1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот 2011 (Miss World 2011)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 6 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Ајде ако најдете слики од финалистките ставете, не знам дали мене бојата на тел. ми беше изместена :^) ама не видов ниту една посебно убава...Просечни до грди...
     
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Како се вика водителот??, ако можи слика да поставите :rofl: :$
     
  3. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Моите две фаворитки претставничките на Венецуела и Порто Рико. Се едно ми беше која ќе победи пошто и двете се прекрасни.

    Мис на светот 2011-претставничката на Венецуела
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Претставничката на Порто Рико (втора придружничка) Мене ми личи на Џенифер Лопез.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    најубава беше оваа шо победи :D
     
  5. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Кога почнаа да ги претсавуваат да ви кажам искрено се исплашив од некои претставнички, си викам избор за Мис ли е или избор за Witch :D . Јас не ја ни знаев до денес нашата претставничка и искрено оваа е една од полошите наши мисици (ако може така да се нарече). Мисицата на Венецуела одма ја приметив и заслужно си победуваат девојките, најубави се секоја година.
     
  6. Elina

    Elina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    63
    Мис на светот 2011(Miss World 2011)

    Победничката-топ,мене многу ми се допадна првата придружничка исто ама вторатаа :o (ќе се воздржам од коментар).Нашиве водители трагедија,ко на кафенце да си беа битно они убаво си направија муабет,си се изнасмеаа |(
    Жива среќа што водителот беше симпатичен И :!: и што пееа Blue бееее :$
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Нашата мисица е од струшко село, ја знам од извиџење шо се вика и во живо е поубава отколку денес што беше. |(
    И ја фатиле косата абе ужас!
    Како и да е, срамота да победи некоја што не знае А од англиски! Така ја спремале? Па оди научи нешто ебати лепотата ебати, ко немаш мозок да научиш еден јазик а сакаш да си мис на светот!
    И плус црна е ко низ оџак помината. |( Бљак.
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    најубав беше од венецуела!редно беше да победи некоја што ми се свиѓа хехех
     
  9. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Овој пат не го гледав изборов, секоја година сум гледала но ете оваа промашив :lol:
    Победничкава навистина е прекрасна ( малку е поцрна но и се простува :lol: )шала на страна, и првата и втората придружничка ми се допаднаа.
    Нешто и за нашава да прокоментирам, не знам зошто воопшто неа ја испратиле :^) имаме и подобри манекенки од оваа не ме ни чуди што освоила 111место.
    А Србинкава изгледа 23место освоила :?: браво за неа за разлика од нашава многу добро се пласирала :)
     
  10. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Оваа Венецуелката шо победи ми е најубава. а нашава е живи срамови :^)
     
  11. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Мислам дека нашава претставничка учествуваше во спот на некој/а турбофолкер/ка. Ја имам видено, ама не се сеќавам во кој. Не е толку грда, симпатична е. Но, Мис Венецуела заслужено победи, прекрасна е.
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Девојќи сите што викате дека победничката била црна и не знам ти што, па вие што очекувавте да биде бела како нас? Девојката е типична латинка, а тие не се бели како нас европејќите. Всушност и во тоа е убавината што не сме сите исти туку секое поднебје си има свои карактеристики на изглед на луѓето. Јас разбирам дека секој си има различен вкус и во ред е да кажеш дека не ти се допаѓа ама да кажеш дека некој е црн е тоа не го разбирам :x А да победеше некоја црнкиња, што ќе кажевте тогаш? Леле видија ќумр. Значи мора на се да се најде некоја замерка, па дури и такви кои не се наместо.

    Еве ви венецуелки
    [​IMG][​IMG]

    Еве некои од познтите латинки. Е за овие не викате дека се црни? Никогаш не кажавте или пишавте дека се вакви или такви туку ги ставате во најубави жени во светот.

    Salma Hayek
    [​IMG][​IMG]

    Jennifer Lopez
    [​IMG][​IMG]
    Eva Longoria
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Jessica Alba
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На BeYourself, Look, TheKiketoo и 3 други им се допаѓа ова.
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Госпоѓицата од Венецуела е само девојка со просечен изглед која ја послужила среќата да биде избрана за мисица.
    1 000 пати е поубава од нашата јадна ,полуписмена ,без речник ,убавина и грациозност мисица ,која не би ја зела ни ВЦ-то да ми го чисти.

    Добро бе ,зарем 5 жени в крст има во земјава и сите која од која погрда и потупа ,па се такви бираат за мис? :^)
    Како всушност воопшто не вклучуваат во тие избори? Ај донт гет ит ... :?:
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мене не ми е јасно зошто толку ја напаѓате нашата претставничка :wasntme: ? Мене ми е баш мила и симпатичка, и сигурно е поубава од нашите претходни претставнички како на пример МАрија Васиќ и Драгана Клопчевска :!:

    Е сега за победничката, јас не гледав за да кажам какви биле другите, ама оваа мене ми делува некако пластично- знам дека не е дозволено да се прават корекции, ама мене оваа така ми делува, и кога се смее како укочена и е фацата- се мислам да не има ставано некој ботокс нешто такво, што знам :^) .
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Shockingly :o Венецуелка победи! :lol:

    Преубава е. Ама не очекував некој друг да победи. Во Венецуела има специјални училишта во кои од најрани години ги подготвуваат убавите девојчиња за Мис, плус да не ви го спомнувам бизнисот со пластична операција кој е токму најраспространет во земјите од Јужна Америка.
    Гледав дузина документарци за оваа нивна опсесија со Мис на светот и навистина се изненадив и запрепастив до која мерка дури манијакално се подготвуваат за овие избори.

