1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот 2011 (Miss World 2011)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 6 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Моментално на сител има Мис на светот за 2011 изборот се одржува во Лондон по 60ти пат.
  Се натпреваруваа 122 мисици од цел свет кои се избрани за најубави претсавнички на нивните држави.
  Мислам дека сега е полуфинале и сега заврши претставувањето по држави.
  Имаме наша претставничка Весна презимето мислам Јакимоска и беше, искрено не знам кога се оддржал кај нас изборот за претставник ама не ми се свиѓа нашата.
  Сега се збунив зошто на официјалната страна пишува дека е избрана од Венецуела, а кај нас сега го даваат, можда е реприза, гледате колку сум упатена.
  Многу ретко следам вакви избори, ама ете отворив тема да видам колку вие го следите изборот за Мис на светот.
  Која ви е или ви беше фаворит за победа ако гледате/гледавте?
  Ви се допаѓа нашата мисица или сме можеле да направиме поубав избор?

  Да дополнам дека биле поделени во групи во натпревари имало Мис спорт, Мис на плажа, Мис за најдобра креација(во таа група била нашата) итн.
  Miss Venezuela
  [​IMG]
  Еве ја нашата
  http://shinymeteor.blogspot.com/2011/11/miss-world-2011-contestant-miss_9342.html
  Таа на средина е [​IMG]
  Официјална страница
  http://www.missworld.com/
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Само што барав ваква тема,ама ете немало :lol:
  Иначе,баш ништо не се разбирам со ова,во врската со нашата мисица,ич не ми се допаѓа.Можеа и поубава да одберат,али ај.. А,за предходните мисици,баш и не се разбирам така да неможам ништо да кажам.
  Сега ќе гледам и ја малце,да видам што ќе бидне. :)
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Моментално некои поени бројат, ич не се разбирам со поениве и каква улога имаат, ај можда некој поуаптен ќе ни подобјасни, што прати редовно мис на светот.
  А дали публиката има право да гласа и тоа не ми е јасно.
  Покажувале и таленти, нашата не знам каков талент имала, упс уствари таа не учествувала во таа група.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Мис венецуела т.е победничката 5 години учeла за да биде калуѓерка. :)
  [​IMG]
   
  На pink4ever и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  леле аман што покажуваат бре :( :( :( ;(
  за грев да те фати :x :x што се нема по светов
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Значи сега на сител е репризата?
  Се одржал веќе изборов, така?
  По категории сега прогласуваат победнички, ама за Мис на светот е избрана таа од Венецуела?
   
 7. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Добро бе, врз кој критериум ги бираат нашиве? Која највеќе личи на корка од исушена помаранџа победува? Ај што не е убава, барем симпатична да беше. Ко Касандра е во суратот.
   
  На sweetheart10, Sanniii, Divinebutterfly и 5 други им се допаѓа ова.
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Моментално и јас гледам ... и да не кажеше Роси дека е снимка немаше да знам. Тоа е еден пропуст за нас ама ајде јасно е зошто е така. Во врска со изборот никогаш не е реален, други политики се во игра. Мислам Венецуела и Бразил посебно имаат голема машинерија која произведува мисици. И тотално се досадни веќе со нивниот избор во потесен круг или победничка. Не негирам дека оваа Мис свет не е убава напротив и јас воздивнав кога ја видов, меѓутоа е неферски и не реално веќе Венецуела по 6ти пат да ја добие титулата Мис на свет. Како и да е пак ќе кажам ... играат други политики и не реални услови во изборот.
   
  На rossonerka и esperanca им се допаѓа ова.
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Реприза?? о..О
  Не е реприза мислам дека. :^)
  Веројатно не :lol:
  А не пишуваше горе во ќошот лајв или?
   
 10. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

   
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Леле стварно било снимка???? ВТФ Нема везе симпатична е девојката...

  Ај дајте слика од нашата??/

  *Незнам бре Бугарине од толку Планет `лепотици` како бре со таа грозотија се претставија...
  -Многу земји изненадија...
  *И Индија... Најчесто најубавите жени се од таму... -Оваа година катастрофа...
  *Србите изненадија Такоџе. Симпатична девојка но ништо србско нема на неа незнам...некако како купена мисица ми е... :D

  -И имаше дооооста грди девојки... Буквално грди!

