1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот 2011 (Miss World 2011)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 6 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    И јас мислам дека е заслужена победата уште од почетокот беше мој фаворит, а добра беше и на Порторико и на Англија, а и не е баш црна како што викате, има и поцрни од неа нормално :)
     
  2. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    А што има врска дали е црна или бела.Или некој што има бел тен ги презира црните :o :fubar:
    Битно е какви црти има на лицето,а и не е најбитна убавината,покрај тоа девојките морат да поседуваат и низа други карактерни особини.Што ако претставничката од Јужна Африка е црна,и јас тоа и си го помислив леле каква ее :D ама девојката е многу убава,има навистина убави црти на лицето па дури и кога би немала коса би била многу убава.
    Јас не го гледав баш од почеток и не ја видов нашата претставничка,но не ни знаев кога имало избор,кој избирал,зар зад затворени врати се бира кај нас веќе претставничка? :^)
    Ја видов овде на слики,не е грда,убава, нормална,баш просечна.Само што кај нас има многу поубави девојки кои би можеле да не претставуваат,можеби само не се упатени во тоа како и кога се избира.
    Мене пак баш ми е убава победничката,отсекогаш сум мислела дека во Јужна Америка има најубави жени,се разбира,повеќето со темен тен :)
     
  3. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    И мене ми е многу убава оваа од Венецуела,стварно има убава насмевка но јас навивав за црнката...Многу ми беше слатка и + отсекогаш повеќе ми се допаѓале црнките.Многу се изнервирав кога за прва придружничка беше одбран оноа мужон од Филипините симнат,па уште и со палма на глава |( Страшно грда ми беше и многу ми личеше на некое машко...барем Англија или црнкава да ја одбереа,а не оваа машкава.
     
    На Miss.Ricci и Bunny05 им се допаѓа ова.
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Вчера додека ги избирале лепотичкиве надвор неколку стотици жени протестирале за стопирање на овој вид на убавини, парадирање на жените и оценување на нивната убавина а друга страна деградирање на другите.

    Фотки
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Miss.Ricci и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  5. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    леле стварно луге како можеа таа да ја изберат прва придружничка...скандал невиде...грда грда ...у фаца да не ја видиш
     
  6. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас нејќам темен тен бе. :wasntme: Ама ич нејќам. :wasntme: Колку сака нека има убави црти, за мене тие жени не ми се толку привлечни, јас сакам белина, нежност. Тие жени ми се поубави, пограциозни.
    И не туку повторувајте едно исто те исто, првата рекла зашо сме нејќеле црни бла бла, и сите одма по неа. Не е интересно знајте? :D Се работи за вкус и мислење.

    Дали знае некој од каде беше девојката што беше буквално како старка? |( Во црвено беше облечена, со плава коса. Ме интересира баш колку години има.
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Што ќе кажете за изјавава ?! Брука невидена |( Лани со Ѓоко Танески, Били Ѕвер, годинава оваа.. Барем нека си спремат нешто, па нека се појават пред камери.. Сфаќам дека не може сите да знаат Англиски, па во крајност нека си каже на Македонски, нема да ја избркаат..

    http://www.youtube.com/watch?v=WKkslzcwmSI
     
    На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Еден менталитет одвратен што се има кај нас, поготово форумов коа ќе го отвориш само да се лае. Ружна била, за вц чистење била, циганка била, неписмена ваква таква. Што не се пријавите вие, сигурно од толку начитани ''лепотици'' нема да знаат која да ја изберат. ;)
     
  9. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    па нормално дека нема да се пријавиме ..си знаеме дека не сме за мис на светот ...ама кога веке некоја ја избираат за 1 ва придружничка на мис на светот треба да биде нешто посебно мислам а не ко оваа ...маж
     
  10. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Ааа морам да искоментирам значи
    Мис на Светот прекрасна секоја чест ! победата заслужно си ја однесе девојката :clap:
    него и мене не ми е јасно Што бараше онаа Од Филипините да биде 2ра придружничка? виде некој нешто барем малку симпатично во неа :x
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  11. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Општо зборев, навредите не се на место. Разбирам и вкус и све, ако за тебе таа е грда, за мене е слатка. На крај краева пријави се, ако ти мислиш дека не си за мисица, можда другите имаме поинакво мислење. Плус убавината не е најбитна нели, или тоа важеше само за филозофирање у теми, а коа ќе дојде една ваква, ќе си се истуриме колку гнасни и површни сме уствари. Не следам вакви работи, пошто не ме интересираат, ама колку што знам освен лепотата и други ствари се оценуваат. Нема смисла ова стварно.
     
  12. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Eм си бев за Венецуела ем победи . Стварно беше многу убава !! :inlove: :o
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Па најубавите девојки победиле - Венецуела и Порторико.

    Не го гледав изборот, ме заморуваат ваков тип на помпезности.
    Башка, по дифолт сите вакви мисици и манекенчиња се глупи бре!

    Што сега, сме хејтале... не може да биде и убава и паметна? Може де, една во 100.
    Остатокот го гледаш на Фешн тв свртeла списание наопаку и "чита" додека ја суредуваат. |(

    А нашава ја гледав едно 5 дена пред изборот чинам, на едно утринско интервју на Наша или на Алфа тв, не се сеќавам баш.

    Обично, просечно девојче.
    Нит грда, ниту преубава, просто незапаметлива, по ништо.
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Morning.Sunshine

    Morning.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    18
    Претставничката на Венецуела ми беше преубава,заслужено победи :) Инаку Англија и Порторико исто така имаа преубави преставнички.
     
  15. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    Искрено, девојката на Венецуела и беше најубава!
    а нашана... полошо неможеле
    од 113, 111та
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Уште првиот пат кога ги даваа победничката ми остави најголем впечаток а нашата бре не е за коментирање :( некоја феминка да пуштевме ако не прво место некоја придружничка ќе беше ;)
     
    На t.w.e.e.t.y и Lux им се допаѓа ова.
  17. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Претпоставувах дека Венецуела ке победи!
    Заслужено победи! Бравоо! :)
    Најубава од сите 113 беше!
    Венецуела подедува по 5 или по 6 пат.. :D
    Македонката Весна, не ми беше нешто посебно, искрено не беше за мис :)
    од 113 ние 111 место! СРАМ :doh:
     
    На dolly.doll и daddys.princess им се допаѓа ова.
  18. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Венецуелкава од почеток ми фати око, мило ми е што победи.
    А нашава нигде не ја видов -.-
     
  19. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    најубава беше венецуела,ја само еднас ја видов нашата и некако ама баш грдо ми се виде :)
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    црна е зашто спиела под солариум, и прскана е со спрејови за тело :) и да досадно е веќе само велецуела, мексико, костарика да победуваат, па божем нема убави женцки во Eвропа :wasntme:
    Aко ги анализирате типичните фаци на мексиканците(латиноамерикациве), ќе наидете на некои па и не баш привлечни фаци, со изразеен нос, коси очи, итн со еден збор индијанци :)
    Tака да, според мене, овие девојки латинки не ми ја претставуваат реалната слика за тоа какви се луѓето таму,бидејќи тоа не се типичните црти за нив ;)
    ќе се најдат поголем број убави девојки, и ги форсираат
    Mене искрено арапките ми се најубави и баш заприметив на сец покажаа една арапка, од каде беше не знам, ама беше лепотица преубава
    Aма тоа е :) Hе дека не беше и оваа убава, за убава е многу убава
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.