1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот 2011 (Miss World 2011)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 6 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Моментално на сител има Мис на светот за 2011 изборот се одржува во Лондон по 60ти пат.
    Се натпреваруваа 122 мисици од цел свет кои се избрани за најубави претсавнички на нивните држави.
    Мислам дека сега е полуфинале и сега заврши претставувањето по држави.
    Имаме наша претставничка Весна презимето мислам Јакимоска и беше, искрено не знам кога се оддржал кај нас изборот за претставник ама не ми се свиѓа нашата.
    Сега се збунив зошто на официјалната страна пишува дека е избрана од Венецуела, а кај нас сега го даваат, можда е реприза, гледате колку сум упатена.
    Многу ретко следам вакви избори, ама ете отворив тема да видам колку вие го следите изборот за Мис на светот.
    Која ви е или ви беше фаворит за победа ако гледате/гледавте?
    Ви се допаѓа нашата мисица или сме можеле да направиме поубав избор?

    Да дополнам дека биле поделени во групи во натпревари имало Мис спорт, Мис на плажа, Мис за најдобра креација(во таа група била нашата) итн.
    Miss Venezuela
    [​IMG]
    Еве ја нашата
    http://shinymeteor.blogspot.com/2011/11/miss-world-2011-contestant-miss_9342.html
    Таа на средина е [​IMG]
    Официјална страница
    http://www.missworld.com/
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Само што барав ваква тема,ама ете немало :lol:
    Иначе,баш ништо не се разбирам со ова,во врската со нашата мисица,ич не ми се допаѓа.Можеа и поубава да одберат,али ај.. А,за предходните мисици,баш и не се разбирам така да неможам ништо да кажам.
    Сега ќе гледам и ја малце,да видам што ќе бидне. :)
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Моментално некои поени бројат, ич не се разбирам со поениве и каква улога имаат, ај можда некој поуаптен ќе ни подобјасни, што прати редовно мис на светот.
    А дали публиката има право да гласа и тоа не ми е јасно.
    Покажувале и таленти, нашата не знам каков талент имала, упс уствари таа не учествувала во таа група.
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Мис венецуела т.е победничката 5 години учeла за да биде калуѓерка. :)
    [​IMG]
     
    На pink4ever и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    леле аман што покажуваат бре :( :( :( ;(
    за грев да те фати :x :x што се нема по светов
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Значи сега на сител е репризата?
    Се одржал веќе изборов, така?
    По категории сега прогласуваат победнички, ама за Мис на светот е избрана таа од Венецуела?
     
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Добро бе, врз кој критериум ги бираат нашиве? Која највеќе личи на корка од исушена помаранџа победува? Ај што не е убава, барем симпатична да беше. Ко Касандра е во суратот.
     
    На sweetheart10, Sanniii, Divinebutterfly и 5 други им се допаѓа ова.
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Моментално и јас гледам ... и да не кажеше Роси дека е снимка немаше да знам. Тоа е еден пропуст за нас ама ајде јасно е зошто е така. Во врска со изборот никогаш не е реален, други политики се во игра. Мислам Венецуела и Бразил посебно имаат голема машинерија која произведува мисици. И тотално се досадни веќе со нивниот избор во потесен круг или победничка. Не негирам дека оваа Мис свет не е убава напротив и јас воздивнав кога ја видов, меѓутоа е неферски и не реално веќе Венецуела по 6ти пат да ја добие титулата Мис на свет. Како и да е пак ќе кажам ... играат други политики и не реални услови во изборот.
     
    На rossonerka и esperanca им се допаѓа ова.
  9. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Реприза?? о..О
    Не е реприза мислам дека. :^)
    Веројатно не :lol:
    А не пишуваше горе во ќошот лајв или?
     
  10. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

     
  11. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Леле стварно било снимка???? ВТФ Нема везе симпатична е девојката...

    Ај дајте слика од нашата??/

    *Незнам бре Бугарине од толку Планет `лепотици` како бре со таа грозотија се претставија...
    -Многу земји изненадија...
    *И Индија... Најчесто најубавите жени се од таму... -Оваа година катастрофа...
    *Србите изненадија Такоџе. Симпатична девојка но ништо србско нема на неа незнам...некако како купена мисица ми е... :D

    -И имаше дооооста грди девојки... Буквално грди!