  *Ма една вечер во Сектор, Балет, Хавана (или било кој друг клуб) да излезеш поубави девојќи на едно место ќе видиш!!!!!! :lol:
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Венецуелките имаат најмногу освоено титули на било кои светски избори :) Абе лепотици :D
   
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Не само за нашата, не знам ни другите по кои критериуми ги бирале. Фаца до фаца. Мене само девојката од Кина ми се бендиса, делуваше многу мило и префинето. Шо многу ли се паметни, многу ли се талентирани? Не знам ... И нека бидат малце оригинални, само од Венецуела ли извират убавици?
  Секаде има политика и досадно ми е да гледам вакви избори. Битно знаеме дека ние секогаш сме во последните :D
  Не, најозбилно. Си имаат и тие свои критериуми кои се сосема спротивни од оние кои треба да бидат.
  Толку ми е вештачко сето ова...
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Е ова е најубавото вечерва - Blue :inlove:
  Duncan треба да го прогласат за мистер на светот веднаш :D дури се на местото де :D
   
  На Simonna7 и LaBella им се допаѓа ова.
 15. MorticiaAddams

  MorticiaAddams Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  139
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Како што врват годините, така се погрди девојки пуштаат за натпреварување, а и немаат некои таленти, па еј, ова е мис, пример за останатите, се бара и лице и тело и талент некој, а не слаба сум, па ајде за мис ќе се пријавам |(
  Ништо не е веќе како што беше.
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Што да кажам и коментирам кога во секое големо случување како Евровизија, Мис на светот и сл. конците ги држи политиката? Порано редовно следев се додека не сфатив за какви светски политички игри станува збор. Не дека нема убави и згодни девојки, ама ко ќе видам од толку лепотици на некоја држава они пратиле некоја ептен просечна дури и под тој просек се разочарувам. Или од сите држави таа што ти (и не само ти, многумина) да можеш би ја пратила одма дома, ќе ја видиш како ја сликаат меѓу т.н. мисици и ќе ликува а ти ќе седиш со покерфејс пред тв |( .
  Значи за вкусови не се расправа, ама ако више праат Мис на светот некое генерализирање на убавината као демек, нека го напраат барем за сечие око да е над некој просек, дури и да си очекувал којзнае што, да не се разочараш туку да си речеш „добро е, не е лошо ми се допаѓа“ и тоа да е најлошиот впечаток што ти го оставила а не „види ја каква е, и фали тоа, тоа, тоа...“. Значи да нема многу што да се каже, негативно, сечиј впечаток да варира околу просекот барем, најминимално над него да е, добро е. Е тогаш ќе речам дека стварно на глобално ниво е успешен проектов. А не као и обично за тебе лепотица, за мене уште малце па ич.Ај ќе видиме оваа година како, искрено се надевам на добар избор! :)

  Нашава еве ја, се имам изјаснето за неа во темата Македонски манекенки:
  [​IMG]
   
 17. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Добро изборот завршил или сега е во живо ова на сител?
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Индија и Венецуела неколку години порано ги избираат убавиците. За Индија знам 3 години претходно се избира и во текот на тие 3 години додека да учествува на официјалниот избор се подготвува. Исто и со Венецуела.
  Ги подготвуваат во однос на однесување, танци, учат јазици, стануваат дел од невладини органиции и учествуваат во добротворни организации, ги запишуваат на факултети само за да имаат полна биографија со која ќе се претстават.
  Секако и се подготвуваат за мис бикини, мис спорт, мис талент.
  И после како да немаат резултати?

  Ние 1 недела пред да оди во Лондон ја избравме нашава. И што сакаш да претстави нашата претставничка? Може само да се прошета, ќе седи во ќоше и уста нема да отвори.

  Додека индијкиве и венецуелките 3 години учат како да се однесуваат за тој 1 месец.
  Ова е едно шоу, кое ние сеуште не го разбираме затоа и ќе се бламираме само на овие избори :)
   
  На Monna.Monna, Hiii, interesna и 4 други им се допаѓа ова.
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Јас да ви кажам искрено, ниту знаев дека ќе има Мис, ниту знаев која е нашата претставничка.
  А подобро и да не знаев. :tmi:
  Само јас ли мислам дека нашава има типична селка фаца? И ужасна коса? И никаква насмевка?

  Инаку победничката ми е ок. Има убаво лице и осмех, победувале вакви девојки многу пати.
  Ич не пратам избори за лепота, значи. Ептен ми е бесцелно.
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.017
  Пол:
  Женски
  Мис на светот 2011(Miss World 2011)

  Ова од Венецуела стварно е преуба, и нема да ме чуди ако победи пак :wasntme:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.