!А за неверствата не се замарајте и нестареете него бидете жена и ќе видите што ќе се случи :angel: Кога шеташе тој а јас од работа си идев право дома наравно заради децата беше друго но сега и јас можам да шетам и да пијам кафе со колегите и одам по семинари е сега нешто не скокотка :D Затоа колку можете не покажувајте колку ви треба,и задржете си дел од вашата интима и приватност само за себе затоа што имате право на тоа и на крајот уште би додала бидете сите она прекрасно суштество што го створил Бог а тоа е ЖЕНА.Најтопли поздрави до сите вас!
  [/quote]

  vesne a :rock: :clap:
   
  На Makedonka007, Luna91, ubavica25 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :( :(
   
  На Mr.X, КикиМаус, KatWonderland и 14 други им се допаѓа ова.
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :clap:
   
  На Afrodite¥ и Offspring им се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  :hug:
   
  На Thallia, Gosh, eloves и 28 други им се допаѓа ова.
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Еве нешто во кратки црти мошне убаво објаснето. Браво Кукличке :clap:

   
  На Gosh, Afrodite¥, kjukli и 13 други им се допаѓа ова.
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  :clap: И претходно те почитував ама после овој пост ти се восхитувам на силата
   
  На Makedonka007, eloves, kjukli и 7 други им се допаѓа ова.
 16. GirlWithGreenSkarf

  GirlWithGreenSkarf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  11

  Браво Wild.Child. Алал да ти е! :clap:
  :clap: Многу ми се допаѓа SexyLady :)

  :* :* :* :* :*
   
  На ReinaDeCielo, glorijaMKD, Phyramide и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  :clap: :clap:
   
  На Gosh, Afrodite¥, kjukli и 9 други им се допаѓа ова.
 18. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски


  Можеби не е баш типично мислење, но мене ПРЕМНОГУ ми се допадна! :inlove: :clap: :clap:
   
  На Lolo5, kjukli, Valerin и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Го барав, го најдов. Ми остави голем впечаток уште тогаш кога го прочитав мислењево и мислам дека вреди да се постира и овде :rock:

  :bow:

   
  На Juicy, Gosh, kjukli и 8 други им се допаѓа ова.
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071  Уффф како ме изнасмеа :rofl:
   
  На NEA, IvanaJenner, Lolo5 и 13 други им се допаѓа ова.