    Бившиот мој престојуваше два месеци во Каракас и шеташе низ земјата. Знам дека го зафркавав тогаш - ах, готово ти ќе си останеш таму :D
    Бидејќи е тип на човек кој сака да ја осознава земјата не од туристички аспект, доста се обидуваше да види како функционираат и ми вели дека бил во некое село каде што во едно училиште имало сирачиња мали, прекрасни девојчиња собрани кои веќе од најмали години прво што учат е да чекорат по модни писти. Вели дека од толку што му било чудно тоа му паднало криво за девојчињата. Но, вели од друга страна, барем тие сирачиња се згрижени. А тоа што се искористувани за бизнисов е за жал негативната страна од сето тоа.
    И да, беше разочаран од девојките таму. Вели ако немаат пластика, Венецуелките се едноставно - ај поарно да не ви го цитирам како ми ги опиша :)
    Е сеа или ме фарбал малку или зборувал вистина, а не е единствениот кој ми го рекол тоа, да признаам.

    Како и да е, не сум изненадена но да признаам навистина е убава. А убавинава денес е толку релативна работа. Изборот не го гледав затоа што општо јас ги презирам овие избори на Мис.
    Какви пари се вртат тука - кога само ќе ми текне колку гладни деца може да се нахранат за тие пари ми се гади, и по дифолт ги бојкотирам избориве. Не ги гледам ниту пак ме интересираат.
    И не од феминистички туку од чисто човечки аспект.
     
  16. DarkRose

    DarkRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    21
    Мене најубава ми беше Мис Венецуела :D (или Венеција што би рекле Лила и тој другиот :o ) .. Заслужено победи девојката .. Исто и Мис Порторико беше преубава .. :)

    Оваа нашата .. не ја ни видов таму .. Вака на слики што ја видов .. Ништо посебно не е девојката .. Можеше многу подобро ... :(
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Убедливо најубави ми е беа латино девојките, Шапнија и Венецуела ми се видоа многу слични, само што Венецуела убедливо по убавина се издвојуваше од сите и Порториканката, леле каква харизма има девојката, да ти е мерак да ја слушаш.

    Нашва додека ги претставуваа ја ѕирнав на кратко, девојкава се губи меѓу сите нив, ништо особено, а и соседните ни држави ништо поубаво не испратија, со исклучок на Србија.

    Исто ме изненади Италија обично убави девојки праќа оваа ми беше како жирафа.
     
  18. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Не го гледав изборот, ниту пак знаев која ќе биде македонска претставничка :tmi:
    Еве сега ги гледам сликите и само ќе прокоментирам дека победничката е убава :)
    А за нашава ми беше зборот......читав по фејсбук, а и овде ја напаѓаат грда е, ваква е - таква е.....девојкава не е НАЈубава тоа е факт, ама е далеку од грда - ПРОСЕЧНА Е :!:
    Можеле да одберат и нешто подобро за да не претставува, убави сме ние македонките бре :emo:
    Ама тоа е, бизнис и пари се во прашање ;)
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  19. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Прекрасна е девојката, ѝ се втиливте црна та црна. Не знам шо ви смета тенот, и не само тука, сто пати по разни теми сум прочитала "црна е, ко ѓупка, ваква онаква...". Па и на форумов сме од различни националности и со различна боја на кожа, така што многу се глупи таквите коментари. Има и асли црнкињи на светов, па вода може да им` носите за убавина, колку сака некој бел нека е. Озбилно не сфаќам каква врска има тоа.
    [​IMG]
    Не е преубава девојкава нели. Дека темен тен.

    Латиноамериканките се најубавите жени на светот, според мене сосема заслужено. Ако нешто бар видовме од шпанските серии тоа се прекрасни жени. Убедливо најубавите црти на лице, очи, уста, веѓа, коси густи, облини (ок сеа мисициве...), шо и да сака човек. Имаат тие и поубави од победничката, но сепак е многу убава девојката. Нашата... Но комент. Не е ни обична, испод просек.
     
    На interesna и Rozich им се допаѓа ова.
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Зарем има уште луѓе кои им смета црн тен и црни луѓе, умре расизмот многу одамна, неможам да замислам дека сеуште има такви луѓе, ајде во ред да не ти се свиѓа, ама зарди тен?. :^)

    Инаку денес во мода е да си црн, срамота е да си бел ко сирење и блед ко крпа. Белите луѓе не се привлечни воопшто, како анемични се.

    Офф топик, а Мистер на Свет се оддржува, малку и ние женските да си возивнуваме и гледаме латино мажи. :inlove:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.