1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мисли кои ме измачуваат

Дискусија во 'Канта' започната од anabela90, 10 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Тој шета како крал, а ти му зајмиш пари? Нека ги простре нозете колку што му е долго чергичето.
    Жал ми е, но мислам дека само те искористува. Не му давај веќе ни динар и види како ќе се понаша.
    Дали ќе те сака и тогаш?
     
  2. bubicko

    bubicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Потруди се да уживаш во њубовта со твојот дечко,почитувај ги неговите вредности и убавите работи што ги прави за вса двајцата,мисли повеќе на среќата што ја носи вашата љубов не се оптоваривај со лоши мисли и дозволи и двајцата да бидете среќни.лесно може да го уништиме она што го имаме а малку е потешко да изградиме нешто добро и вистинско и истото да го зачуваме.
    Со среќа и уживај
     
    На anabela90 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас би му раскинала веднаш без да се мислам. Од каде да знам дали во иднина во животот повторно ќе крие работи од мене? И тоа вакви сериозни. Настрана муабетот дека е мрзлив, а со таков незнам каков живот би имала. Цел живот ќе зајмува и ќе се задолжува а ќе го мрзи да работи. Знам, имав таков го оставив а тој е сеуште таков иако поминаа 2 години :)
     
  4. Anesa26

    Anesa26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Ако те сполетуваат вакви мисли запрашај се што точно чувствуваш за него, ама биди си искрена со себе...
    Да не можеш да подесеш дека имаш дечко може е индикатор дека потсвесно таа личност со нешто те одбива од него.
     
  5. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    така е офспрингче се согласувам и јас потполно со тебе ,откачи го тоа е болест,а ти немаш потреба да страдаш во името на љубовта.те сакал како па да не ,така мажот не покажува љубов :!: :* ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.