1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мис на светот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 18 август 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.012
    Пол:
    Женски
    Гледавте мис на светот 2012?

    Коментари? :)
    Само што прогласија, Кина победи
    [​IMG]
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    1.091
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Каква е мисицана од лани, боли глава, вака останав :o (а и фустанот и предобар)
     
    На Hkikica и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  4. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    А таа што не знаеше каде се наоѓа?
    Наместо „Здраво Кина“ рече „Здраво Манголиа“ :D :lol:
    Водителот страшно им се пулеше кога зборуваа...
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    [СДК] Сакам да кажам...

    Дивајн,не заебавај. Кинескињата баш е лепушкаста. Не е преубава,ама е лепушкаста,слатка. Индијкана ...е како ромка,да не речам! :D
    Од сите у тесен круг,кинескињата им беше најубава.
    Лудо,нека се префарба,не е лоша.

    Молим лепо!
    http://www.youtube.com/watch?v=sfbuwp5F ... ure=relmfu
    Преубаа!
     
    На Strumfeta93, mims-89, caroline.costa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    [СДК] Сакам да кажам...

    A Koја победи? и заврши? ја вртам по канали не можам да најдам Mисс :D
     
  7. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Гледав и мило ми е што победи баш е убавка,и да е наместено и да не е, убава е заслужи,а и има убав глас се покажа во талентот.
    Искрено моментот на прогласување јас поемоционално од нејзе го сватив,девојкава многу ладно некако ја зема крунава ама да не навлегувам во детали,со среќа нека и е :)
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    [СДК] Сакам да кажам...

    Мојата бе! :D Кинескињата!
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Незнам,мене не ми беше убава,иста ми е ко сите Кинескини и Јапонки...А Индијката барем симетрични и убави црти имаше и ми беше интересна.Па и да сменеа малце,да одеа западно...
    Ако е така,мене таа првата придружничка ми беше слатка,незнам од кај беше,не Австралија,туку другата.А за од другите држави реков,имаше мноооогу поубави!
    Најубаво да не беа ни двете,незнам како толку брзо го стеснаа кругот,не ги ни сетив...
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    [СДК] Сакам да кажам...

    Aбе убава беше и таа ја видов на Jутуб, ама људи дај ве молам, ко јајце на јајце ми се тие Kосоокине :D .
    Eдна те иста фаца, со исти црти... :D
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Aбе, јас сакав Индијката да победи или Бразилката...Оваа од Кина шо напраила посебно, тие ако не си наместат за нивната,за кој? Стварно е убава,ама искрено со сиот труд кој го вложила Индија и да не е во првите три ми е несватливо,и неприфатливо!

    А овие нашиве водители се многу информирани каде точно се одржува Мисов и затоа и се изнасмеаја на Велшанката кога кажа „Добровечер Монголија“, епа за нивна информација, градот Ордос каде што се одржува мисов се наоѓа во покраината Инер Монголија, тоа е само ваш страм-не на представничката на Велс, тотално беа неинформирани !!!

    А нашата ич не ја видов, јас незнам зошто се нафаќаат да пуштаат било која девојка на екскурзија,на шетање?! Нас ни треба девојка убава, со убаво тело, паметна,која студира факултет,знае течно да зборува англиски, да е активна во спортот, и да има некој талент, како на пример да изигра едно народно оро во носија,тоа ми е доволно атрактивно и би било привлечно другите култури ова да го гледаат, значи за некогаш да очекуваме висок пласман,треба да имаме квалитетна девојка. Зошто кога се изведуваа танци нашата не играше? а? :x немам ништо позитивно да кажам за неа, освен што ќе им подарела слика со цвеќа на мирот на секоја представничка....
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    [СДК] Сакам да кажам...

    Затова сите мажиња на светов сакаат косооки! :( А не само газови и цицки! :rofl: :rofl: :rofl:
    Убијте ја кучката! :rofl:


    Муабетот ми беше... сите напнаа нутела,сега киндерјајца... Колку сум фина,купив 6 табли киндерјајца,ги спакував со машна и не ги сликав и нив и себе у 10 различни пози. Нешто не е у ред со мене! ;( Зошто бе луѓе не сакате киндерлада?! Барем тој боженствен вкус го чувствувате многу и интензивно?!Има што да се наручкаш! А?! Ако е за играчката, па не знам како да ви кажам...не се работи више за детска безгрижност,пошто си нетрпелив да видиш шо е,ќе видиш ќе составиш и ќе го џитнеш,а ако имаш детска радост ќе си играш со денови со играчката. А ако го правиш тоа, мило, имаш проблеми во развојот,више не е таа романтична перцепција за детето у тебе... Зошто бе не го будиш со скокање на трамбулина?! Јас многу сакам да скокам на трамбулина на пример! И скокав! И такви ми ти работи...Киндер Рајце што вика внук ми...еднаш му ги изедов од стрв и си викам,за шо,за корупка?! Дете ќе се радуваше,а јас...пмс!
    У осталом,супер евтина замена за киндерјајца и киндерлада е најлепше жеље со млечно полнење. Ауф! Фудгазам! И така,тоа ми беше муабетот,доста изводите! Ако сакате мозгање,купете си слагалица од 1000 делови. Забавувај се да те видам! Детско-возрасна занимација!
     
    На crazylady, mims-89 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  13. attias

    attias Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    13
    а што мислите за нашата претставничка оваа година? како ви се допадна? а ако сте ги виделе од другите земји дали имате избрано која ви е најубава?

    едвај чекам да видам која ке победи оваа година :D
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.012
    Пол:
    Женски
    па заврши :D победи Кина ;)
     
  15. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Сноу поправи го насловот, стави 2012. ;)
     
  16. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    677
    Русија си е Русија ...
    Девојкава е прекрасна .
     

    Прикачени фајлови:

  17. Pocahontas.93

    Pocahontas.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    601
    Mисс на светот е шоу од убави девојки кои на прашањето -Што сакате? стандардно, да не кажам еве традиционално одговараат со -Мир во светот!.

    Организацијата оваа година им беше одлична на Кина, во целина шоуто ми се допадна. Наместено или не, типката беше најубава таму меѓу тие 7те девојки од кои освен Индија другите ми беа малце грдички. А и онака гледајќи ги сите, си ја сместив во категоријата на најубави девојки таму, заедно со уште некои мисици кои не влегоа во потесен круг. Само можеше малку повеќе емоции да покаже..
    Оваа нашава па ич не ја видовме. Е неа незнам како ја избрале. Ни у не видов во неа од убавина. Штета што не си фатила врскички и за во Кина, да се пласираше барем во првите 30.

    А овие нашите водители се друга приказна. Лила Филипова и тој другиот како се вика?
    Колку реченици само започна и не ги доврши, ќе стигне до некој сврзник и оп, го снемува. Па и обични зборови како Виетнам неможеше да ги погоди. На 4-5 зборови го фатив така како се збркува и на крајот не ги изговара точно.
     
    На Sara123 и Hkikica им се допаѓа ова.
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    [СДК] Сакам да кажам...

    :rofl: A Jас мислев Латинки :D
     
    На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    И јас бев за Индијката, ама тоа е тоа!
    Кое место беше нашава Анета?
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    [СДК] Сакам да кажам...

    Ќе се цитирам:
     
    На Hkikica и Glossy-girl им се допаѓа ова.