Мислења кои треба да останат запаметени

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Offspring, 13 септември 2010.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.932
  Допаѓања:
  41.203
  Како мојот бес да си го вадела :x
   
  На mileystar, piksooki, Harper и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  44.893
  Пол:
  Женски
  Кратко, а прецизно и јасно кажано. Ова треба да се урами. :bow:

   
  На mileystar, candy.cane, Blue.Sky и 3 други им се допаѓа ова.
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.911
  Допаѓања:
  17.918
  Пол:
  Женски
  Не може поточно! Не може! :bow:
   
  На lovestoneddd, 1209 и Rama им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  (y) :clap: :bow:
   
  На Ketchup, Petar80, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Одмаздата е слатка. Секоја чест ;)
   
  На piksooki и Feminka22 им се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  Секој да го прочита мислењево и да го памти :nod:
  Долг пост кој со внимание го прочитав :nod:
  Убаво е @theowndemon што си решила да го пишеш ова (y)
   
  На Angie1432, mileystar, sweet-cherry и 16 други им се допаѓа ова.
 7. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.166
  Допаѓања:
  61.925
  Ова да се вброи во наједукативни постови на форумот!
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.621
  Допаѓања:
  115.310
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :doh:
   
  На fana и Cka им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.914
  Допаѓања:
  158.961
  Пол:
  Женски
  Многу добро и реално кажано. :clap: Обично новите верзии ги критикуваат како се површни и вулгарни, а старите приказни се како нешто свето, веројатно поради носталгија. Сѐ е во ред со почитување на глумците и дека тоа време реално е отсликано, но страшното е што некои поуките сериозно ги разбираат и и за во денешно време ги сметаат за соодветни вредности - посебно оние за жената покорна домаќинка.
   
  На Emma2, Lella, Ketchup и 9 други им се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.024
  Допаѓања:
  29.345
  Пол:
  Женски
  Симбол за борец, мајка и човек.
  Форумов треба да е среќен што те има за член. :sun::l:
   
  На mileystar, piksooki, poenta и 18 други им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  Не дека ми е омилена @Rama туку е навистина членка која треба да ви служи како пример на многу членови. Без разлика на нејзиното размислување, секогаш се труди својот став да го изнесе на начин без да навреди некого и без да се испокара со некои членови.

  Целосно се согласувам со Рама :)
   
  На piksooki, Herrera, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.065
  Допаѓања:
  97.567
  @cresa-jagoda Рама е апсолутно срце, камо сите да беа ко неа.

  Инаку идев за ова:
  Јас викам, ако основата на твое мислење е базирано на не почит и не почитување на слобода на говор и основни права, не очекувај почит назад и после да кењаш дека застапувам уствари почит, слобода на говор и човекови права. :D Не можиш да бараш тоа кое не почитуваш самиот.
  Така да амин, да шириме вака пораката да знат кој дел не можат да спинуваат! (highfive)
   
  Последна измена: 30 јуни 2019
  На Lella, Rama, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.621
  Допаѓања:
  115.310
  Пол:
  Женски
  Ејмин ту дет.
   
 14. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  :bow::~:
   
  На Glossy-girl, joy1, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 15. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  4.085
  Пол:
  Женски
   
  На 1209, cresa-jagoda, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.914
  Допаѓања:
  158.961
  Пол:
  Женски
  :clap:

   
  На VoodooGirl, mileystar, Oxymoron и 8 други им се допаѓа ова.
 17. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  5.377
  :clap:
   
  На WildMk, Alisa22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 18. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  22.166
  Пол:
  Женски
  Џоланке, секоја чест за напишаново. :hug::hug:
  Нека стои тука, за сите сегашни и идни родители да прочитаат колкава одговорност носат зборовите „мамо“ и „тато“. Одговорност, разбирање и емпатија кои треба да траат со децении.

   
  На Emma2, Lella, mileystar и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.759
  Допаѓања:
  99.396
  Пол:
  Женски
  Amen to that :wasntme:
   
  На Moon.Girl, buba4e89, MissChievous и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  (y)(y)
   
  На mileystar, Luminary, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.