    *Ма една вечер во Сектор, Балет, Хавана (или било кој друг клуб) да излезеш поубави девојќи на едно место ќе видиш!!!!!! :lol:
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Венецуелките имаат најмногу освоено титули на било кои светски избори :) Абе лепотици :D
     
  13. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Не само за нашата, не знам ни другите по кои критериуми ги бирале. Фаца до фаца. Мене само девојката од Кина ми се бендиса, делуваше многу мило и префинето. Шо многу ли се паметни, многу ли се талентирани? Не знам ... И нека бидат малце оригинални, само од Венецуела ли извират убавици?
    Секаде има политика и досадно ми е да гледам вакви избори. Битно знаеме дека ние секогаш сме во последните :D
    Не, најозбилно. Си имаат и тие свои критериуми кои се сосема спротивни од оние кои треба да бидат.
    Толку ми е вештачко сето ова...
     
  14. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Е ова е најубавото вечерва - Blue :inlove:
    Duncan треба да го прогласат за мистер на светот веднаш :D дури се на местото де :D
     
    На Simonna7 и LaBella им се допаѓа ова.
  15. MorticiaAddams

    MorticiaAddams Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    139
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Како што врват годините, така се погрди девојки пуштаат за натпреварување, а и немаат некои таленти, па еј, ова е мис, пример за останатите, се бара и лице и тело и талент некој, а не слаба сум, па ајде за мис ќе се пријавам |(
    Ништо не е веќе како што беше.
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Што да кажам и коментирам кога во секое големо случување како Евровизија, Мис на светот и сл. конците ги држи политиката? Порано редовно следев се додека не сфатив за какви светски политички игри станува збор. Не дека нема убави и згодни девојки, ама ко ќе видам од толку лепотици на некоја држава они пратиле некоја ептен просечна дури и под тој просек се разочарувам. Или од сите држави таа што ти (и не само ти, многумина) да можеш би ја пратила одма дома, ќе ја видиш како ја сликаат меѓу т.н. мисици и ќе ликува а ти ќе седиш со покерфејс пред тв |( .
    Значи за вкусови не се расправа, ама ако више праат Мис на светот некое генерализирање на убавината као демек, нека го напраат барем за сечие око да е над некој просек, дури и да си очекувал којзнае што, да не се разочараш туку да си речеш „добро е, не е лошо ми се допаѓа“ и тоа да е најлошиот впечаток што ти го оставила а не „види ја каква е, и фали тоа, тоа, тоа...“. Значи да нема многу што да се каже, негативно, сечиј впечаток да варира околу просекот барем, најминимално над него да е, добро е. Е тогаш ќе речам дека стварно на глобално ниво е успешен проектов. А не као и обично за тебе лепотица, за мене уште малце па ич.Ај ќе видиме оваа година како, искрено се надевам на добар избор! :)

    Нашава еве ја, се имам изјаснето за неа во темата Македонски манекенки:
    [​IMG]
     
  17. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Добро изборот завршил или сега е во живо ова на сител?
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Индија и Венецуела неколку години порано ги избираат убавиците. За Индија знам 3 години претходно се избира и во текот на тие 3 години додека да учествува на официјалниот избор се подготвува. Исто и со Венецуела.
    Ги подготвуваат во однос на однесување, танци, учат јазици, стануваат дел од невладини органиции и учествуваат во добротворни организации, ги запишуваат на факултети само за да имаат полна биографија со која ќе се претстават.
    Секако и се подготвуваат за мис бикини, мис спорт, мис талент.
    И после како да немаат резултати?

    Ние 1 недела пред да оди во Лондон ја избравме нашава. И што сакаш да претстави нашата претставничка? Може само да се прошета, ќе седи во ќоше и уста нема да отвори.

    Додека индијкиве и венецуелките 3 години учат како да се однесуваат за тој 1 месец.
    Ова е едно шоу, кое ние сеуште не го разбираме затоа и ќе се бламираме само на овие избори :)
     
    На Monna.Monna, Hiii, interesna и 4 други им се допаѓа ова.
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Јас да ви кажам искрено, ниту знаев дека ќе има Мис, ниту знаев која е нашата претставничка.
    А подобро и да не знаев. :tmi:
    Само јас ли мислам дека нашава има типична селка фаца? И ужасна коса? И никаква насмевка?

    Инаку победничката ми е ок. Има убаво лице и осмех, победувале вакви девојки многу пати.
    Ич не пратам избори за лепота, значи. Ептен ми е бесцелно.
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Ова од Венецуела стварно е преуба, и нема да ме чуди ако победи пак :wasntme:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.