1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мистер Бин (Mr. Bean)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rossonerka, 10 ноември 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Мистер Бин е човекот кој успева да ги насмее луѓето без да каже ниту еден збор. :)
  Обично не сум љубител на британскиот хумор, но пораснав со Мистер Бин и неговите кратки филмови, а да не ги заборавиме и неговите два филма.
  [​IMG]
  Без да каже збор, само со неговиот мутав лик, неговите фацки, со неговото кадифено мече, куферчето, собата од 45та, секако да не го заборавиме мини куперот кој е легенда :lol: и неговите дешавки ги смее луѓето од 1984 година кога на 1 јануари е дадена првата пилот серија, а заврши со "Goodnight Mr. Bean" на 31 Октомври 1995 година. Вкупно 14 ипол часа се снимени од оваа серија. Роуан Аткинсон ја креирал оваа серија а воедно и одлично се снајде во улогата на Бин, јас дури и не го викам Роуан, тој за мене отсекогаш ќе си остане Мистер Бин :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Го сакате, не го сакате, омилен клип, ве засмејува, досаден е, ви се допаѓаат ли филмовите?
  http://www.youtube.com/watch?v=_Bh5-NwEiNc

  [​IMG]
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Баш сега брзо го гледав, многу ми е смешен :D Гледав една сцена каде што отиде на шишање, па берберот замина некаде, па тој се правеше бербер после :D На еден човек му го скрати опавчето од косата, и после наместо огледало за да се види од назад му покажа слика од друг човек со опавче :rofl: да побарам на јутуб сцени, па ќе ги ставам некои што ми се поинтересни.
  Исто и за мене секогаш ќе си остане мистер Бин, еден и единствен.
  Не знам како успева да ги прави тие фаци, како може така да го „гужва“ лицето, ама што и да прави ми е смешен.
  А за хуморот, мене пак омилен ми е британскиот :wasntme:
   
 3. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Еј, Мистер Бин.

  Се сеќавам на моментите кога почнува епизодата, со музичето и кога автоматски сите се нацртуваме пред телевизор без разлика на тоа колку пати досега ја имаме гледано епизодата. Феноменален карактер и одлична серија, тоа е сигурно штом успеа да насмее секого од стар до млад.

  И јас си пораснав со него, порано многу почесто го даваа сега само понекогаш, на среќа се начекува некоја епизодичка. Како мала многу ми беше жал за него кога некој ќе го зезнеше, а овој душичка не сфаќаше. Или тогаш кога мораше гол да шета низ хотелот, умрев од мака и се жалев по дома, Мамо ма му смрзна пилето на Мистер Бин.

  Секоја чест на Роуан Атикинсон, таков глумец не се раѓа пак. Мислам дека ако само стои пред мене со саати ќе се смеам. Филмовите беа полн погодок, ретко кога филм според серија има толкав успех и е толку добар. Ваква серија еднаш и никогаш повеќе. За жал.

  Пс. А мечето бе???? Teddy, сум пекала за такво мече.
  [​IMG]
   
 4. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Едно гоооолемо браво за темава :clap: Го обожавам човеков, како малечка памтам скокав од радост кога ќе начекав епизода.Имав едно меченце слично на неговово и на шала си го заспивав на ист начин :rofl: :
  2:25 мин.
  http://www.youtube.com/watch?v=2ajUewCO6zQ

  Иначе ептен треба да си опериран од хумор ако не те засмејува човеков :D
   
 5. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  D'Legend! :up:
  Пораснав со комедијата на овој човек. :)
  Дефинитивно никогаш не може да ми здосади. :D
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Типов го обожавам.
  Иако по милион пати му ги имам изгледано сите епизоди, пак и пак ми е интересен и можам да го гледам.
  Не би можела да издвојам најинтересна епизода затоа што буквално сите ги сакам.
  Еден и единствен е. Ехх колку ми беше жал кога престана да снима.

  Се појавија едно време и цртани со него, ви текнува? Ама жива глупост беа.

  И долгометражните филмови му ги обожавам.
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Несакам да звучам, така како што ќе звучам.
  Ама најбољи е! Ѕвер е стварно! :muscle:
  Незнам само колку пати, му ги имам гледано овие исечоциве, и филмовите негови, и пак ми се смешни. Скоро сите ги имам купено на цедиња. Штета, што е во пензија..

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Еве нешто смешно, не цензурирано. :P
  Видете му ја фацата на крајот. :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0K_xczwmgw
   
 8. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  http://www.youtube.com/watch?v=T9MAmWnOznI

  Легенда! Секогаш ме насмева, ете пр. денот да ми е уништен.. и да седнам да го гледам,
  ќе пукнам од смеа! :lol: :D

  Инаку мене цртаните не ми беа толку лоши, сепак 2/3 епизоди имам гледано. :)
  Али, нормално цртанот неможе да го споредуваме со сериите. :)
   
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Омилен ми е човеков.
  Јас му се поклонувам и му се восхитувам, алал да му е. :clap:

  Инаку омилена епизода ми е кога ќе треба да се поздрави со Кралицата на Англија, а прстот ќе му се заглави со патентот на панталоните. :D
  А исто така и филмот со него ми е интересен со таа сликата на Whistler's Mother. Абе комедии, кога паничи кои фацки ги прави.

  http://www.youtube.com/watch?v=NQevyIy8hzs
   
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.949
  Допаѓања:
  28.766
  Пол:
  Женски
  Го обожавам Мистер Бин. Едвај чекав да го даваат на телевизија и да го гледам.
   
 12. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Мистер Бин, човеков го обожавам. :inlove: Легенда е, многу ми е смешен. :D
   
 13. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.877
  Пол:
  Женски
  како помала секогас го гледав и сеусте го гледам :D :D пре интересен ми е :lol: :D
   
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.877
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.446
  Пол:
  Женски
  Aууу, не постои поголем ѕвер од човеков! :rofl:
  Ништо поурнебесно не сум видела, по 100 пати сум ги гледала видеата и пак се газам од смеење ко ненормална. :D А фаците што ги прави се нешто најсмешно на сите времиња. :rofl:
  Со еден збор - легенда. :rock:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] :rofl:

  Oвие ми се најсмешни. :wasntme:

  http://www.youtube.com/watch?v=C69v1fl5gP4

  http://www.youtube.com/watch?v=Q1ouawZuMx0

  http://www.youtube.com/watch?v=tvl83EHZQ7A
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.337
  Допаѓања:
  80.195
  Пол:
  Женски
  Има и серијал цртани филмови со него, јас како љубител на цртаните филмови, да си кажам. :D
  Врска немаат со онаа филмуваната верзија, ама интересни се сепак.
  Јас пораснав со Мистер Бин, дури татко ми купуваше касети за да ги снимаме епизодите и имаме добар дел од нив, a како мала, целодневното гледање Мистер Бин ми беше дел од дневната „маршута“ кога ги вртев касетите од видеорекордерот. :)
  Омилена епизода ми е онаа кога беше во супермаркет и си разгледуваше тавчиња, си пробуваше дали ќе му ја собере рибата што сака да ја купи, дар-мар им ги направи четките за миење заби и ... сум ја подзаборавила, одамна не ми е гледана. :lol:
   
 17. fashionbaby

  fashionbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  244
  жал ми е што нема нови филмови :(
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  За Мистер Бин ќе кажам само еден збор ЛЕГЕНДА Е!
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  73.705
  Пол:
  Женски
  Човеков е легенда, сум паѓала од смеење.
   
 20. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Дај линк од таа епизода ако можиш. Некако неможам да се сетам на ова. Инаку, по сто пати да го гледам Mr. Bean интересен ми е. :)